Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše - zachovalost

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše - zachovalost

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer - nedávno se tady rozpoutala debata na téma zachovalost PG. Nyní otázka - dá se o tomto PG Václava II ( viz obrázek) konstatovat, že je v kvalitě 1/1 aneb jak koilegové v německy mluvících zemích uvádějí " vorzuglich " a nebo je to horší?

Děkuji za vaše názory

Lak

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, podle mého je to určitě 1/1...či lepší.... :? Já bych ho bral....co za něj??? ;)
Registrovaný uživatel
u středověkých mincí těžko říci, co je stav 1/1. nedá se to samozřejmě klasifikovat jako u novověkých mincí ... tento grošík není špatný, ale zrovna u Václava II. Sm2 se dá sehnat jistě mnohem lepší :D
Moderátor
popsal bych si ho: -1/1- nep.nedorazen
Registrovaný uživatel
na téma prodej jen malá úvaha
- na Aukru by asi šel kolem 3000 Kč a pokud by vznikla nakupovací mánie tak i nějakou stovku přes :)
Registrovaný uživatel
lak napsal
na téma prodej jen malá úvaha
- na Aukru by asi šel kolem 3000 Kč a pokud by vznikla nakupovací mánie tak i nějakou stovku přes :)


No já myslel spíše výměnu.....malá úvaha.....vše co mohu nabídnout je na webu pod čarou - můj web ;)
Registrovaný uživatel
Ta mince je při nejlepším ve stavu -1/-1
Moderátor
Pred pár rokmi som sa prestal zaoberať zachovalosťou u stredovekých mincí podľa tabuliek, súhlasím s kacurom, že sa to nedá klasifikovať ako u novodobej mince. Súhlasím, že tento groš je vcelku pekný, súhlasím, že by sa na Aukre dal predať za 3000 plus, ale osobne by som ho bral maximálne za 2000 mínus. :)
Moderátor
lak napsal
na téma prodej jen malá úvaha
- na Aukru by asi šel kolem 3000 Kč a pokud by vznikla nakupovací mánie tak i nějakou stovku přes :)


Tak tenhle asi tezko, i kdyz na Aukru je mozne vse. Ja tam koupil jeden v o neco lepsim stavu za cca 1300.
Registrovaný uživatel
no nevím .... na aukru v tomhle stavu za 3000 ???? ... ani omylem ... souhlasím s popisem -1/1- nedoražen .... 1800 maximum ...
Registrovaný uživatel
se stavem souhlasím, cena max. asi 2200Kč(ve sbírce neoslní a bude jej nutné časem vyměnit za lepší kus)
Moderátor
Zajimave je, ze kdyz jsem kupoval toho sveho za 1300, ktery se tomuto dost podoba (ale ma horsi okraj a lepsi korunu a je bez bordelu na lvovi), tak mi tu nekteri lide na mou argumentaci, ze takove jdou na Aukru vetsinou nad 1500, rikali, ze je hnusny a ze o bezne Vaclavy II neni zas takovy zajem,pokud nejsou v opravdu dobrem stavu. :) Je teda fakt, ze na fotce vypadal trochu hur nez v realu.
Myslim si, ze tenhle kousek by mohl jit na Aukru lehce nad 2000 (nebo taky ne), tomu ze by sel na salovce za vic jak 1500+poplatky moc neverim. Osobne bych za nej vic jak 1500 nedal.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše - zachovalost

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1