Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o identifikaci / ocenění těchto dvou mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o identifikaci / ocenění těchto dvou mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

trochu jsem uklízel v šuplíku no a chystám se prodat tyto dvě mince...

1) ČSR 1918-1948
mince k výročí 30 let ČSR - viz. obrázek
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

2) Den německé jednoty
pamětní mince ke Dni německé jednoty v Praze dne 3. října 2006
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Nevím o numismatice zhola nic, takže se rád poučím. Na kolik byste tak odhadli hodnotu obou mincí? Podle jakých kritérií se toto stanovuje?

Děkuji předem za odpovědi!
Crown
Registrovaný uživatel
1) Cena zhruba jako nominál - do 100,- Kč dle zájmu...
2) Předpokládám že to je jenom plaketa ? Jestliže ano, nemyslím si že by byla prodejná...

Cena se určuje dle aktuální nabídky/poptávky, jak je sběratelsky hledaná, v jakém je stavu... atd.

R.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Díky. Ad plaketka - jaký je mezi tím rozdíl? Mincí se platí a plaketou nikoliv?
Registrovaný uživatel
No tak to hlavně, pochopitelně :) Proto se to jmenuje Numismatika :) Sběratelé sbírají mince podle ročníků, materiálů, zemí, mincoven, nebo vzácnosti. Pak jsou tu ti co sbírají i medaile, ale většinou z ušlechtilých kovů. Takže smyslem sběratele je sbírat něco, co má smysl. Já silně pochybuji, že zrovna nějaký sběratel touží mít ve své sbírce bezcennou plaketku "Den německé jednoty 2006,Bavorsko se prezentuje" - Jak už jsem říkal, trh se řídí poptávkou - co kdo sbírá nejvíc, to se podle toho prodává. Zrovna jako vaši první stříbrou minci, ty se sbírají hodně. Kdyby na místo této plaketky jste měl medaili s Masarykem z mědi, nebo stříbra, tak by jste si vydělal několik stovek.

R.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
OK, děkuji za odpověď! :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o identifikaci / ocenění těchto dvou mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1