Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím pěkně, poznáte autory?

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím pěkně, poznáte autory?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Kolemjdouci napsal
floodland napsal
tenhle Corot taky nevypada na falsum...stejne razitko vzadu na platne...

https://auctions.bidsquare.com/view-auctions/catalog/id/488/lot/172321


to je zřejmě podlepené plátno. Ta firma patrně i restaurovala.


To si nemyslim. Za prve by to v popisu dila za tuto cenu bylo zmineno. Za druhe rentoalaz se vetsinou nedelala na puvodni blindram. Za treti pochybuji o renovaci tak kratce po namalovani. Za ctvrte to pri pohledu zezadu na druhotne platno nevypada. Ale nejsem odbornik.


ad 1/ ano, to by bylo zmíněno. Nezkoumala jsem popis obrazu.
ad2/ rentoaláž se velmi často dělá na původní blindrám, pokud je tento použitelný. U cenných obrazu, které mají blindrám původní a použitelný, je dnes vždy(!) snaha rám zachovat. Dnes je to kvůli autenticitě, dříve to byla otázka peněz. Kdysi se ostatně nažehlovalo i na staré spodní rámy, které ani nebyly vyhovující, ono se to tak neřešilo.
ad3/ teoreticky: obraz nemusel být nažehlen brzo po namalování, ale mohlo být použito staré, takto označené plátno a celá adjustáž mohla být provedena tak, aby byl zásah "nenápadný". Tady tomu tak nebylo a jde zřejmě skutečně o obraz Corotem namalovaný na takto označené plátno (dočetla jsem se, že firma dodávala Barbizonským atd...), takže tato poznámka je jen teoretická
ad 4/nemůžete z takovéhoto pohledu odhadnout, zda obraz nebyl rentoalován, pokud byl nalepen na škrob, to se leckdy skoro nepozná ani při blízkém zkoumání, zvláště, když je použito plátno podobného charakteru... ;)
Registrovaný uživatel
razitko na platne bylo pouzivane v letech 1858-1861. Nevim, jestli nas to nekam posune.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
razitko na platne bylo pouzivane v letech 1858-1861. Nevim, jestli nas to nekam posune.


Zajímavá doplňující informace. Takže téměř na začátku existence firmy. V tom případě, že by byl tím ten obraz z úvodního dotazu "datovaný"? Henri-Frédéric Schopin v té době žil (1804 - 1880). Zajímala by mě autorská práva v této době, pokud vznikaly reprodukce již za jeho života...
Registrovaný uživatel
Podľa mňa ten blindrám nemá 160 rokov ani náhodou.A ani by som sa nečudoval,keby na ňom bolo to plátno prikramličkované.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
me taky prijde ram mladsi, ale razitko na platne odpovida:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslim, ze nema cenu se dal timto obrazem zabyvat... Bylo tu receno vse. Pro me to bylo velice poucne a jsem rada, ze jsem se dopatrala k autorovi teto pekne provedene reprodukce. Dekuji za vas zajem. R.
Moderátor
floodland napsal
razitko na platne bylo pouzivane v letech 1858-1861. Nevim, jestli nas to nekam posune.


V této době dle mého názoru ještě tiskařská technika neumožňovala takovéto reprodukce. Buď je falešné razítko, anebo to není reprodukce.
Registrovaný uživatel
A kto je autor tej reprodukcie? ;)
https://www.royal-painting.com/Frederic-Henri-Schopin/The-Judgement-Of-Solomon.html
https://fineartamerica.com/featured/schopin-frederic-henri-the-slave-market-frederic-henri-schopin.html
http://www.canadaartpaintingsforsale.com/the-last-days-of-pompeii-p-82902.html?zenid=8ddifklrh0vbem15ne24rvlg64
https://www.artclon.com/m/plus/view.php?aid=32831
floodland,ono to nemusí byť úplne nové,razítka vyzerajú byť rovnaké.Ale podľa mňa je to repro ako Brno.Renna to nepopiera.. :) Možno vás skúšala..
-s-
Registrovaný uživatel
Nikoho jsem tu nezkousela, pouze jsem potrebovala pomoct najit autora, ale diskuse se rozjela az kdyz jsem si popatrala sama. Vzhledem ke zjistenym okolnostem jsem dosla ke stejnemu zaveru jako vetsina z vas. 😀
Registrovaný uživatel
Ale Ty si vedela,že je to (je tam napísané) Šopéén skôr ako my. :shock:
Nič sa nedeje.Pohoda lesní & bažinní.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Diskuse byla nasměrovaná k razítku, které vypadá mnohem autentičtěji, než ten obraz. Myslím si, že nám Renna dluží lepší fotku svého obrazu. Z obrázku, co zde ukázala, 99% lidí řekne, že nemůže jít o originál. Na obraze vidím jen 2 barvy: zelenou a červenou. A vše přetřené kočárovým lakem.
Registrovaný uživatel
Renna vam tu nedluzi vubec nic, pekne vam vsem za vase nazory podekovala a ke vsem se chovala uctive. Jen nema zajem nadale pokracovat v teto diskusi, nebot ma pocit, ze ani lepsi fotky by nepovznesly mistni atmosferu... A to bez urazky oboustranne....
Registrovaný uživatel
Renna napsal
Renna vam tu nedluzi vubec nic, pekne vam vsem za vase nazory podekovala a ke vsem se chovala uctive. Jen nema zajem nadale pokracovat v teto diskusi, nebot ma pocit, ze ani lepsi fotky by nepovznesly mistni atmosferu... A to bez urazky oboustranne....


