Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak já stále doufám, že se mi dostane nějaké odpovědi...
_______________
Recta Tveri
Moderátor
Hovoříte o medailích, ale asi jste myslel na tak zvané stolní medaile. Myslím, že s tímto dotazem se musíte obrátit do numismatické sekce. Jinak nikdy neexistuje literatura má to co zrovna hledáme či sbíráme. je to velké množství literatury, katalogů, poznámek z kterých čerpáme. Ale zde tedy nejde o faleristiku i když za vlády Ferdinanda známe např. medaili za statečnost, občanské medaile atd. :twisted:
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, že se jedná o stolní medaile, tento fakt mi neunikl... Jelikož jsem se však v numismatické sekci odpovědi nedočkal, pokusil jsem se o totéž zde.

Samozřejmě, nejedná se o medaile občanské, ani vojenské, z nichž zde uvádíte zrovna medaili za statečnost... Ovšem přesto bych očekával, že nějaká literatura k tomuto tématu vyšla. Podařilo se mi dosud sehnat pouze výtisk katalogu z Národního muzea "Medaile císaře Ferdinanda Dobrotivého". Zde je věnován poměrně velký prostor všem známým medailím z období vlády Jeho Veličenstva, tedy i medaile, jež jsou obsaženy v mém dotazu. Očekával bych však, že toto nebude hlavní a stěžejní dílo věnující se této problematice? Či se pletu?
_______________
Recta Tveri
Moderátor
Pane kolego,
celkem jste "bílá vrána" neb zde se každý zajímá o to, kolik co stojí. Já osobně znám jen celkem dobrý katalog na mince od pana Nechanického a hodně čerpám z katalogů forem Dorotheum, Rauch a dalších, kde se občas vyskytne nějaká podobná, ve většině nádherná medaile. Tak zde tedy neuspějete. Snad některý z dalších kolegů..... :evil:
Registrovaný uživatel
Gelinekh von Lowess napsal
Pěkný večer,
jako naprostý začátečník mám dotaz. Začínám, nebo bych rád začal se sbíráním medailí upomínající na významné události za vlády Jeho Veličenstva Ferdinanda I. v letech ( 1835–1848 ).
Zatím jsem zakoupil jen jednu medaili přímo do sbírky, a ačkoli se pohybuje celkem hojně zejména na německých aukcích, raději jsem ji zakoupil od osvědčeného prodejce, jímž v tomto případě byl internetový obchod Antium Aurum. Jedná se o tuto medaili: http://www.antiumaurum.cz/940-medaile-ferdinand-i-v-1843.html
Zatím očekávám její doručení. Je však jasné, že v budoucnu se nedá kupovat jen na těchto stránkách. Chci se zeptat, zda někdo nevíte jak často se falšují tyto medaile (zejména bronzové). A případně zda nemá někdo v povědomí dobrou literaturu na tuto věc. Chci se co nejvíc "obrnit" vědomostmi, ale jak říkám, teprve začínám.
Budu vděčný, neboť mám pocit, že jsem již narazil na dost padělků a kopií této medaile: http://www.antiumaurum.cz/1003-medaile-ferdinand-i-v-1836.html
Předem díky.


Speciálně na tyto ražby nic vydáno asi dalšího není, nabídka v uvedeném obchodě téměř vždy bývá VELMI předražená. :roll:
Pokud se nepletu v té knize od Kleisnera je v zadní části uveden dostatek použité literatury ke studiu. :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
Pane kolego,
celkem jste "bílá vrána" neb zde se každý zajímá o to, kolik co stojí. Já osobně znám jen celkem dobrý katalog na mince od pana Nechanického a hodně čerpám z katalogů forem Dorotheum, Rauch a dalších, kde se občas vyskytne nějaká podobná, ve většině nádherná medaile. Tak zde tedy neuspějete. Snad některý z dalších kolegů.....


