Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím pěkně, poznáte autory?

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím pěkně, poznáte autory?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zravím všechny ochotné odborníky již podruhé... vlastním několik obrazů po babičce, první várku jsem nalezla na půdě, těchto pár viselo v domě. Jsem laik a chtěla bych Vás moc poprosit, zda byste se podívali, pokusili identifikovat autory a odhadnout případně i cenu obrazů...
Vše je olej na plátně.
První obraz - na druhé straně je razítko, na lodi nápis, a možná v pravém rohu signatura.
Druhý a třetí obraz - možná od stejného autora, obraz Sběračky klasů je v jednom místě bohužel drobně proražen
Poslení obraz - signatura, pokud se vůbec o signaturu jedná je velice nečitelná

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na na tom poli je jakási "zjednodušená variace" na slavný obraz Jean-Francoise Milleta "Sběračky klasů" (http://www.artmuseum.cz/resources/works/millet_01_a.jpg), jméno pachatele nepřečtu.
To první je nejspíš reprodukce.
Registrovaný uživatel
Dekuji za Vasi reakci... Ano, predllohu ke Sberackam jsem taktez na netu nalezla. Jak myslite, ze to prvni je reprokukce? Jako ze se nepozna, tisk od tahu stetcem na platno? 😀
Registrovaný uživatel
Proč to nevyfotíte lépe, když si myslíte, že jde o cenný obraz? Co třeba trochu denního světla a lepší detaily, kde ty tahy štětce, které uvádíte by byly viditelné i dalším? Plátno to je, ale ono jde udělat pár tahů štětcem i na reprodukci, např. olejotisk aj. Tohle chce spíše vidět a sáhnout si na to.
Registrovaný uživatel
Ok, zkusim to lepe, ale obraz je hodne tmavy... Myslela jsem, ze bych se nejdriv pokusila dohledat autora a podrobnosti nez s tim nekam pujdu.
Registrovaný uživatel
Tak autora prvniho obrazu, prip. za koho se vydava, jsem jiz vypatrala. 😀 byla to hezka detektivni prace... Snad by me to i bavilo...
Registrovaný uživatel
Renna napsal
Tak autora prvniho obrazu, prip. za koho se vydava, jsem jiz vypatrala. 😀 byla to hezka detektivni prace... Snad by me to i bavilo...


a podělíte se?
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Renna napsal
Tak autora prvniho obrazu, prip. za koho se vydava, jsem jiz vypatrala. 😀 byla to hezka detektivni prace... Snad by me to i bavilo...


a podělíte se?


Taky jsem zvědavá...
Registrovaný uživatel
Deforge Carpentier - framer, obchodník s rámem, výrobce obrazů, obchodník s jemnými barvami, důchodce, restaurátor

Lze vygooglovat výše napsané, z čehož by mohlo vyplývat, že jde o výrobce obrazů (rozumím reprodukcí) včetně rámu. Mohlo, ale nemusí.
Registrovaný uživatel
a ja myslel Frederic Henry Schopin....
Registrovaný uživatel
Vida, tak prece jen vite!!! 😂
Registrovaný uživatel
Zmatlo me, ze by signatura byla soucasti obrazu, ale mozna je to obvyklejsi, nez jsem si myslela.
Registrovaný uživatel
Renna napsal
Zmatlo me, ze by signatura byla soucasti obrazu, ale mozna je to obvyklejsi, nez jsem si myslela.

Já se velmi obávám, že to je opravdu reprodukce obrazu tohoto malíře (Schopina), kterou vyrobili na Montmartru v dílně Deforge Carpentier. Takže cena zanedbatelná.
Registrovaný uživatel
Ok, nejspis to tak pujde... 😀
Registrovaný uživatel
Ok, nejspis to tak bude... 😀 ale predpokladam, ze byste rad vedel ke kterymu kontejneru ho pujdu oprit. 😂😂😂
Registrovaný uživatel
Renna napsal
Ok, nejspis to tak bude... 😀 ale predpokladam, ze byste rad vedel ke kterymu kontejneru ho pujdu oprit. 😂😂😂


No, jestli je to na mě, tak já tedy určitě ne, to mi můžete věřit. Mě by ten obraz nezajímal, ani kdyby to byl originál. Tohle opravdu není můj šálek kávy. Navíc obrazy ani nesbírám, mám jich "z práce" plné zuby ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 6. 10. 2017, 21:14. »
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Renna napsal
Zmatlo me, ze by signatura byla soucasti obrazu, ale mozna je to obvyklejsi, nez jsem si myslela.

