Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » prosím o zhodnocení článku o penězích z webu

Vykupminci.cz
Numisargo

prosím o zhodnocení článku o penězích z webu

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://php-pohadky.unas.cz/Penizeaceny.php

Je to velmi stručné info (inspirace z DÚ žáka 7. třídy) pro grošové a poč. tolarového období. Jde mi o to jestli tam nechybí něco důležitého, popř. jestli tam není nějaký kiks.
Já toto období nesbírám a moc neznám.
Díky za jakýkoliv názor.
Moderátor
Ta Václava II. a Václava IV. mě pobavily.. co takhle Jiřina Poděbradská? :D
Moderátor
Chyby a nepresnosti tam jsou - napr.uz v prvni vete - prumer grose 20mm, atd..
Registrovaný uživatel
florám...
u nás opět zavádí platí krejcary....
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Je to takový stručný přehled základních údajů tohoto období. Takový - za 5 minut přehled dějepisu a mincovnictví, ale s chybama.
Možná mi tam chybí zmínka, proč se začaly groše razit a o tom že se groše razily spočátku jen v Kutné Hoře, do které se přenesly všechny mincovny z království (naleziště stříbra a centralizace finančnictví), ke konci i v Praze a Jáchymově. Také bych se zmínil, že docházelo k devalvaci, a to zmenšováním obsahu stříbra v mincích, aby králové (později císaři) měli vyšší výnosy.
Ale je to celkově pěkné a je tam hodně zajímavostí.
Moderátor
Ale bože ... akí ste... :twisted:
Moderátor
Bohuzel je tam dost faktografickych chyb - doporucuji knihu P.Vorel: Od prazskeho grose ke korune ceske, kde je podrobne popsany penezni vyvoj v ceskych zemich od roku 1300.
Moderátor
Chyby tam sú, ale osobne by som na takú stránku asi nemal. :)
Registrovaný uživatel
díky za názory, trochu na tom ještě pracuji. jako malý jsem si ty knížky půjčoval v knihovnách a tyto věci - hlavně nominály, převody, názvy jsem si psal do deníčku (bylo mi tak 10 - 12 - cca 1978).
Kluk měl nedávno za úkol do školy udělat internetovou prezentaci o tržnici ve středověku a tak jsem udělal tuto stránku (na netu byla do té doby jen taková demoverze.)

Jde mi hlavně o stručný přehled, spíš pro děti.

hezký víkend všem...
Moderátor
Chtělo by to opravit gramatické chyby a věci, které každého přesvědčí že to nemá smysl číst (Václava II., Václava IV. apod.) a až pak se ptát tady odborníků na chyby a nepřesnosti z technického hlediska. Pak by to možná byl celkem dobrý přehled, který na českém internetu chybí (buď najde člověk věci opsané od článku člověka, který tomu nerozumí nebo naopak příliš detailní povídání, které přitom opomíjí důležité informace).
Registrovaný uživatel
Jako amatérovi mě tam chybí Karel IV.. Taky jsem si myslil, že JL ty groše ještě nešidil. Tolik názor začátečníka, ale studuji a vzdělávám se. Kupodivu mě to baví.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » prosím o zhodnocení článku o penězích z webu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1