Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohu opět požádat o pomoc?Jedná se o originál etui k pamětní medaili manifestačního sjezdu?
Dále jsem zakoupil tento dekret,mohl by mi prosím někdo objasnit za co přesně se uděloval a jestli se dá dle vašeho názoru zařadit do faleristické sbírky?Moc děkuji za případné odpověďi. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak ta krabička je opravdu originální, sice bych to nenazval etuji, ale je to OK. Ten děkovný dopis bych asi do sbírky nedal, ale do sbírky např. Vlasteneckých odznaků či podobně tak asi ano. Ono to je vždy individuální, záleží jen na Vás.
s.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=54&t=2648

Probíráme faleristicku, jsem rád za dotazy, na které rád odpovím (vždy pokud sám vím a znám) Kdo má opravdový zájem doporučím brožurku pana Považana, která Vám na mnohé odpoví.
Kdo má zájem napište si přímo autorovi, Vám to může pomoci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za tip
Registrovaný uživatel
Všechny moc zdravím,potřeboval bych poradit s identifikací této medaile.Na netu ji nemohu nikde najít.Moc děkuji,Jakub.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to svátostka, Zkuste si to co je na medaili opsat a dát do překladače. Zdá se, že to je stříbro??? Když by se omyla, určitě vy vypadala lépe. Stuha jistě není původní. Přesně určit svátostku dnes již nejde, ale vždy najedeme Pannu Marii a další církevní symboly, Svátostky se prodávali na poutích, nebo se darovala při křtu.
Registrovaný uživatel
Jedná se o nějaký katolický spolek matek(dle překládače).Vypadá to jako stříbro,ale punc jsem nikde nenašel...Může se jednat o spolek matek vojáků nasazených v 1.světové válce?
Moderátor
Tak ano, ro by odpovídalo, žel bohu nezjistíme dnes již nic přesnějšího, ale takové katolické spolky, které se věnovali dobročinné práci existovali při kapitulách, ale i při klášterech. Pokud se medaile omyje, bude to pěkná ražba.
Registrovaný uživatel
Myslíte,že by se mohlo jednat o ražbu ze stříbra,i když nemá punc?Jakým způsobem ji mám vyčistit,abych medaili nepoškodil?Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Pro : jakub 12 Vyčistit lze velmi jednoduše a levně, budete určitě spokojen. Opláchněte medaili, pak ji pokryjte práškem Jedlé sody (SODA DICARBONA) a v ruce promněte. Prášek bude černat a medaile po opláchnutí v tekoucí vodě bude jako nová. Pokud se to nepodaří dostatečně poprvé, postup opakujte, můžete použit i zubní kartáček. Potom se musí medaile dokonale opláchnout a vysušit. Pokud jde o stříbro, časem stejně vlivem přístupu kyslíku opět dojde ke zčernání. Tomu se dá zamezit a to tak, že se medaile po očistění a vysušení namočí do Zaponového laku, nechá se okapat a ponechat viset pomocí ouška na drátku, aby lak dokonale uschl. Takto upravená medaile nebude vystavena vlivu přístupu kyslíku a bude mít stále stejný lesk. Pokud ale jde o stříbrnou medaili ze stříbra větší hodnoty, doporučuji ponechat původní patinu. Zdraví Vás nějaký ČeFr. :P :P
« Poslední úpravu provedl(a) cestmir v 31. 7. 2014, 20:58. »
Registrovaný uživatel
Pokud nechcete, aby se to lesklo jak psí k...., doporučuji patinu NEČISTIT !
(čitelnost to neomezuje, tak ani není důvod)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Čestmíre, když slyším slovo "zaponový lak" otvírá se mi kudla v kapse. Stačí omýt vlažnou vodou s mýdlem, patinu je to nelepší na medaili (nezaměňovat za špínu( :roll:
Registrovaný uživatel
Jedlá soda, ta se radí hodně na hledačskejch fórech a do krve se tam dušujou jak je to super.

Párkrát jsem jí vyzkoušel na poškozený minci pokrytý sirníkama, nebylo co pokazit už. Minci to rozleští do nepřirozenýho hnusnýho lesku.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Čestmíre, když slyším slovo "zaponový lak" otvírá se mi kudla v kapse. Stačí omýt vlažnou vodou s mýdlem, patinu je to nelepší na medaili (nezaměňovat za špínu( :roll:


Proč taková averze vůči tomuto prostředku?
Moderátor
Tak tak, zaponový lak se po desetiletí používá na vypínání papírového potahu křídel malých létajících modelů a nic lepšího není :D
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Altmann napsal
Čestmíre, když slyším slovo "zaponový lak" otvírá se mi kudla v kapse. Stačí omýt vlažnou vodou s mýdlem, patinu je to nelepší na medaili (nezaměňovat za špínu( :roll:


Proč taková averze vůči tomuto prostředku?

