Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » prosim o urceni ceny moissanit (karborundum)

Vykupminci.cz
Numisargo

prosim o urceni ceny moissanit (karborundum)

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
moissanit je cca kolem 10cm a vaha 720g dekuji vsem za odpověď :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, tohle ale není moissanit, to je karborundum. Je to jako srovnávat diamant a grafit - složení stejný, ale přesto trochu jinej kámen ;) Tohle karborundum je průmyslová surovina na výrobu brusiva. Rozdrtí se to a prášek se lepí na šmirgl, vyrobí se z toho brousky, nebo třeba se tím leští acháty... Vyrábí se toho vagony, jako kámen to nemá žádnou cenu, jako materiál snad 5 kč ...? ;)
Registrovaný uživatel
tak jsem trochu zmateny protože se všude pise i ve wikipedii ze je to jedno a totez tak nevim
Registrovaný uživatel
ale asi mate pravdu :-(
Registrovaný uživatel
Navrhujem urobiť test testerom na drahé kamene , hneď je po probléme. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj Grofik, chtěl jsem Tě požádat, ať se toho ujmeš ... ale čekal bych trochu racionálnější odpověď ;) 8)
Já bych to viděl takhle. Moissanit je vzácný přírodní minerál, stejně jako tohle karborundum je to karbid křemíku, SiC (třeba tady: http://www.mineral.cz/mineraly-moissanit-mineral-nerost-3030.html). Moissanit jako drahokam (ten co ho v kvantech vyhodí googl) je celkem moderní věc, moissanit tomu říkají asi proto, že to zní líp než karborundum, ale ve skutečnosti to je zas jen to karborundum, akorát vyrobený vyloženě pro šperkařský účely. Čili kvalitní, čistý, v různých barvách a dostatečně velký, aby to šlo brousit (třeba: http://gemologie.turnovec.cz/2014/11/09/karbid-kremiku-pro-sperkove-ucely). No a tohle černý kusový karborundum je prostě průmyslová surovina, sice složením taky SiC, ale říkat tomu moissanit, to nejde.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je to prírodný moissanit tak na refraktometre to ukáže za 10 sekund.

Pokiaľ je to karborundum ako uvádzaš , refraktometer ukáže korund.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No asi to není zadarmo a když je to jasný už na pohled, tak jsou to vyhozený peníze... ale ok, bylo by to vědecký a stoprocentní.

Jenom nerozumim tomu, proč by karborundum vypadalo jako korund?? To je přece úplně něco jinýho...
Registrovaný uživatel
Nemusí vypadať ako korund v klasickej podobe , ale tepelná vodivosť prípadne index lomu nepustia.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Špatně jsem se zeptal ;)
Nerozumim tomu, proč refraktometr ukáže korund když to bude karborundum?
Korund je oxid hliníku (Al2O3), karborundum je karbid křemíku (SiC). Mám to chápat tak, že tyhle dva materiály mají stejný tepelný a optický vlastnosti??
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je to v polohe patlámo - patlámo = rýchly test mala by sa objaviť na úvod zhoda , pri dalšej analýze sa rozmieňa na drobnejšie. ;)

Predsa pokiaľ konečný efekt moissanite = stupeň tvrdosti nad 9 Mohseho zákonite musí ukázať korund.

Modernejšie prístroje ukážu okamžite.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Doplním prečo mätúci efekt ;Syntéza karbidu kremíka (syntetický Moissanite), (chemické zloženie SiC), disperzia ako diamanty 0,104 (0,044) veľký index lomu 2,65-2,69 (diamanty 2,42).
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nikdo ale barakudě nedpověděl na merit věci. Tento syntetický výtvor je absolutně neprodejný a bezcený :(
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
to Jiří: Zdravím, já doufám že odpověděl, hned v mých prvních dvou reakcích ;)
to Grofik: ok, ale pořád nerozumím tomu, proč srovnávat karborundum a korund, když tady jde hypoteticky o moissanit a karborundum ... ale i to je podle mě evidentní už od pohledu ;)
Registrovaný uživatel
Otázka znela určenie ceny moissanit (karborundum) to je pravda , korund len tak z dlhej chvíle. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » prosim o urceni ceny moissanit (karborundum)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1