Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosba o ocenění

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o ocenění

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
po dědečkovi jsem zdědil tisíce známek od dob Rakouska-Uherska až po r.1992, jsou tam desítky Hradčan, Přetisků, Legionářské, Hitler, Protektorát, samostatné Slovensko, dále novější známky až do toho r. 1992. Posílám sken známek, co byly vytříděné v samostatném albu a prosím o radu s oceněním. Tento sken jsem posílal několika sběratelům co mají inzerát na internetu, názory se však hodně liší, dokonce jsem byl i označen za podvodníka, že prý známky jsou falešné. Já známkám nerozumím, tak prosím o radu.
Děkuji Vám za Vaši ochotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) mart_b v 21. 8. 2013, 8:16. »
Registrovaný uživatel
teoreticky by mohlo jít o výběr cennějších známek ....ale vzhledem k tomu ,že byly vytříděny zvlášť a to tímto stylem tak se mi tomu nechce věřit ..... taky by to mohla být sbírka nejčastějších padělků - což je pravděpodobnější :)
Registrovaný uživatel
Otázka je, zda se to dá bezpečně poznat? Styl bych v tom nehledal, spousta známek je tam neroztříděných atd.. vzhledem k povaze dědečka a tomu jak jsem ho znal, je mi jasné, že on to vytřítil "s vědomím, že jsou to cenné známky" pokud jsou to opravdu padělky, tak nejspíše naletěl i on sám. Vadí mi však, když někdo za podvodníka potom označí mě.

Jinak, já opravdu nečekám, že bych na známkách po dědovi zbohatnul. Když se podívám na Aukro, za jaké ceny se tam prodávají celoživotní sbírky, tak to je opravdu velmi žalostné. Už jsem dokonce došel tak daleko, že jsem kontaktoval vedoucího jednoho klubu mladých sběratelů, že když o známky není zájem, že je třeba za symbolickou cenu daruji nějakému "nadšenému dítěti", nebo je rozdělím mezi více mladých začínajících sběratelů... a když už nic, že aspoň budu mít dobrý pocit, že z toho někdo má radost... myslíte si, že odepsal? ani neodepsal.. je to opravdu velmi smutné.

Tak kdyby někdo měl nějaký nápad, jestli tyto známky mají nějakou hodnotu, tak budu moc rád za Vaše odpovědi.
Registrovaný uživatel
Bohužel filatelie upadá, což je fakt.
Ve Vašem případě by bylo vhodné, aby známky někdo fyzicky viděl. Proto se pokuste skontaktovat se s některým sběratelem v okolí, nebo navštivte filatelistický klub ve větším městě, kde je šance, že ho navštěvuje více členů. Ti Vám zajisté poradí, zdělí názor na úroveň sbírky atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
V pravo hore 30hal fialová a 10hal zelená strihaná sú jednoznačne falza na škodu zberateľov. Ide o takzvané Švandové falza. Poznať to podľa papiera známok....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
děkuji Vám za odpověď. Těch různých Hradčan mám asi 70 asi stejný počet přetisků 1919, některé posunuté atd.
Myslíte, že bych Vám směl někam poslat jejich skeny a mohl byste to hrubě zkouknout? A prosím co ty 4 letecké (pod těmi falešnými) u těch se to dá také poznat na první pohled? Nebo přetisky 1920?

Děkuji Vám moc.
Moderátor
Z kvalitných scanov sa dá zistiť na 90% ich pravosť, ale nikdy to nebude 100% kým to človek nevidí na vlastné oči. Prípadne skúste samostatne ich nascanovať vložiť sem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
omlouvám se, ale dostal jsem se k tomu až teď... posílám kousek z jednoho alba.
Budu moc rád za všechny rady, jestli mají známky nějakou hodnotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosba o ocenění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1