Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosba o pomoc s oceněním soupravy Míšeňského porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o pomoc s oceněním soupravy Míšeňského porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda by někdo dokázal ohodnotit soupravu Míšeňského porcelánu na fotkách? Zůstala nám po babičce.
Souprava je téměř bez kazů - jeden hrníček je u hrdla trošku odštípnutý (na první fotce je to vidět - vpravo, druhý shora).

Za případné názory předem děkuji. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano jedna se o misensky porcelan z doby 1920-45,temer kompletni(1podsalek?),ktery je pro svou kvalitu a predevsim svoji dlouholetou tradici stale zadany,cenu vam neudam,zkuste nejaky dobry antik...
Registrovaný uživatel
Chtěl bych zde upozornit, že se nejedná o slavný míšenský porcelán, jaký si lidé pod tímto pojmem
představují t.j. výrobek fy. Staatliche Porcellan- Manufaktur Meissen GmbH.
Zde je výrobek méně slavné firmy z Míšně a to fy. Meissner Ofen und Porzellanfabrik.
Dobu bych odhadl 1920 - 1930. Nicméně i tento je dost drahý.
Registrovaný uživatel
Maxmiilian: děkuji, jeden antik jsem už zkoušel, ale paní mě mám pocit chtěla lidově řečeno "natáhnout", protože mi tvrdila, že až bude před Vánoci, tak mi za to pár korun i dá :)

jindras: děkuji za informace, tuto značku jsem našel v publikaci o porcelánu, ale byla tam fakticky jen letmá zmínka, bez přesnějších informací a označení podniku
Registrovaný uživatel
V žádném případě nejde o Míšeň!!! Tento porcelán se vyráběl v Duchcově a porcelánka měla jen koupenou značku a podobné technologie, kterými se vyráběl porcelán v Míšni. Jde tedy o pěkný Duchcov.
_______________
hodinkyantik@centrum.cz - koupím náramkové a kapesní hodinky
Registrovaný uživatel
Porcelánka v Dubí u Teplic sa dostala k licencii míšenského dekoru, nie Duchcov, ale im vyrábaný porcelán v značke má hviezdičku iba kontúrou modrú, celá modrá hviezdička je Meissen...
Registrovaný uživatel
hodinkyantik napsal
V žádném případě nejde o Míšeň!!! Tento porcelán se vyráběl v Duchcově a porcelánka měla jen koupenou značku a podobné technologie, kterými se vyráběl porcelán v Míšni. Jde tedy o pěkný Duchcov.


Porcelánka v Dubí u Teplic sa dostala k licencii míšenského dekoru, nie Duchcov, ale im vyrábaný porcelán v značke má hviezdičku iba kontúrou modrú, celá modrá hviezdička je Meissen...
Registrovaný uživatel
děkuji všem za názory, byť místy protichůdné :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosba o pomoc s oceněním soupravy Míšeňského porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1