Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » pravost odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

pravost odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdarvim vas, mam na vas prosbu ohladom pravosti tohto odznaku rychlej divizie, ide ho kamarat kupit za 100 eur, ale ci je to original.......

vedel by mi niekto poradit, kde sa da na Slovensku originalita vojenskych odznakov zistit? dakujem za akukolvek informaciu:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne osobne sa tieto ľahké verzie nepozdavaju, ale medzi zberatelmi sa pokladajú za autentické.
Vyskytujú sa aj rôzne varianty so značkou výrobcu, ale to je všetko novodobé. Osobne si myslím ze aj tieto si účastníci robili až po vojne. Je to len moj subjektívny nazor.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 23. 5. 2015, 17:19. »
Registrovaný uživatel
ved to....aj kamos podobne uvazuje......ale ci sa to vobec da zistit......dik:)
Registrovaný uživatel
Aj podľa týchto máloinformativných fotiek sa mi odznak páčí.Ja by som riskol,za 100euro,tam je zárobok pri prípadnom predaji nemalý.
Registrovaný uživatel
Ale videl som v Trenčíne na burze predať podobný za 200 eur a predajca kupujúceho uisťoval o výhodnosti nákupu, ako sa bude cena len zvyšovať atd.
Predajca bol sám autor knihy o vyznamenaniach SŠ.
Ale ten, kto si počká ho do tých sto eur kúpi.
Moderátor
No povojně se určitě nevyráběl a tento odznak je originální práce, psali jsme o nich v časopise Signum číslo 8 z prosince 2014. pan Jaroslav Kozelka:
Odznak Rychlej divizie Variant pre důstojníkov vyrobený závodom Azovstal., Článek je velmi kvalitní.
Moderátor
Upřesnění:
Po válce se odznak vyráběl, ale ne na Slovensku vojáky, to jsem špatně napsal. Vyráběl se pro potřebu sběratelů etc.etc.
Registrovaný uživatel
dakujem velmi pekne:)
Registrovaný uživatel
Pravost tohto odznaku sa da určit jedine ked ho ma človek v ruke a pozna určite detaili o ktorých tu nebudem zo zrejmého dovodu hovorit...Každopádne vyzera Ok,až na nepovodnu maticu,original je ina...
Tieto hliníkove verzie su 100% autentické...už vidím bývalých prislušníkov RD ako si potajme po vojne vyrabaju odznaky...
Jedina značena varianta odznaku je varianta značena VRŤO,ale u tej tiež nie je 100% dokazene ani že je origo ani že je to povojnova vyroba...ostatne donedavana keby niekto predložil verziu ktoru v članku popisuje pan Kozolka,tiež by to bolo považovane za blud...každopádne su zname 4 zalkadne verzie tohto odznaku a od nich sa v detailoch a roznych upravach odvýjajú dalšie...vlastne upravovaná býva iba prva tažka verzia a ta je aj ako jediná-číslovaná...
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=344&t=1892


Zde je také nějaké povídání na dané téma
Registrovaný uživatel
kluci dá se někde koupit časopis Signum číslo 8 VI.řada z prosince 2014 ? Mám dva odznaky RD, o obou jsem přesvědčen že jsou origo, ale chci si to přečíst. Budu v Rakousku služebne a chci navštívit military bursy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » pravost odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1