Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o identifikace mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o identifikace mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
1 mince
Obrázek vložený uživatelem
1 mince druha strana
Obrázek vložený uživatelem
2 mince
Obrázek vložený uživatelem
2 mince druha strana
Obrázek vložený uživatelem
3 mince
Obrázek vložený uživatelem
3 mince druha strana
Obrázek vložený uživatelem
omlouvam se za foto a děkuji za určení
Registrovaný uživatel
Tá stredná je uhorský parvus kráľa Žigmunda Luxemburského.
Moderátor
a ta posledni je gdanska razba - denar 1590, viz napr. zde:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uf dikec a ta prvni vypadá staře nemuže to byt také řím?
Moderátor
teoreticky ano... zkus se zeptat Nervi (nerva81). ten je na todle obdobi velkej prebornik.
Registrovaný uživatel
thunder:Nechci tě zklamat,ale Řím to není.Je to polský šilink krále Jana Kazimíra (1648-68).Poláci těmto mincím říkají "boratynky".
Registrovaný uživatel
děkuji za info.
dnes se mě podařil kop ale take nevím co to muže byt asi mince material asi stříbro trošku jsem ji očistil ale víc čistit si zatím netroufám škoda toho ulomku :(
Obrázek vložený uživatelem

2 strana
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Alexander Severus??? Naozaj iba strieľam, na toto máme nervu. ;) Určite to nie je striebro, ale bronz. Sorry thunder, ale táto minca je naozaj v dezolátnom stave. :twisted:
Registrovaný uživatel
To je ale potěšíla mě je to muj první říman co jsem našel teda jestli to je říman a ještě tomu u Brna =)) napadá mě kdoví kde se toulal než se sem dostal.
Moderátor
Oprava; keď je to nález, tak to je iná káva, to vždy poteší. ;) Áno je to Riman. Keby si mal cestu, príď s kutačom na juh Slovenska, okolo Komárna. Nájdeš toho za kýble. 8) Naozaj, nerobím si prdel.
Registrovaný uživatel
Řím to je na 100%. Opravdu Alexander Severus - i denáry se razily jako suberáty tj. měděné jádro a postříbřené. To by i odpovídalo nějaké výbojné expedici římských legií do barbarika. Ikdyž z pozdějšího období, čekal bych nějakého císaře asi o 100 let dříve.
U nálezu jednotlivých mincí je nutné si uvědomit, že byly ztraceny a nejedná se rozhodně o ukrytí nebo uložení. Římské mince byly v barbariku velmi oblíbené a často platili dlouho po smrti vydavatele a přecejenom byl to kus kovu, kterým se dalo platit.
_______________
Registrovaný uživatel
thunder napsal
uf dikec a ta prvni vypadá staře nemuže to byt také řím?


Podle pisma asi ne. Ale minci jsem videl jen z fotky
_______________
Registrovaný uživatel
děkuji všem za informace až zase něco vykopu tak se zastavím ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o identifikace mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1