Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Procesory, CPU

Vykupminci.cz
Numisargo

Procesory, CPU

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sbírá taky někdo procesory z počítačů ap.? Pár z mé sbírky(je to YouTube) : http://youtu.be/eW-b-VydrqI
Registrovaný uživatel
Jéje, tolik jako ty jich nemám! Můj nejmilejší macík cirka 80 × 20 mm (Motorola), pod ním pro porovnání nějaká trapná DIP-14.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco novějšího, Ultra Sparc III

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký. Někdy v té době jsem měl Solaris 7 na PC, systém byl zadarmo, a ve škole byly Sun Ultra stanice a servery, snad také skoro zadarmo díky tomu, jak moc se tenkrát Sun snažil prosadit.
Registrovaný uživatel
Low-endový Celeron, na kterém mi chodil ten Solaris. "Pouzdro" Slot 1 / SEPP byla jen chvilková úchylka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám doma legendárny zvukový chip AY-3-8910. Používal sa ako generátor zvuku v množstve počítačov - ZX Spectrum 128, Amstrad CPC a Atari ST... vlastne tento kus je v stave UNC, pretože nebol nikdy požitý ani zasadený do objímky :)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Znám, ale sám jsem ho neměl a v tehdejších západních televizích nebo videorekordérech bývaly různé zvukové čipy AY-, jenom tenhle ne (logicky). Jaktože není použitý?
Registrovaný uživatel
Jedlicka - Ano, slot1, vyráběl se i s výsuvnou paticí s páčkou, jako je běžně na základovce, takže se pak dával procesor do patice na tuto kartu, která se pak ještě dávala do desky
Registrovaný uživatel
Jedlicka napsal
Znám, ale sám jsem ho neměl a v tehdejších západních televizích nebo videorekordérech bývaly různé zvukové čipy AY-, jenom tenhle ne (logicky). Jaktože není použitý?

Kúpil som dva. Jeden som predal a z jedneho som si chcel urobiť interface, ale už k tomu nikdy nedošlo. Vlastnil som vtedy počítač Timex Computer 2068. Portugalský klon ZX Spectrum 128 s kvalitnejšou grafikou a popisovaným zvukovým chipom AY. Lenže ten bol zapojený na iných portoch a tak pokiaľ som chcel počuť kvalitný zvuk v hrách, tak som ju musel upraviť pre moje porty. :evil:
A veľa hier kontrolovalo ZX 128 cez stránkovanie pamäte RAM...to som musel natvrdo vyradiť. Ale výsledok potom stál za to. Inak za celé roky som nenašiel druhého majiteľa takého počítača. Poznávacie znamenie toho mojeho - mal som na zbernici dorobené tlačítko reset a NMI ;)
Ďalšiu vzácnosť čo vlastním je počítač SAM Coupe (aj s originálnou krabicou). Je to najnadupanejší sériovo vyrábaný 8-bitový počítač spätne kompaktibilný so ZX Spectrum. Ale vývoj ho preválcoval. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
ty kokso,
to je tuna ina haluz.
ja som dodnes pocitacovy analfabet, ale ZX a Atari su pojmy ktore v konci 80-tych leteli. abo kedy to bolo..

len tak z nostalgie, je nejaky free web s hratelnymi retro games ?
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ty kokso,
to je tuna ina haluz.
ja som dodnes pocitacovy analfabet, ale ZX a Atari su pojmy ktore v konci 80-tych leteli. abo kedy to bolo..

len tak z nostalgie, je nejaky free web s hratelnymi retro games ?


Nebuď línej a googli.
Registrovaný uživatel
tocomabyt - na webu je spousta starých her a i zdarma, jestli se vám ale nechce hledat, tak za pár korun prodávají retro pack pro PS3 na BD
Registrovaný uživatel
atari emulator nesmie chybat v mojom notbuku :)
+ par srdcovych hier - river raid, prelinary monthy, mr.do , dig dug, oil wells, pole position, boulder dash atd.
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Když potřebuju něco dohledat, tak www.cpu-world.com je asi nejlepší web na staré procesory.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Procesory, CPU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1