Protože je to prasečina.
Tyhlety kutilsko – zlepšovatelské rady mně vždy nadzdvihnou ze židle. :evil:
Moderátor
No proč: Domníval jasem se, že zaponový lak používali již bájní starci numismaté a faleristé. Já jsem takový fanatik, že prostě patina na dekorací ražených např. v době panování Josefa II. Františka II, ty staré krásné ražby, již černé to je to pravé ořechové. Zároveň však uznávám, že moderní stříbrné ražby je nutno ošetřovat, ale domnívám se, že jsou i lepší prostředky. Prosím já to nikomu nevnucuji, zde si jen bystříme názory.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 1. 8. 2014, 17:31. »
Moderátor
Tedy zde přidám např. tu medaili Josefa, jak vidíte je to starý nošený kus, no pokud by byla pokryta lakem, nevzal bych ji do ruky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no ještě přidám, neb jsem si to odeslal omylem:

Není to chlubení je to jen ukázka jak si dekorace ukládám já. Nečistím a jsou i zaprášené, což pochopitelně není moje dobrá vizitka. Dovedete si tyto dekorace představit naleštěná a nalakované??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera :roll:
Moderátor
To Altmann - ještě pár slov k tomu zaponovému laku. Když se podíváme do starých návodů pro ošetřování mincí tak tam opravdu najdeme jako jednu z možností ochrany zinkových a železných mincí a také např.cínových medailí použití zaponového laku jako ochranné vrstvy zamezující korozi těchto kovů.
Kdysi jako začátečník před XX lety jsem si chtěl tento postup na protektorátní minci vyzkoušet. Aby vrstva laku byla co nejméně znatelná použil jsem tento postup - rozředit v poměru 1díl laku a 2díly nitroředidla, minci chytit za okraj kolíčkem na prádlo, ponořit do laku, vytáhnout a rychlým pohybem ruky přebytečný lak odstříknout. Po zaschnutí totéž opakovat s umístěním kolíčku na protilehlém okraji. Troufám si tvrdit že takto provedené nalakování by jste při letmém pohledu nepoznal, povrch byl polomatný a vrstva laku tak tenká že ani sebemenší detaily nezanikly. Lak se poznal pouze při určitém natočení plochy mince proti světlu kdy se mohl objevit duhový odlesk.
Nicméně já sám jsem odpůrcem jakýchkoliv dodatečných úprav na mincích, počínaje chemickým čistěním, umělou patinací a konče třeba lakováním.
P.S.
Moje předchozí reakce byla žertovná (i když trochu mimo téma), zaponový lak se totiž hodí i na jiné věci kde je nezpochybnitelný. ;)
Moderátor
Nejsem až takový puritánský odpůrce toho laku, např. na zinkové mince určitě. Já jsem rád, že zde diskutujeme a to je to co se nám zde opravdu daří. Jen ten lak je nutno používat na věci kde se hodí jej použít. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohu opět poprosit o radu?Ze kterých let pochází varianta tohoto odznaku?Zarazil mne protektorátní punc a přeražení výrobce číslem odznaku(odznak má čísla dvě).Přikládám i originál krabičku.Moc děkuji za případnou odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://www.leteckeodznaky.cz/www/index.html?pod=/www/kontakty.htm

Zde je vše co najdete, puncování je v pořádku. Meziválečná, krásná ražba, gratulují 8) .
Registrovaný uživatel
V poslední době bylo zřejmé, že se zde nějak zadrhla dotazovna a museli být z toho nervosní i moderátoři, protože neměli komu udělovat přemoudřelé rady. Jak málo stačí, aby se znovu rozjela debata a když pominu ty různé archaické a vnucující názory, které mnohdy pramení z toho, že si někdo pořádně nepřečte text, který byl napsán, tak se přece dá z této debaty vybrat to, co sběratel hledá a nebo očekává. Takže, když se to zde konečně znovu rozjelo, nechme vyjádřit všechny, neurážejme se a neurážejte ostatní, táhněme za jeden provaz v tom našem pošetilém postižení. Zdraví všechny ČeFr. :P :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1