Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Patason: na kolik se vyšplhal?
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Patason: na kolik se vyšplhal?


10216,-
Registrovaný uživatel
Tak to je síla... Stejně se mi ale moc nezdá, že by to byla pravá mince.. V době Václava II. si evidentně zakládali na dokonalosti mince a tahle v opise nesymetrická mi moc nesedí. Navíc k tomu dosud neznámá značka, no nevím nevím...

Náhodou kdo ji vydražil nevíte?
Registrovaný uživatel
Rubní značka byla dvojrázem, o tom jsem přesvědčen. Ten kroužek byl zajímavej, ale čekal bych ho spíš na konci opisu, když zbylo místo... Možná to je taky v důsledku nějaké ražební chyby, ale z těch obrázků ji v tom nevidím. Proto jsem to dražil a kdybych uspěl, chtěl bych osobní převzetí, abych si to pořádně prohlíd. Kdo jí vydražil vím, ale nebudu šířit...
Registrovaný uživatel
To zní logicky, že doplním prázdné místo na konci, když bych to jako rytec blbě rozvrhnul :mrgreen: To jde snad nejvíc vidět u Ferdinandů I., kdy to evidentně ve snaze o kvantitu ryli jako ....

Mně jen zajímalo, jestli to někdo neznámý s dvěma akucema na kontě nehnal nahoru tak, jak se to tady probíralo jako podezření u p. Dohnala a jeho Poděbrada :)
Registrovaný uživatel
Nene, toho člověka znám. Dělá groše a je vcelku za vodou, takže se s ním nemůžu rovnat. Před časem mi na Aukru vyfouk zajímavého Jana Lucemburského, ale to jen proto, že jsem přihazoval z PDA přes telefon a nestihnul jsem přihodit před koncem aukce. Když jsem se s ním pak bavil, býval bych ho přehodil... to mě štvalo nejvíc. Ale jak už jsem psal, většina mincí se dříve nebo později objeví znovu a třeba i v lepší kvalitě a za příznivější cenu...
Registrovaný uživatel
To patason: No ale je to trochu divné, protože pokud se razily jen 14 dní, tak proč by všechna razidla byla s gotickým písmem a toto jedno s renesančním ? Smolík jej znal jen v jednom exempláři z NM (aspoň podle fotky v Num. listech je to ten, podle kterého byl tento typ malován ve Smolíkovi) a Hásková jej pro jistotu neuvedla vůbec. On mě taky mimo jiné zajímá i proto, že ho mám ve sbírce. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To Vassilij: ty ražby měly být dvě a s odstupem snad jednoho roku, tak je možné, že razidla na druhou rundu zmodernizovali

jo jinak opět velká závist ;)
Registrovaný uživatel
Ke groši Ludvíka gratuluju a trochu závidím :? :P Těch 14 dní nebylo najednou a i kdyby ano, tak je to dostatečně dlouhá doba na to aby se při zapojení všech pregéřských stolic opotřebovalo několik desítek razidel. Ta mohlo připravovat několik ryteckých dílen, z nichž jedna mohla používat typy gotického písma a druhá typy renesanční... Je to jen hypotéza, ničím nepodložená, ale možná... No a že dr. Hásková nezařadila ten groš do svojí typologie je politováníhodné, zvlášť, když ho znal už Smolík a byl ze sbírky NM... ale i mistr tesař se někdy utne...
Registrovaný uživatel
Mrkněte na tohle
http://www.aukro.cz/item220644138_6x_prazsky_gros_vaclav_iv.html
jsou tam pěkné kousky
Registrovaný uživatel
Ty Václavy už jsem viděl - a taky jsem psal o obrázky z obou stran u každé mince, takže uvidíme .....
Registrovaný uživatel
Obávám se, že ti odepíše, že ta skřínka nejde otevřít :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To snad ne - pokud je chce prodat, tak by měl vyhovět.
Registrovaný uživatel
nene - prodat chce - právě si ty grošíky prohlížím
Registrovaný uživatel
tak sem supni nejake lepsie foto aj ja sa chcem pozriet :)
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item219913619_vladislav_ii_prazsky_gros_zajimavost_.html ta tlapa je docela zajímavá, co vy na to, grošáci ;) :D
Registrovaný uživatel
Ta tlapa je, myslím, úplně normální... :P Je jen míň předsazená spodní řada měsíčků, takže to budí dojem, že není tlapa nasazená k tělu lva. Je to někde z typů Hásková: XV. - XXII., ale přeně stejného lva tam Jarka nemá 8) Nicméně u lvů XV. b/ nebo XXI. je ta pravá přední tlapa taky jakoby volně. Já bych v tom tedy žádnou anomálii nehledal. Je to průměrný groš a přes pětikilo bych do něj určitě nešel... ;)
Registrovaný uživatel
patason: :D
Moderátor
kacuro: odborník se hned pozná... :lol:
Registrovaný uživatel
Topa77: ty pacholku, jsi mi chtěl včera večír vyfouknout toho václava viď ;) omlouvá Tě jen to, že jsi neznal mou aukro-přezdívku, kacuro už byl totiž zadaný :(
Registrovaný uživatel
Tak to jsi byl ty? To jsou věci :mrgreen:
Trochu se přiznám, že i kdybych to věděl tak za rozumnou cenu bych se tu céčkovou značku snažil získat i proti tobě ;)
Registrovaný uživatel
Topa77: to je v pohodě, holt zákon trhu no ... ;)
Registrovaný uživatel
;)
Moderátor
http://www.aukro.cz/item222811835_jan_lucembursky_prazsky_gros_luxusni_.html
Tome ideš do toho? Ja ešte neviem, ale tento mi chýba :(. Nemáte niekto nejakú podobnú značku pre úbohého malého pracovitého človiečika zo zabudnutého Slovenska? Nevedeli by ste bratři v triku niečo podobné zohnať?
Tome, zatiaľ to vyzerá že do toho nejdem, ale možno sa posekáme :(. Nehovor mi, že si na ten prstienok nepokukoval;).
Registrovaný uživatel
škoda že je ten grošík nějaký ohnutý a pak možná rovnaný, takové nemám rád :(

jinak dnes jsem se snažil proniknout do Pinty - groše Karla IV. a nějak jsem v tom tápal. snažil jsem se určit ten svůj grošík a docela se mi to nepodařilo. z části jistě proto, že z opisů je vidět málo, z části proto, že mi ta kniha na první pohled přišla trochu zmatená. je teda fakt, že jsem se do toho pořádně neponořil a stačil u toho ještě povídat na jednom fóru :) tak možná to bylo tím. v podstatě to ale vypadá, že je to typ V., ale nevím která varianta. :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1