Mňo, nevím, jestli jste se "ke všem chovala uctivě". Třeba mě jste se tím kontejnerem poměrně dotkla. To mi přišlo divně konfrontační, ale třeba je to váš normální způsob chování, tady se scházejí různí lidé.
Co jste čekala za diskuzi s fotkami, které jste dala do placu? Myslím, že nakonec byla navzdory tomu poměrně zajímavá, ale spíš pro sběratele. Pro kšeft vám to moc poznatků nepřineslo.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Renna napsal
Renna vam tu nedluzi vubec nic, pekne vam vsem za vase nazory podekovala a ke vsem se chovala uctive. Jen nema zajem nadale pokracovat v teto diskusi, nebot ma pocit, ze ani lepsi fotky by nepovznesly mistni atmosferu... A to bez urazky oboustranne....


Mňo, nevím, jestli jste se "ke všem chovala uctivě". Třeba mě jste se tím kontejnerem poměrně dotkla. To mi přišlo divně konfrontační, ale třeba je to váš normální způsob chování, tady se scházejí různí lidé.
Co jste čekala za diskuzi s fotkami, které jste dala do placu? Myslím, že nakonec byla navzdory tomu poměrně zajímavá, ale spíš pro sběratele. Pro kšeft vám to moc poznatků nepřineslo.

Souhlasím, myslím si, že se jen potvrdilo, že se tu schází nejrůznější názory,
že někdo pošle obraz, chce minimálně potvrzení originality, odhad přinejmenším solidní ceny,
pakliže tomu tak není a není mu potvrzeno to, co chtěl, tak se chová, řekněme podivně,
fm
Registrovaný uživatel
Koolemjdouci, ja od vas odhad dostala okamzite, nepripoustite, ze by to mohlo byt jinak, ani vas lepsi fotky nezajimaly, tak preci o nic nejde.
Registrovaný uživatel
Renno, v rámci takové nějaké férovosti je asi chyba na vaší straně. Slíbila jste vyfotit obraz lépe a to jste neudělala. Tím by se třeba předešlo různým dohadům. Pak jste se chlubila, že jste autora dohledala a myslím, že bylo vaší "povinností" se o to hned podělit. To se také nestalo. Odborníků zde není až tolik, ale znepřátelit si Kolemjdoucí a Filomenu (nebo obráceně Filomenu a Kolemjdoucí) je faux-pas. A ten kontejner nebyl vhodný, i když jste to jistě ve zlém nemyslela. --- Problém některých dotazujících je v tom, že vyfotí doma vyrobeným foťákem ve sklepě při svitu třech svíček obraz a pak chtějí jeho ocenění aj.
Registrovaný uživatel
Renna napsal
Koolemjdouci, ja od vas odhad dostala okamzite, nepripoustite, ze by to mohlo byt jinak, ani vas lepsi fotky nezajimaly, tak preci o nic nejde.


Jak nepřipouštím, že by to mohlo být jinak?

Asi jste nečetla pečlivě, napsala jsem: "To první je nejspíš reprodukce." Slovo "nejspíš" je tam proto, že podle uvedené fotky se k tomu odpovědně (i když - jaká odpovědnost v rámci anonymní diskuze?) prostě vyjádřit nelze. Vycházela jsem právě z toho detailu se signaturou, protože malba Chopina je "plnokrevně" barevná, což tady totálně chybí a taky v tom zrnění není patrná žádná struktura barevné vrstvy. O lepší fotku vám pak psal Stepe a další... Informace dostanete úměrně k tomu, co poskytnete.
To myslím platí nejen na těchto stránkách. :P

Ale zpět na šachovnici:
Pokud chcete prodat a nechcete zaměnit originál za reprodukci na základě hloupé anonymní diskuze, tak halt musíte investovat peníz a obraz odneste restaurátorovi, on vám řekne, zda je to originál. Někdy jsou reprodukce (i staré) velmi sofistikované. Takový anaplast, kupříkladu.

Co se týká diskuze, tak navzdory tomu, že iniciační obrazy se nezdají nijak zajímavé, tak poznatky o razítku mi připadají docela přínosné. Ale chápu, že to vás asi nezajímá, protože k prodeji to ničím nepřispěje.
Registrovaný uživatel
stepe, uznávám, nejspíš jsem se nechala vyprovokovat rychlými soudy a jakousi nadřazeností, která se dá u odborníků očekávat. Původně jsem měla v úmyslu poskytnout lepší fotky, dokonce jsem se o to i pokoušela, ale výsledek stále nevalný, nevlastním ani dobrý foťák. Mezitím se však diskuse posunula, cítila jsem z dalších několika příspěvků jízlivost a už se mi už nechtělo nikoho o ničem přesvědčovat. I proto (důvodů je více) jsem se rozhodla ukončit diskusi tím, že se jedná o reprodukci a další svoje kroky zvolit již na neveřejné úrovni. Pokud zjistím něco víc, budu vás ze studijních důvodů informovat :-). Tímto se chci omluvit Kolemjdoucí, které jsem se dotkla. Ostatním, kteří chtěli pomoci bych chtěla dodatečně poděkovat a požádat o pochopení... R.
Registrovaný uživatel
Kolemjdoucí, děkuji za váš příspěvek, souhlasím s vámi. Vím, že musím další kroky provést osobně, diskuse byla určena k tomu, abych věděla aspoň něco o autorovi, ať už se jedná o dobrou reprodukci, nebo třeba repliku, napodobeninu... Nemyslím si, že se jedná o originál.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím pěkně, poznáte autory?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1