Já se velmi obávám, že to je opravdu reprodukce obrazu tohoto malíře (Schopina), kterou vyrobili na Montmartru v dílně Deforge Carpentier. Takže cena zanedbatelná.


nemusi to tak byt

viz: https://www.ngv.vic.gov.au/explore/collection/conservation/colourmen/
Registrovaný uživatel
tenhle Corot taky nevypada na falsum...stejne razitko vzadu na platne...

https://auctions.bidsquare.com/view-auctions/catalog/id/488/lot/172321
Registrovaný uživatel
floodland napsal
tenhle Corot taky nevypada na falsum...stejne razitko vzadu na platne...

https://auctions.bidsquare.com/view-auctions/catalog/id/488/lot/172321


to je zřejmě podlepené plátno. Ta firma patrně i restaurovala.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Kolemjdouci napsal
Renna napsal
Zmatlo me, ze by signatura byla soucasti obrazu, ale mozna je to obvyklejsi, nez jsem si myslela.

Já se velmi obávám, že to je opravdu reprodukce obrazu tohoto malíře (Schopina), kterou vyrobili na Montmartru v dílně Deforge Carpentier. Takže cena zanedbatelná.


nemusi to tak byt

viz: https://www.ngv.vic.gov.au/explore/collection/conservation/colourmen/



cena obrazu zanedbatelná, možná tedy cena pro sběratele těch razítek uměleckých výrobců... o tom ale opravdu netuším vůbec nic... ani v jakých řádech by se ta cena mohla pohybovat, ani jestli se široko daleko tito sběratelé vůbec vyskytují. Tahle firma existovala zřejmě podle internetu hodně dlouho a byla asi dost velká. Ani nevím, jestli to hovoří pro nebo proti sběratelské ceně ;)
Registrovaný uživatel
cenu neresim. Kvalitou to opravdu neni nic moc. Asi by to chtelo lepsi fotku, kazdopadne originalni dila F.H.S jsou trochu jinde. Spis me prijde divne, ze by vyrobce a prodejce malirskych potreb, ktere kupovali renomovani umelci mel potrebu ve stejnem obchode pachat falsa.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
cenu neresim. Kvalitou to opravdu neni nic moc. Asi by to chtelo lepsi fotku, kazdopadne originalni dila F.H.S jsou trochu jinde. Spis me prijde divne, ze by vyrobce a prodejce malirskych potreb, ktere kupovali renomovani umelci mel potrebu ve stejnem obchode pachat falsa.


Zaujalo me to same co vas, proto i ten zajem o autora.. Proste ze zvedavosti... Ja vas tu nechci presvedcovat, ze mam doma original...
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
floodland napsal
tenhle Corot taky nevypada na falsum...stejne razitko vzadu na platne...

https://auctions.bidsquare.com/view-auctions/catalog/id/488/lot/172321


to je zřejmě podlepené plátno. Ta firma patrně i restaurovala.


To si nemyslim. Za prve by to v popisu dila za tuto cenu bylo zmineno. Za druhe rentoalaz se vetsinou nedelala na puvodni blindram. Za treti pochybuji o renovaci tak kratce po namalovani. Za ctvrte to pri pohledu zezadu na druhotne platno nevypada. Ale nejsem odbornik.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
cenu neresim. Kvalitou to opravdu neni nic moc. Asi by to chtelo lepsi fotku, kazdopadne originalni dila F.H.S jsou trochu jinde. Spis me prijde divne, ze by vyrobce a prodejce malirskych potreb, ktere kupovali renomovani umelci mel potrebu ve stejnem obchode pachat falsa.


ale to není falzum, to je prostě reprodukce oblíbeného tématu. Byla to firma založená v roce 1856, fungovala do roku 1880. Prodávali umělecké barvy, plátna... zřejmě nejen umělcům (např. ten Corot), ale možná i pro reprodukce obrazů (pokud to sami přímo i nevyráběli). Tehdy se ty reprodukce nepovažovaly za falza. Prostě střední třída chtěla mít obrazy jako vyšší třída a šlechta a na originály neměla a asi jich ani nebylo tolik k mání. Tak se začaly průmyslově vyrábět a bylo to...
Registrovaný uživatel
To je prijatelne vysvetleni.... Dekuji. Pripoustim, ze to tak mohlo byt...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím pěkně, poznáte autory?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1