Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Prosim o radu 4 zlatnik KB

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosim o radu 4 zlatnik KB

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim, narazil som na 4 zlatnik 1870 KB za 130 eur
Chcem poprosit o radu skusenejsich ci sa mi to oplati si tuto mincu kupit, a ci to nie je nahodou novorazba (ta cena sa mi zda dost nizka aj ked oblast pri napise '' Magyar kiralysag'' je znacne zanesena.
Dalej sa ponuka dalsia otazka, tu ''zanesenu cast'' by ste odporucili vycistit? Ak ano aky postup navrhujete?
Dakujem za kazdu radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Novoražba to nie je, ale stav je 2/2, cena zlata v minci je cca 100 Eur. Je to asi taká primeraná cena, upresnia odborníci na toto obdobie.
Registrovaný uživatel
Hmm.., hodi sa do zbierky, ci radsej vyckat na lepsie zachovany exemplar?... narazil som na tento isty kusok na inej stranke, kvalita hadam 0-/0- ~ 1/1 za 245eur, ale to mi uz pride prehnane..
Registrovaný uživatel
Oficiální novoražba (Moravec 189.01c) to není jak napsal "dula77" a cena je zajímavá, na prvním obrázku je mince v zachovalosti 2/2 a byla vydražena za 305 € a na druhém obrázku je oficiální novoražba v zachovalosti 0/0, která byla vydražena za 560 €, k cenám je nutné připočítat dražební přirážku ve výši cca 20 %.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Numismatik-fji, takze podla vasho nazoru sa mi oplati si ju zakupit?
PS s cim by ste mi to poradili vycistit, ci mam to radsej nechat tak ako je?
Registrovaný uživatel
pravdepodobné je, že dočistiť to nepôjde. Tam kde mincu vystavujú sa lacno nenakupuje, čiže vedia prečo ju predávajú za cenu zlata+ percentá.
Moderátor
"vycistit" to pujde, ale ve vasich silach to zrejme nebude a nechat to cistit se v tomto pripade nebude rentovat v zadnem pripade, to by ta mince musela mit cenu o rad dva vyssi
Registrovaný uživatel
zbytečné to tady asi řešit, rada je jednoduchá
Pokud máš na lepší, kup si raději za více rovnou lepší, pokud ne tak kup tuhle a maximálně budeš mít někdy malou ztrátu při případném prodeji z části ceny nad cenou zlata (a zase vyloženě škaredá není).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Prosim o radu 4 zlatnik KB

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1