Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o pomoc s určením a ocenením medaily

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o pomoc s určením a ocenením medaily

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dobry den, podarilo sa mi ziskat tuto medailu, vraj ide o razbu z roku 1685 a malo by to suvisiet s vitazstvom nad Turkami v meste Ostrihom (maď. Esztergom, nem. Gran) nejako sa mi ju nikde nepodarilo najst, akurat jeden odkaz z aukcneho portalu

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=332&category=5643&lot=276922

Stretli ste sa s tym niekto prosim? aku moze mat cenu v tomto stave?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to přesně tak jak píšete, tato medaile byla upravena k nošení. Byla to medaile tedy pamětní, nejlevnější je zinková, ale známe medaili stříbrnou a údajně/neprověřeno) ražbu ve zlatě. Nevím, zda i Vaše medaile je v obecném kovu. Bohužel stav této medaile je velmi špatný a i když hovoříme o velmi vzácné medaili v tomto stavu (bohužel) do sbírky nepatří.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
... Bohužel stav této medaile je velmi špatný a i když hovoříme o velmi vzácné medaili v tomto stavu (bohužel) do sbírky nepatří.

A copak? Evropská Unie vydala nějaká závazná pravidla co do sbírky patří a co ně?
Podle mého názoru, co si kdo do sbírky dá to tam má. Kritériem je pouze to, co se dotyčnému podaří sehnat nebo na co má finanční prostředky.
Tuto poznámku bych ještě připustil u mincí které jsou zcela běžné a finančně dostupné v lepších stavech ale jinak to zavání snobstvím.
Pokud tato medaile někam nepatří, pak je to sekce faleristiky neb se jedná o medaili historickou.
PIETRO1 nenech se otrávit, je to zajímavý kousek. ;)
Registrovaný uživatel
Dva rozdílné názory,mně je bližší názor kolegy Altmana.Raději pěkně zachovalou běžnou,než vzácnou v šrotovém stavu.Škaredých věcí je kolem nás až až.Ale domnívám se,že se kolega Altman přepsal a napsal že byla ražena zinková místo cínová.
Registrovaný uživatel
Pro mně má větší cenu autentická historická než lesklá moderní napodobenina. To je ovšem věc osobního vkusu a každý ať si sbírá co je mu milejší.
Jen mně vždycky nadzvednou ta kategorická prohlášení co do sbírky patří nebo nepatří.
Omlouvám se za to vzplanutí, už jsem zase klidnější :D ;)
Registrovaný uživatel
Pochopitelně jsem měl na mysli historické medaile,i když občas se najde i něco novějšího když to není v proof.
Moderátor
Abych uspokojil ješitnost pana kolegy ( a snad i přítele) pochopitelně, že bych si ji do sbírky s hrdostí dal.

2. do faleristiky ji řadím, neb tehdy ještě klasická faleristika neexistuje v tom slova smyslu jak známe.
3. existuje větší množství medailí, které nemusí být klasická faleristika (např. za dobytí Bělehradu), ale k těmto medaile se dodělávalo ouško, u těch levných dírka a nosili se převážně na červených stuhách. Právě tyto medaile, to je lahůdka každého faleristy.
4. Pokud je to přátelské špičkování to beru. Osobně se snažím žádného z kolegu neurazit a to ani slovem, pokud ano, omlouvám se. :P

jojo, omlouvám se, zinková je správně.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 8. 7. 2014, 15:51. »
Moderátor
Aby se pan kolega turtleoverhead nedomníval, že zatracují staré věci, vložím se několik obrázku, co se dá do faleristika zařadit.
Je to např. tato vlastně první medaile Za statečnost, která byla založena za vlády Josefa II a jejíž sláva končí rokem 1918. Nebo tyto dvě stolní medaile, které jsou krásné a historicky zajímavé. Nevím zda to je teplem, ale ty filipiky mně prostě "seřou"

Jinak pochopitelně slušně podané námitky respektuji a nikdy nikomu svůj názor nevnucuji.
První číslo časopisu Signum jsme věnovali Dělovému kříži, byla to zároveň i vzpomínka na pana Měřičku, kterého považuji já a řada dalších kolegů a přátel za našeho pana učitele :lol: .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Abych uspokojil ješitnost pana kolegy ( a snad i přítele) pochopitelně, že bych si ji do sbírky s hrdostí dal.

