Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosím o pomoc

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o pomoc

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Muzete mi prosim nekdo vysvetli, co znamena to male razitko na strane lepu? Mam dve znamky viz. scan a ma to pouze jen jedna znamka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pravděpodobně majetnická značka...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
pravděpodobně majetnická značka...

Co tim myslite? Muzete my to vysvetlit podrobneji prosim:-)
Registrovaný uživatel
myslím tím co jsem napsal, prostě jeden z minulých majitelů známky si všechny známky ve sbírce označoval značkou...(nejčastěji monogram, zkratky, symbol, logo atd.)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
myslím tím co jsem napsal, prostě jeden z minulých majitelů známky si všechny známky ve sbírce označoval značkou...(nejčastěji monogram, zkratky, symbol, logo atd.)

To jsem si myslel, ale neznehodnocuje to tu znamku?
Registrovaný uživatel
na to se někdy názory různí...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
na to se někdy názory různí...

Nejsem zadny odbornik a da se rict, ze o znamkach nemam vubec sajnu. Muj nazor je sice ten, ze by me nenapadlo (kdybych se dal na znamky) si znamky znackovat a razitkovat. Pripada mi to jako zasah do neceho uz tak pekneho, jako jsou postovni znamky. To je muj nazor, ackoliv do tohoto zanru vubec nevidim.
Moderátor
Názory se různí, podobné je to i se znaleckými značkami. Na jednu stranu je tím označena pravost, na stranu druhou je známka určitým způsobem znehodnocena.
Majetnické značky byly kdysi celkem běžné; majitelé si tak třeba značili známky pro případ odcizení. Obchodníci zase označovali známky, které prodávali, čímž chtěli říci při případném dalším prodeji "původně pochází ode mne" či "prošla mýma rukama", což mohlo být pro někoho zárukou kvality či pravosti.
V rámci obecných pravidel platí, že majetnická značka není považována za poškození známky a neměla by tedy snižovat její hodnotu.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Názory se různí, podobné je to i se znaleckými značkami. Na jednu stranu je tím označena pravost, na stranu druhou je známka určitým způsobem znehodnocena.
Majetnické značky byly kdysi celkem běžné; majitelé si tak třeba značili známky pro případ odcizení. Obchodníci zase označovali známky, které prodávali, čímž chtěli říci při případném dalším prodeji "původně pochází ode mne" či "prošla mýma rukama", což mohlo být pro někoho zárukou kvality či pravosti.
V rámci obecných pravidel platí, že majetnická značka není považována za poškození známky a neměla by tedy snižovat její hodnotu.

Dekuji za Vasi vycerpavajici opoved a rady. Jsem zas o neco chytrejsi a jsem rad, ze tu takovy web s lidickama jako Vy mate a neni problem se na cokoliv zeptat.
Jinak pekny den preji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám problem. Po otci jsem doma našla spoustu poštovních známek z téměř celého světa. Známky sbíral můj otec který pokračoval ve sbírce svého strýce, který si dopisoval esperantem po celem světě. Já osobně si myslím že spousta známek je cenných ale protože se v tom neorientuju nemám ponětí o ceně. Známky mám například ze Somálska z Argétíny Iráku a dalšich zemí, mám pár známek i z rakousko uherska. Vlastním i několik málo kompletnich sérií ale orazítkovaných. Vím že hodnota známky závysí na stáří stavu a nákladu ale to jsou právě ty tři věci které nevím. Prosím o radu a v případě velkého zájmu můžu zaslat i oskenované fotky. E-mail: kacrovaveronika@seznam.cz
Registrovaný uživatel
skus par fotiek ako vzorku vlozit sem . niekto sa ti tu nato pozrie ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosím o pomoc

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1