Ano, již jsem si povšiml, že dnes jsou v kurzu především mince s nimiž lze nakupovat v době dnešní... Máte však Pane kolego pravdu, že osobně nejevím naprosto žádný zájem o finanční hodnotu těchto medailí, nýbrž pouze o hodnotu historickou. Rád bych dosáhl pouze toho, že shromáždím všechny medaile stolního druhu v daném období, pokud možno pouze v bronzu a obecně AE. Pak takovouto sbírku složenou pouze z originálů umístím do muzea, kde bude možno nabídnout je veřejnosti.
Citovat
Speciálně na tyto ražby nic vydáno asi dalšího není, nabídka v uvedeném obchodě téměř vždy bývá VELMI předražená. :roll:
Pokud se nepletu v té knize od Kleisnera je v zadní části uveden dostatek použité literatury ke studiu. :)


To je škoda. Inu musím říct, že ten katalog který zmiňuju jsem viděl jen v jakési "demo" verzi. Je objednaný, ale zatím nedorazil. Převezmu si něco ze zdrojů, to rozhodně.
_______________
Recta Tveri
Registrovaný uživatel
http://www.antiumaurum.cz

neskutečně předražený vše, stavy luxusní, ale ..... stačí kouknout na halířovou měnu FJI nebo cokoliv dalšího, divím se že tam vůbec někdo něco kupuje.
Registrovaný uživatel
Gelinekh von Lowess napsal
...
To je škoda. Inu musím říct, že ten katalog který zmiňuju jsem viděl jen v jakési "demo" verzi. Je objednaný, ale zatím nedorazil. Převezmu si něco ze zdrojů, to rozhodně.

není to katalog...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
neskutečně předražený vše, stavy luxusní, ale ..... stačí kouknout na halířovou měnu FJI nebo cokoliv dalšího, divím se že tam vůbec někdo něco kupuje.


Je pravda, že ceny jsou astronomické. Ovšem zase na aukcích se obávám, že narazím na padělky, nebo bude medaile ve velmi špatném stavu.

Citovat
není to katalog...


Ano, má chyba. Píši ve spěchu.
_______________
Recta Tveri
Moderátor
Já jen malou poznámku. Kdys, když jsem byl mladý a naivní jasem chtěl svoji sbírku nejprve vybudovat a později darovat muzeu. Ale po zkušenostech s odbornými pracovníky muzea, jejich pramalé odbornosti, ale i hlouposti a chtivosti no a pochopitelně na radu kamarádu k tomu nakonec nedošlo. Dnes jsem tomu rád a jen si vzpomínám na sbírku pana Měřičky uloženou v Praze. Možná, že bude jednou zajímavé zjistit, že ta sbírka je vlastně samý novoděl a kopie. Bohužel život mi dává za pravdu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Na medaile Ferdinanda V.je v dnešní době možno koupit katalog sbírky Petra Hausera která obsahuje ražby Ferdinanda V.a Fr.Josefa I.Má několik tisíc položek,všechny medaile popsány v němčině ale bez obrázků.Tuším,že oba díly stojí okolo 2.800 kč(možná se mýlím).Je možno koupit u ČNS v korunách,nebo přímo u autora v eurech.Budeš-li mít zájem,zašlu Ti na něj mailovou adresu.
Registrovaný uživatel
Citovat
Já jen malou poznámku. Kdys, když jsem byl mladý a naivní jasem chtěl svoji sbírku nejprve vybudovat a později darovat muzeu. Ale po zkušenostech s odbornými pracovníky muzea, jejich pramalé odbornosti, ale i hlouposti a chtivosti no a pochopitelně na radu kamarádu k tomu nakonec nedošlo. Dnes jsem tomu rád a jen si vzpomínám na sbírku pana Měřičky uloženou v Praze. Možná, že bude jednou zajímavé zjistit, že ta sbírka je vlastně samý novoděl a kopie. Bohužel život mi dává za pravdu :mrgreen:


Velmi zajímavá zkušenost a obávám se v mnoha ohledech až příliš pravdivá. Já bych také sbírku nedal z rukou, proto bych ji umístil v muzeu, jež provozuji spolu s kolegou, kterému věřím. Takto bych o sbírku nepřišel a přesto bude zveřejněna.
Citovat
Na medaile Ferdinanda V.je v dnešní době možno koupit katalog sbírky Petra Hausera která obsahuje ražby Ferdinanda V.a Fr.Josefa I.Má několik tisíc položek,všechny medaile popsány v němčině ale bez obrázků.Tuším,že oba díly stojí okolo 2.800 kč(možná se mýlím).Je možno koupit u ČNS v korunách,nebo přímo u autora v eurech.Budeš-li mít zájem,zašlu Ti na něj mailovou adresu.


