Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Pravost kolků 1919

Vykupminci.cz
Numisargo

Pravost kolků 1919

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolegové,
na jiném místě na tomto fóru jsem popisoval svůj (možná nezvyklý) postup sbírání. Jedním z důsledků je, že i když se sbírání věnuju již docela dlouho, teprve dnes jsem do sbírky zařadil svoji první kolkovanou rakouskouherskou padesátikorunu. A právě s ní, resp. s jejím kolkem, mám problém. Teď nemůžu skenovat, takže prozatím bez obrázku: čím je dosaženo barevnosti kolku? Liniovou rozkresbou (v podstatě tečkováním) nebo jednolitou barevnou plochou (jako na 10h, 20h a 1K kolcích)? Resp. mohl by sem někdo nahrát v rozumném rozlišení zaručeně pravý 50h kolek? Upřímně řečeno, pravý od falešného nerozeznám - bankovka, která mi přišla, je z důvěryhodného zdroje, ale kolek se mi zdá pod lupou nějaký divný, zvlášť ve srovnání s ostatními nominály.
Registrovaný uživatel
to už se tu někde o kolcích probíralo, hledej v archivu...
všeobecně řečeno mimo 1000K falešné kolky zatím neodlišíš(nikdo mi tedy nedokázal zdůvodněný opak) a snad se ani neví, po kolika v archu byly tištěny(asi po 100kusech), vzhledem k použité technice knihtisku tedy bude tolik variant kolků, kolik bylo políček na archu...
Registrovaný uživatel
Tady je ten inkriminovaný kolek. Co jsem tady tak prohrabával fórum, tak pravé to asi bude. Nelíbilo se mi to tečkování, měl jsem za to, že by tam měla být jednolitá barva. Sken 1200 dpi bez korekcí (velikost cca 1200x1300 bodů), pak redukce na šířku 1000 bodů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Pravost kolků 1919

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1