Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » prosim o ifentifikaci

Vykupminci.cz
Numisargo

prosim o ifentifikaci

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj vsem prosim o pomoc. Tento kamen jsem nasel ve Smolne Peci na Karlovarsku. Je asi 20 centimeteu vysoky 15 cm syroky a 7 cm hluboky. Ma takovy porezni povrh ktery seproti svetlu leskne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..skoro mi to připomnělo strusku, ale může to být cokoliv jiného, třeba nějaká ruda, nevím. Chtělo by to lepší foto- foto celého kamene a hlavně ostrou.
Registrovaný uživatel
Minule sa tu riešil syntetický korund - podobná fotografia , čiže minimálne 4-5 možností , aéééé ako píše Korunka , bez dobrej fotografie je nulová úspešnosť odpovede. :(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No Smolné Pece na Karlovarsku jsou vyhlášenou lokalitou skorylu. Ten se tu vyskytuje ve velkých kusech složených s drobných jehlicovitých krystalů. Pokud ten vzorek někde dlouho ležel a erodoval, může tak vypadat. Posílám odkaz na svůj vzorek z této lokality http://pavprov.rajce.idnes.cz/vymena/#2592146025.jpg
Druhá možnost, která připadá v úvahu je struska po výrobě karborunda.
Registrovaný uživatel
děkuji za odpovědi. Nějak se mi nedaří vložit další fotky. Jinak jako skoryl to nevyda. ten má takové výraznější krystaly. bylo to uprostřed lesa tak že by to tam někdo pohodil vyrobě karborunda se mi nezdá ikdyž možný je všechno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » prosim o ifentifikaci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1