Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » PROSÍM O URČENÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

PROSÍM O URČENÍ

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poprosit o určení tohoto odznaku. Průměr 2,4 cm, bez značky. Moc děkuji za případné názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opravdu nikdo netuší?
Registrovaný uživatel
Tak ako existuje medzinárodná organizácia Červený kríž, popri nej funguje ďalšia podobne zameraná organizácia Biely kríž. Vznikla už koncom 19. storočia v Berlíne a má väzby na kresťanské evanjelické kruhy. Tým pádom je jej pôsobnosť zameraná hlavne na nemecky hovoriace krajiny, v ktorých má protestantské hnutie svoje korene ako Nemecko, Švajčiarsko a zčasti aj Rakúsko. Tento znak bieleho kríža má zrejme spojitosť so znakom Švajčiarska, ktorý bol ako symbol tejto krajiny zavedený dávno pred vznikom tejto organizácie. Na nete sa dá nájsť veľa informácií o tejto spoločnosti. Stačí si zadať heslo ,,Weisses Kreuz".
Podľa mňa to bude jeden z mnohých odznakov, ktorý nosili radoví členovia tejto spoločnosti. Tak isto ako odznaky Červeného kríža, ktoré boli vyrobené v miliónových nákladoch od jeho založenia až po súčasnosť. A veľká väčšina z nich taktiež nemá označenie výrobcu.
Moderátor
Gratuluji, pořád mi to vrtalo hlavou, ale byl jsem jaksi líný se zamyslet, Je to přesně tak jak píšete.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Gratuluji, pořád mi to vrtalo hlavou, ale byl jsem jaksi líný se zamyslet, Je to přesně tak jak píšete.


Díky Altmann. To moje tvrdenie bude asi na 90% pravdivé ale uvidíme či niekto ešte nepridá svoj názor. Avšak pochvala od starého veterána mi zaručene pohladkala ego. Už tomu chýba len naštartovaná Praga V3S. :D :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Moc děkuji :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » PROSÍM O URČENÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1