Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o pomoc s popisom medaily

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o pomoc s popisom medaily

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, prosím o pomoc s určením medailí. Zaujímalo by ma za čo boli udelované možno v ktorých obdobiach tento zväz fungoval a či sú ešte nejaké zachované fondy ku tomuto zväzu.
Podľa názvu ide o medaily slovenského ovocinárskeho a záhradkárskeho zväzu. Ide zrejme o medailu zlatú a strebornú respektíve 1. a 2. stupňa. Zaujímalo by ma teda za čo boli udelované a či musela byť udelená aj bronzová medaila dotyčnému ak získal aj zlatú a striebornú.
Vopred ďakujem za každé informácie ohľadom zväzu či medailí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
slovensky zvaz vznikol v roku 1969 . je stale aktivny, treba sa obratit na ich centralu ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ja som sa ozval na slovenský zväz záhradkárov, aj som bol v ich kancelárii a povedali mi že oni sú zväz záhradkárov to bol zväz ovocinárov a záhradkárov. A tým odôvodnili že oni s tým nemajú nič a ani žiadne dokumenty.
Vopred ďakujem za každú pomoc.
Registrovaný uživatel
To je blbost, oni su ich priamy nastupci, jeho historiou sa pysia na svojom webe ! Premenovali sa na zvaz zahradkarov v roku 1984
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
červéne jablčko máám......
Moderátor
červéne jablčko máám... :| ... to má být vtipné??
Přátelé u těchto společenských organizací nehledejte žádnou archivaci. Možná, že tušíte, že tam vládne hlavně nadšení a elán. Společnosti mají své pobočky a pobočky mnohdy vydávají vlastní dekorace, odznaky, pamětní listy a to je zastřešené právě celostátní společnosti. Mimochodem co vlastně pan kolegy chce od medaile zjistit?????
Registrovaný uživatel
Tak keď som u nich bol pripravili mi čo majú o zväze pôsobiacom v danej obci. Čiže mali tam niečo zarchivované ale ako hovorím len o zväze záhradkárov. Medaile som im ukázal avšak nevedeli mi povedať o nich nič, povedali že to muselo byť dávno. No ja by som chcel zistiť za čo boli tieto medaily udelované a či museli mať určitú postupnosť bronzová - strieborná - zlatá alebo mohli byť udelené rôzne podľa výsledku v určitom roku.
Moderátor
Já bych to vzal rozumně. Máte to do sbírky a tak zatím uložte a uvidíte. Jen mně mrzí ten nápis NEKOPÍROVAT. Je to Vaše právo, ale mezi přáteli se mi to nelíbí. Já naopak co dám, je k dispozici pro všechny. Ještě by jste mohl upřesnit, zda to je jednostranná plaketa či kov. Mně to hodně připomíná eloxovaný hliník. :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o pomoc s popisom medaily

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1