Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Prosím o určení "meteoritu"

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určení "meteoritu"

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,je to už 10 let co hledám s detektorem kovu mince atd,všemožné čedičové kameny a různé strusky jsou na každém rohu takže celkem s jistotou to poznám ale nedavno jsem nalez předmět,který byl cca 30-40cm hluboko v lese,původně měl načernalou barvu,očistil jsem ho jemným mosazným kartáčkem a vylezlo z něj toto.Reaguje na detektor,má 3.7cm na délku a 3.5cm na šířku a je dosti těžký(cca 20deka) tak mne napadla možnost že by to mohl být meteorit,dva dny mi trvalo než sem přelouskal celé forum zde o meteoritech ale nejsem o nic chytřejší-mohl bych vás poprosit o identifikaci?nejvíce mě zaráží že je jen velmi slabě magnetický až skoro vůbec.nemám možnost po řezu leptat,nemám kyselinu. ale určitá podobnost meteoritu tam je.tak kdyby někdo věděl byl bych moc rád.děkuji za pomoc Tom

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Meteorit to není, a teď budu jen hádat smolinec???
Registrovaný uživatel
ale ten by nebyl vůbec přitahován magnetem!!!
Registrovaný uživatel
děkuji za reakce,koukal jsem na ten smolinec na netu a nepodobá se to tomu.tak kdyby někdo věděl budu rád za reakce.děkuji
Registrovaný uživatel
to Tomfzr ; pre budúcnosť nezakladaj nové vlákno o meteoritoch , postačuje existujúce a mimogalaktický kolegovia radi odpovedia .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
to Tomfzr ; pre budúcnosť nezakladaj nové vlákno o meteoritoch , postačuje existujúce a mimogalaktický kolegovia radi odpovedia .
tak že mimogalaktický kolegové??? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Na smolinec musíš vzít jiný detektor, a to dozimetr na radioaktivitu. Smolka není určitě takhle kovově lesklá, je tmavší a s vysokou hustotou, až 10,5 g/cm3, což je víc, než u meteorických želez (7,8-7,9 g/cm3).
Registrovaný uživatel
Víme že to víš.
Registrovaný uživatel
jedno, ti řeknu, meteorit, to není, věř mi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Prosím o určení "meteoritu"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1