2. do faleristiky ji řadím, neb tehdy ještě klasická faleristika neexistuje v tom slova smyslu jak známe.
3. existuje větší množství medailí, které nemusí být klasická faleristika (např. za dobytí Bělehradu), ale k těmto medaile se dodělávalo ouško, u těch levných dírka a nosili se převážně na červených stuhách. Právě tyto medaile, to je lahůdka každého faleristy.
4. Pokud je to přátelské špičkování to beru. Osobně se snažím žádného z kolegu neurazit a to ani slovem, pokud ano, omlouvám se. :P

jojo, omlouvám se, zinková je správně.

Jsem protivný dědek se spoustou nectností ale ješitný doufám nejsem :roll:
S tou faleristikou máš očividně pravdu, ostatně vyznáš se v ní mnohem víc než já.
Samozřejmě že jde o přátelské špičkování, nemám rád když se tu lidé vzájemně urážejí ;)
Registrovaný uživatel
dakujem pani:) tak troska pre vysvetlenie... venujem sa numizmatike, preto nie som znaly v tejto oblasti, vsak nikto nemoze vediet vsetko... vyzera to na cinovu razbu.

Jeden predajca od ktoreho som kupoval mince Leopolda I. mi do zbierky ponukol tento kusok... neodolal som i ked ako vravim, tejto oblasti sa nevenujem, ale pacila sa mi a za tych par desiatok euro som ju vzal, i ked ten stav mi bol jasny uz od zaciatku... preto som sa chcel poradit ci som ju nepreplatil:) Ale koniec-koncov, je pekne drzat v rukach takyto historicky kusok, i ked mozno niekoho by v zboerke neuspokojila... mna potesila a isto si u mna miesto najde. Dakujem:)
Moderátor
P.S.: Co říkáte na pohádku "Tři veteráni"? Nepochybuju o tom, že byste jim dali za ty metály víc jak polívku a chleba! :mrgreen:
Moderátor
Jsem protivný dědek se spoustou nectností ale ješitný doufám nejsem :roll:
S tou faleristikou máš očividně pravdu, ostatně vyznáš se v ní mnohem víc než já.
Samozřejmě že jde o přátelské špičkování, nemám rád když se tu lidé vzájemně urážejí ;)

No tak jsme zde dva dědánkové jak říká moje vnučka. :mrgreen:
Moderátor
Vážení přátelé vojenské historie,
Zde je nabídka, která se týká faleristiky, kdo máte zájem?

Česká společnost přátel drobné plastiky zcela nově vydala publikaci "Dekorace oživlé historie z let 1980 - 2011".
Je to detailní soubor pamětních medailí, vydaných všemi českými Kluby vojenské historie v uvedeném období
a autorem publikace je dlouholetý falerista a přítel KVH pan Pavel Nejedlo.
V příloze si vám dovoluji zaslat náhled titulní strany a obsah ve členění dekorací na jednotlivá historická období.
Cena publikace je stanovena takto : prodejní cena na pokladně pro návštěvníky akcí a muzea : 200 Kč
nákupní cena pro muzea a KVH 120 Kč

Publikace má 267 stran křídového papíru a dekorace jsou plnobarevné obrazy. Obálka je laminovaná.
Dodávka může být realizována do 1 týdne po obdržení objednávky.

S přátelským pozdravem
ČSPDP - František Staněk email: fr.stanek@volny.cz



nebo přímo na adresu : Pavel Nejedlo" <pavel.nejedlo@centrum.cz>

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
(Nechtějte vědět, co jsem v první okamrk čtl ... :oops: )
Moderátor
.že by šifra? okmrk........... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Publikaci od Pavla Nejedla jsem měl možnost si prohlédnout a musím autorovi vyslovit uznání za přínosnou sběratelskou příručku pro členy KVH a podobných spolků. Zpracoval další "Bílé místo" ve faleristice a i když jde o dekorace specifického zájmu, určitě ten, kdo si ji koupí, nebude zklamán. Takže ji mohu všem eventuálním zájemcům jen doporučit!!! :P
« Poslední úpravu provedl(a) cestmir v 12. 7. 2014, 12:30. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o pomoc s určením a ocenením medaily

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1