Výborně. Děkuji za tip. Jen je zde zádrhel. Vládnu pouze angličtinou a češtinou. Výtisk v angličtině asi možné sehnat nebude že?
_______________
Recta Tveri
Registrovaný uživatel
ne je v němčině,a je to soukromé vydání sběratele
Registrovaný uživatel
vydávat publikace v angličtině obsahově z česko-rakouské lokace je bohužel proti logice...
při sbírání této oblasti ražeb je většina publikací/zdrojů pouze v němčině
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
vydávat publikace v angličtině obsahově z česko-rakouské lokace je bohužel proti logice...
při sbírání této oblasti ražeb je většina publikací/zdrojů pouze v němčině


Pouze se ptám, zda si někdo nedal tu práci a nepřeložil publikaci do angličtiny. Za prvé. Nevím o jak rozšířenou publikaci jde, tudíž zda ji jako knihu jež jsem si objednal z národního muzea někdo neuvedl do zmiňované angličtiny. Za druhé. Velmi dobře vím, že se objevuje velmi mnoho sběratelů jiných odvětví, kteří se zabývají historií našeho císařství a to dokonce i ve spojených státech. Z obou důvodů mi to proti logice nepřišlo. Díky za upřesnění...
_______________
Recta Tveri
Registrovaný uživatel
Knihy jsem viděl a držel v ruce, ale bez obrázků ... To už musí být znalec.
Mnoho medailí se liší jen velikostí textu či použitém jazyku atd..
Registrovaný uživatel
Už jsem ji dával do chlubírny v sekci numismatiky, ale hodím ji ještě sem. Konečně dorazila.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Recta Tveri
Moderátor
Sice to není faleristika, ale proč ne. Medaile je nádherná, jen nějaký trotll trochu čistil patinu. Jinak gratuluji. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Gelinekh von Lowess napsal
Už jsem ji dával do chlubírny v sekci numismatiky, ale hodím ji ještě sem. Konečně dorazila.

V podstatě ale patří sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/historicke-medaile-a-zetony-16289x2
;)
Registrovaný uživatel
Citovat
Sice to není faleristika, ale proč ne. Medaile je nádherná, jen nějaký trotll trochu čistil patinu. Jinak gratuluji. :mrgreen:


Ano, ano dal jsem ji sem pouze v návaznosti na předchozí rozmluvu. To se dalo čekat, že bude někdo převelice aktivní. Ale mám z ní přesto radost. Děkuji. :-)

Citovat


Bene, příští kus již půjde do správné sekce. Díky. :-)
_______________
Recta Tveri
Moderátor
Přátelé, snad nevadí, já bych ji zde klidně nechal. Ražby Ferdinanda jsou poměrně vzácné i nádherné, sice zde bych asi měl zakročit, ale vědomě jsem tak neudělal, ale říkám: tytytyty :P
Registrovaný uživatel
Ano, ano, a já si varování beru k srdci a další kousek ze sbírky již vložím do doporučené kategorie. :-) Díky za vstřícný přístup. :-)
_______________
Recta Tveri
Registrovaný uživatel
Právě jsem do doporučené kategorie vložil druhou, již méně zachovalou sestřičku. Kdyby se někdo chtěl mrknout. :-)
_______________
Recta Tveri
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,chtěl bych opět poprosit o radu.Jedná se o miniaturu železného kříže, nebo o patriotický odznak?Moc děkuji za případné odpovědi. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o vlastenecký odznak ve tvaru EK, ale nejde o miniaturku EK i když to vlastně Železný kříž je. Není to oficiální, předepsaná mini.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1