Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o pomoc s určením autora

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o pomoc s určením autora

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o pomoc s určením autora. Děkuji.
Bude-li určeno i téma... bude to BINGO :)
Jednoznačně malíře usuzuji na čecha, vpravo na horizontu je Říp...
Olej na plátně, rozměr cca 70x85 cm.
Obraz je místy lehce poškozen, zaprášený... :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podle mě je za tím jistý František Urban, zplodivší toto hravé dílko v r. 1900. Jinak hlavně oponář a autor sakrálních maleb.
Registrovaný uživatel
Děkuji, nicméně se snažím někde marně najít jeho signaturu pro porovnání, protože ať se sebevíc snažím nikde v ní nevidím podobnost se slovem Urban :( ale letopočet je správně, 1900, na mé fotce je vidět jen jeho část u signatury 19.. vpravo dole v modrozeleném fleku :) ...
Registrovaný uživatel
Zajimavejsi by bylo urcit toho"gentlemana"na koni...
Moderátor
Maxmilian napsal
Zajimavejsi by bylo urcit toho"gentlemana"na koni...


Kníže Lobkowicz na kontrolní projížďce po svých podřipských državách ;)
Moderátor
Dekameron napsal
Děkuji, nicméně se snažím někde marně najít jeho signaturu pro porovnání, protože ať se sebevíc snažím nikde v ní nevidím podobnost se slovem Urban :( ale letopočet je správně, 1900, na mé fotce je vidět jen jeho část u signatury 19.. vpravo dole v modrozeleném fleku :) ...


Nehledejte signaturu anobrž monogram, kterýžto má zcela typické znaky dotyčného malíře. Aneb tihle výtvarní "hračičkové" z přelomu 19. a 20. století, ti si panečku dovedli se svým jménem "pohrát" :P
Registrovaný uživatel
Je to skutecne Lobkowicz? :shock:
Registrovaný uživatel
A ten pejsek je čubička a jmenuje se Stella... ;)
Registrovaný uživatel
a její rodokmen by nebyl?!? :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Maxmilian napsal
Je to skutecne Lobkowicz? :shock:


Tipuji Jaroslava, dědečka dnešního politika Jaroslava Lobkowicze. Ale ruku do ohně za to nedám, možná to je Jiří kristián Lobkowicz...
Moderátor
Dracek napsal
a její rodokmen by nebyl?!? :mrgreen:


Ale tak pánové, pánové, nechte pejska pejskem nebo sem ještě vlítne Dento a začne ten obraz hodnotit svýma "zvířátkovskýma" očima :P :D :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Maxmilian napsal
Je to skutecne Lobkowicz? :shock:


Tipuji Jaroslava, dědečka dnešního politika Jaroslava Lobkowicze. Ale ruku do ohně za to nedám, možná to je Jiří kristián Lobkowicz...


Hm... na 65 let vypadá na obraze dost dobře.... lidi, buďte trochu serioznější a pomozte mi :( ... jinak za sebe neručím a plátno rozcupuju !!!! :evil:
Co se týče psíka, nedokážu přesně pohlaví určit a na zavolání nereaguje... :roll:
Registrovaný uživatel
Také nevypadá na 23 let .... (Jaroslav L. 1877-1953)...spíš mi připadá tak ke 40....
Moderátor
Milá zlatá, tehdejší čtyřicátník byl již důstojný vašnosta, který na koně obvykle neusedal... Naopak dvacátníci z lepších rodin jsouce navlečeni do seriózních obleků s nezbytnou pokrývkou hlavy a důstojným knírkem vypadali na hony jinak (starší) oproti dnešním zženštilým metrosexuálům. Kapišto, milostivá?

Z celé této kauzy mne například osobně zajímá nejvíce, jak se dotyčný obraz mohl dostat do rukou takové "koze" :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Milá zlatá, tehdejší čtyřicátník byl již důstojný vašnosta, který na koně obvykle neusedal... Naopak dvacátníci z lepších rodin jsouce navlečeni do seriózních obleků s nezbytnou pokrývkou hlavy a důstojným knírkem vypadali na hony jinak (starší) oproti dnešním zženštilým metrosexuálům. Kapišto, milostivá?

Z celé této kauzy mne například osobně zajímá nejvíce, jak se dotyčný obraz mohl dostat do rukou takové "koze" :P


Kdyžtak mi udělej dobrou cenu a je tvůj, už se s ním mořím dost dlouho :twisted:
Pak třeba pochopíš, že jsem kozlík :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a nebo přímo tajtrdlík :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o pomoc s určením autora

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1