Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o určení signatury

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určení signatury

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ten obraz jsem koupil na orlickoústecku a ten, co mi to prodával říkal , že to má od amatérského malíře , který mu dlužil peníze a těch obrazů tam prý měl spoustu. Když jsem se ho ptal na jméno, tak prý si ho už nepamatuje. Znáte to pohádky ovčí babičky, ale nekup to za 1500 Kč. že :P
Registrovaný uživatel
Poslední skupina písmen vypadá jako --ánek
Žufánek, Štěpánek?
Registrovaný uživatel
nic ...
Registrovaný uživatel
Také si myslím, že je to obraz namalovaný v Číně. Takové téma by si snad žádný novodobý český malíř nezvolil. Už jsem zde dříve napsal, že signatury z Činy jsou "generátor náhodných jmen". A háček nad "u" se dělal v němčině v kurentu (pro odlišení od "n" nebo "e").
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Také si myslím, že je to obraz namalovaný v Číně. Takové téma by si snad žádný novodobý český malíř nezvolil. Už jsem zde dříve napsal, že signatury z Činy jsou "generátor náhodných jmen". A háček nad "u" se dělal v němčině v kurentu (pro odlišení od "n" nebo "e").
Já si to myslím také na 85 %, že to je Čína. Sice novoděly ve starém stylu nemám rád, ale toto je jediné dílko, které snesu a fakt se mi líbí. Jak říkám každý kdo přijde do obýváku, tak se u obrazu zastaví a čučí na to Asi tomu dám časem nějaký jiný rám a jak tady kdosi psal , tak ti číňani dají na zadek i našim dnešním malířům a nevyrábí jen brak. Samozřejmě, že někdo to může hodnotit, jako kýč a místní odborníci budou na mne plivat za můj názor. Ale to je fakt jediný kýč, který jsem si pověsil a nedráždí mne tím, že to je novocián.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jak tady kdosi psal , tak ti číňani dají na zadek i našim dnešním malířům a nevyrábí jen brak. Samozřejmě, že někdo to může hodnotit, jako kýč...


Možná nevědomky jste to nazval přesně. Čínská produkce není umění, ale výroba. Nenamaloval to autor, ale výrobce. Možná to je řemeslně zdatné (historie ukáže, nakolik jsou tyto výrobky trvalé- zda mají svá kurvítka, jako všechny výrobky z Číny), ale určitě to postrádá to, co dělá malířství uměním.
Ale je jistě na každém, co očekává od výzdoby svých stěn ;) ...
Registrovaný uživatel
Teda vy mne nahlodáváte :D Já vím, že jsem trošku mimo svou mísu a nikdy jsem nechtěl repliky ve svém bytě. Tééda už se mi to přestává líbit ... Filoménka hlodá, hlodá a možná to půjde pryč a dám tam zpět toho Herinka , co tam původně byl... už jdu na to zlato :o

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o určení signatury

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1