Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o pomoc zjištění autora

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o pomoc zjištění autora

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych poprosit odborníky zde, zda někdo z vás netuší, co máme doma po babičce za obrazy? Osobně si myslím, že autoři neznámí, ale co když......Rozměry bez rámu hlava š.23cm v.29cm, květiny š.56, v.40
Mockrát vám děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Osobně asi myslíte dobře ;) Vypadá to na "noname" malíře...
Ten první těžko k rozluštění, ten druhý nejspíš Helfensdorfer (nikde po něm ani vidu ani slechu), ale hlavně jsou obě díla dosti "kýčovitá", byť ten portrét mi vzdáleně připomíná tvář Ivy Kubelkové :) :P I když je to kýč, nedal bych ho pryč ;) :P
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď ;) Kýče si tedy pověsím do ložnice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Přeji hezký den M.
Registrovaný uživatel
Neměla vaše babička nějaké styky s Polskem? U obrazu dívky je totiž v podpisu ś, čili s s čárkou. A právě takové ś používají Poláci.
Registrovaný uživatel
Docela '' ś,''
Registrovaný uživatel
Při brouzdání po Sbazaru jsem objevil obraz, který má hodně podobný podpis, jako je ten na tom portrétu. Žeby stejný autor?
Alespoň já tam dost podobných znaků vidím - první písmeno je napsáno se stříškou, z "k" vybíhá taky stříška a z posledního písmene visí dolů čárka. Počet písmen taky odpovídá (až na zkratku od křestního jména).
Škoda že se sem Martina už asi nepodívá. Možná by jí to zajímalo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o pomoc zjištění autora

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1