Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
teda hoši, tady snad každý podvádí, s těma komentářema :)
ten jiřík je opravdu nádherný, to jsem zvědav, na kolik se vyšplhá. není to výzva? nejet na dovolenou, rodinu poslat na místní koupaliště a koupit si toho krasavce? :)
Registrovaný uživatel
... to by mi doma neprošlo :(
Registrovaný uživatel
Třeba by to prošlo a měl by jsi perfektní minci :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak jsem se pokusil nafotit něco z mé sbírky jako Archy, ale nepodařilo se mi to nasvítit tak pak pěkně jak to má on :( ale aspoň to vypadá trochu umělecky :mrgreen:
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trošku větší:
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc krásné. Dej to do chlubírny ať to nezapadne.
Registrovaný uživatel
Dík :) Na chlubírnu to nemá, ono je to focené s bleskem co je vestavěný do foťáku, protože jsem neměl nabité baterky do velkého blesku, na který jde dát rozptylka a ubrat výkon, ať to do těch stříbrných mincí tak nepere. Až bude zase někdy čas, tak to zkusím pořádně. Chce to ale opravdu dost času, protože jsem zjistil, že to je dost náročné vyfotit
Registrovaný uživatel
No tak alespoň provizorně. O focení mi nepovídej. Zjistil jsem, že co se mi nevejde do skenru tak radší popíšu slovně. Focení fakt u mně nemá smysl :'(
Registrovaný uživatel
Já fakt počkám, až bude lepší foto :) Jinak s tím focením je to pravda, nafotit minci tak, aby vypadala jako v reálu jde dost těžko. V tom je skener mnohem lepší. Kolikrát se mi na aukru stalo, že mince na fotu nádherná a doma pak ... no nevybočující z průměru :)
Moderátor
fotografie sú fakt dosť skreslujúce, je veľkým problémom fotiť mince najmä ak sa potvorky lesknú.....to má potom fotografia mince rôzne farby..
a nakoniec fotky mincí na predaj sa predsa dajú aj trošku vylepšiť, vyhladiť atď...dnes tie softy ponúkajú veľké možnosti...
a kto by mal nejaký návod ako si reálne nafotiť mince, šup sem s ním....
Registrovaný uživatel
Reálně nafotit mince není problém: chce to jen neutrálně modré pozadí, sadu blesků ze čtyř stran + centrální blesk, vše blýskat nepřímo a rozptýleně, přesně manuálně nakalibrovat vyvážení bílé, mít kvalitní makro objektiv, který z blízka nesoudkuje, pak ručně zaostřit a vyletí ptáček... :mrgreen: a pak člověk zjistí, že jedna měla zavřené oči a druhá se zapomněla usmívat :mrgreen: :mrgreen: Ne vážně, amatérsky doma to hned tak někdo nezvládne... Nejlepší cesta je asi fakt přes skener, ale ani ten není stoprocentní, protože není problém ho nastavit tak, že téměř setřelé opisy na na fotce vypadají jako nejhlubší ražba, kterou člověk kdy viděl :(
Moderátor
Tome úprimne gratulujem k nádherným razbám.
Registrovaný uživatel
Dík Archy, čím jsi to nasvětloval ty, když ji fotil tu nádhernou hromádku :)
Registrovaný uživatel
Tak jo, Robbie mne právě donutil vyfotit to zátišíčko s mincemi tak, ať k něčemu je :) Ale až zítra..
Administrátor
Zdravim vsechny, budeme chlubirnu jeste zverejnovat na sberatel.net jako clanky? Coz byl pouvodni zamer. Ptam se. Pomaha to prilakat vice sberatelu na tutu diskuzi.
Registrovaný uživatel
Proč ne, já tam něco přidám přes týden... ale je to fakt kumšt to vyfotit :) dávám za pravdu...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Tome, moje fotky boli vcelku náhodné, bez blesku, bez čohokoľvek. Nie sú až také kvalitné :)
Registrovaný uživatel
také jsem se musel naučit fotit detaily nálezů, neboť si s jinými hledači vyměňujeme fota a chlubíme se :) takže můj recept je: fotit na denním světle bez blesku, používám normálně svůj PC stůl hned u okna. musím akorát vychytat správný směr, z kterého fotím, aby se focený předmět ani nelesknul, ani nebyl moc tmavý.
Registrovaný uživatel
Tak jsem nasadil veškerou svou fototechniku a to málo umu co ve mně k fotografování je a jako nejbližší reálu mi vyšla tahle fotka:
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
celkem pěkná fotka i mincičky, ale ta modrá v pozadí mi tam nějak neštymuje ;)
Moderátor
pozadie tam asi také musí byť......inak by sa to nejak reálne nedalo vyfotiť....
grošíky sú super...
Registrovaný uživatel
Mně přišlo, že modrá se ke stříbrné hodí tak nějak nejlíp, ale je možné, že na jiné barvě by to vypadalo líp, ale to se mi už experimentovat nechtělo :)
Registrovaný uživatel
mě ta modrá přijde moc pastelová a trochu mě "ruší" při prohlížení těch mincí. ale někomu jinému to třeba nevadí, tak to tak nech :)
Registrovaný uživatel
Tak jo, nechám ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1