Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Překlady a odlévání

Vykupminci.cz
Numisargo

Překlady a odlévání

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, Potřeboval bych něco přeložit do latiny (je to do školy...) ;)

"Mendelova univerzita v Brně" a

"1919 - 2009 výročí 90. let od založení univerzity"

zkouším do školy navrhnout pamětní medaily a pak si ji chci zkusit odlít...
Jinak jestli s tím má někdo zkušenosti poradíte jak nejjednodušejc na to...
Mám v hlavě toto: materiál olovo nebo cín a zkusil bych si udělat formu ze sádry a tedy i rýt do té formy rovnou text a potom rovnou odlít medaily... Nějaké jiné nápady??? případně lepší??? Na internetu jsem k tomu něco již našel, ale většinou jen strohé informace...
« Poslední úpravu provedl(a) xstancl1 v 14. 4. 2010, 9:32. »
Registrovaný uživatel
Vážně nikdo neporadí???

Aspoň s tím překladem bych potřeboval hnout... :oops:
Registrovaný uživatel
Na přesné znění bych se poptal ve škole (měl jsem za to, že školy mají třeba na diplomech název v latině). Pokud to není úkol do latiny, tak snad nikdo nepředpokládá takovéto znalosti.
Registrovaný uživatel
pro výrobu formy doporučuji vyrobit pozitivní model v měřítku 1:1 a ten otisknout potom do materiálu pro výrobu formy...rozhodně bude výsledem asi lepší nž jak píšeš "rýt do té formy rovnou text"...
Registrovaný uživatel
S tou latinou to jen zkouším, kdyby náhodou někdo... Základy latiny tohodle typu se učí na VŠ - zaměření dějepis, filozofie atd...

Dracek, tenhle postup sem svažoval, ale nejsem schopnej ten model udělat tak, aby ten text vystupoval a navypadal škaredě (jde o to odrýt to vše kolem do plochy...), přitom mém postupu ale budu vyrývat pouze text a plocha mi zůstane...

ale dík moc :) uvítám další postřehy a nápady
Moderátor
Universitas Mendeliana Brunensis

1919-2009 Nonaginta anno ab universitae condita


Ale ešte si to skús preveriť...
Registrovaný uživatel
Archypov, moc děkuju!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli se medaile podaří, hodím foto!!!! ještě jednou díky!!!
Registrovaný uživatel
Jinak pro zasmání vkládám mou medaili... Materiál olovo, průměr 7,5cm.
Při odlévání se mi shroutila forma a zjistil jsem, že nejsem tak dobrej sochař jak
jsem si myslel... Kvalitou technologie to vypadá tak na 15 - 16 stol. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
... Kvalitou technologie to vypadá tak na 15 - 16 stol. :mrgreen:


To asi těžko, v 16.století jsou naopak překrásné renesanční medaile... :twisted:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
xstancl1 napsal
... Kvalitou technologie to vypadá tak na 15 - 16 stol. :mrgreen:


To asi těžko, v 16.století jsou naopak překrásné renesanční medaile... :twisted:


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Registrovaný uživatel
třeba zde ukázka...
http://sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=240&lot=861

http://sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=240&lot=862

srovnej... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
http://sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=240&lot=900
Registrovaný uživatel
Tak to mám pro příště co dohánět!!! (ty medaile jsou opravdu na úrovni :shock: )

Já srovnával s jedním zlatým odlévaným Ludvíkem?? z francie... Ten byl také velmi krásně zpracován (hlava panovníka), ale tvar textu byl celkem podobný...

No uvidíme co řekne naše vedoucí ateliéru.. Já osobně jsem rád, že jsem si alespoń na chvíli zkusil zahrát na mincmistra :P
Registrovaný uživatel
Teď bych ji ale mohl hodit na Aukro s popisem:

RRRR jediný kus!!!!!!!! zajímavý kov!!!!! úžasná investice!!!!! Cena mincí v době krize roste!!!!!! Neváhejte!!!!! vyvolávačka 1,- cenu si určete sami!!!! Neváhejte s příhozem na poslední chvíli, ať nepromarníte svou příležitost...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Překlady a odlévání

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1