Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o radu. Pozná niekto autora .

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu. Pozná niekto autora .

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Pozná niekto približne autora . Podobný obraz namaľoval Katona Nándor a Ladislav Mednanszky . Mám na myslí ten žáner obrazu .Sú to Vysoké Tatry - horské potoky obraz . Je to starý obraz a možno aj sto rokov . Okrove farby , hnedá , zelená , žltá . Rám obrazu nebude pravdepodobne pôvodný. Vypadá skôr na roky 50-60. Napíšte mi aku to má predajnú cenu .Ďakujem s pozdravom .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neukázal jste zadní stranu obrazu, podle které by se dalo lépe určit jeho stáří. Ale podle mě je rám původní, tedy asi 70. léta min. století. Obraz je tématem i provedením sběratelsky nezajímavý. Kromě Vysokých Tater to mohou být jakékoliv "ideální" hory. Snad to někoho osloví jako dekorace na chatu.
Registrovaný uživatel
Zadná strana obrazu , číslovky a nápis na ráme obrazu . Ďakujem ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel spodní rám je stejně amatérský jako malba. Co se týká stáří, tak to taky vidím na II. polovinu XX. století. V každém případě je to amatérská a ne moc dobrá práce.
Registrovaný uživatel
Jak vůbec v souvislosti s tímto předmětem můžete zmínit jména jako Medňanský nebo Katona?
Je to amatérská malůvka.
Přemýšlím, proč je těch 5 stromů oranžových? (A dva z nich rostou z vody). Jsou to jehličnany a u těch myslím oranžová barva není zdravá. Tak autor byl asi malíř umírajících stromů...
Na druhou stranu nutno ocenit, že tam aspoň nejsou žádní troubící jeleni. :-)
« Poslední úpravu provedl(a) nataradza v 15. 2. 2024, 21:20. »
Registrovaný uživatel
Kdyby tam byli ti jeleni, tak by byla aspoň šance, že to někdo koupí. Takhle je to zabitý.
Registrovaný uživatel
Ten obraz sa možno javí , ako amatérska práca . Ale prečo sú tam znázornené tie dva žlté stromy pri vode . Bol to dáky odkaz k niečomu , alebo niekomu .To mi je čudné . Starý umelci boli veru zvláštny a iný pohľad mali na svet a prírodu . Ďakujem za Váš názor k danému obrazu .
Registrovaný uživatel
S největší pravděpodobností Larix decidua

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fehlpragung napsal
Ten obraz sa možno javí , ako amatérska práca . Ale prečo sú tam znázornené tie dva žlté stromy pri vode . Bol to dáky odkaz k niečomu , alebo niekomu .To mi je čudné . Starý umelci boli veru zvláštny a iný pohľad mali na svet a prírodu . Ďakujem za Váš názor k danému obrazu .


Tohle ale opravdu nenamaloval žádný "starý umělec".
Nemá cenu, abyste nad tím nějak hloubal a hledal skrytá poselství.
Tedy, dělat to můžete, ale valného smyslu to nemá.
Registrovaný uživatel
Jeden starozitnik mi povedal , že obraz môže byť dva krát ramovany . Umelec používal štetec ktorá obsahovala zlatistú a striebristu farbu .Použijem citát - Jana Amosa Komenského - ,,Človek mieni ,Pán Boh mení . ,, Obraz pochádza z tretej generácie - prastary rodičia ho kúpili , ale od koho je otázne .
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, pozná někdo aspoň nějaké autora z obrazů níže?

Zasílám fotografie

Předem mockrát děkuji a přeji krásný den. :mrgreen:

S pozdravem



JNB

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se tu jelen přece objevil. :-)
ad Artman: Ano, pravda, to mě nenapadlo, i když modřín je můj oblíbený a máme na zahradě dva. :-) Přijde mi dost netypický ten tvar koruny, chybějící větve dole, úzký špičatý tvar i že je jich jen pět uprostřed, ale asi opravdu to byl ten záměr.
ad Fehlpragung: Když už jsme u těch přísloví, tak na „Človek mieni, Pán Boh mení“ je třeba kontrovat citátem „Soudím, že když Pán Bůh tvořil člověka, přecenil svoje možnosti.“ A když malíř tvořil tento obraz, taky tak podobně přecenil své možnosti.
Registrovaný uživatel
Modřín opadavý, který zapoměl před zimou opadat ;)

Artman napsal
S největší pravděpodobností Larix decidua

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
honza_bohunek: u te Prahy vyfotte detail signatury, Karmelitskou ulici pozname.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Neukázal jste zadní stranu obrazu, podle které by se dalo lépe among us určit jeho stáří. Ale podle mě je rám původní, tedy asi 70. léta min. století. Obraz je tématem i provedením sběratelsky nezajímavý. Kromě Vysokých Tater to mohou být jakékoliv "ideální" hory. Snad to někoho osloví jako dekorace na chatu.

Co se týče motivu, souhlasím, že tématem i provedením není sběratelsky nijak zvlášť atraktivní. Vysoké Tatry sice dokáží zaujmout, ale v tomto provedení se jedná spíše o generický obraz hor, který by mohl sloužit jako dekorace na chatu, jak jste zmínili.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň a chcem však ešte opýtať , či by to nemohol byť akademický maliar z Ružomberka - Karol Polonyi . Dočítal som sa , keď sa usadil v Ružomberku objavil pre seba dielo Nándora Kartonu . Neviem , či zrovna by to mohol byť tento obraz , ale podobné črty s obrazom Katona Nádoru preukazuje , keď si dáte na Google tohto autora . Špecializoval sa na tvorbu Vysokých Tatier ako je na stránke SOGA - aukčná spoločnosť .. Ďakujem za názor .
Registrovaný uživatel
Ale Karol Polonyi byl akademický malíř ne?
Registrovaný uživatel
Polonyi bol akademický maliar . Chcem sa Vás opýtať , či naozaj ten obraz vyzerá zle . V skutočnosti má pekne žiarivé farby je to iba obrázok odfotený . A čo mi moja stará mama nebohá povedal , že to bol volaky Ruský maliar iba toto viem a preto sa pokúšam vypátrať pôvod obrazu . Polonyi mal vo svojej tvorbe veľa strom obklopujucich sa a som z rodného mesta autora , ktorý tu zomrel . Tak možno preto takýto dohat .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o radu. Pozná niekto autora .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1