Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Protektoratne mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Protektoratne mince

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, mohli by ste sem prosim niekto hodit fotky vsetkych protektoratnych minci v stave, ktory sa povazuje za 0/0? Aby som si to vedel porovnat, ked budem nejake kupovat (nech neplatim za stav 0/0, ked to bude napr. 1/1). Dakujem
Moderátor
Dam sem par svych lepsich kousku na ukazku, jestli se to da povazovat u protektoratu za 0/0 necham na posouzeni jinym. Dulezite je ze tam neni koroze nebo tzv.bily mor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem, farba minci na fotkach je aj v skutocnosti rovnaka - su take blede?
Registrovaný uživatel
Ono jsou zatmavlé, ale nicméně to nic nemění na jejich kvalitě. Někdy bývají i lakované. Hlavní je, aby hříva u znaku lva na rubu mincí nebyla nijak zahlazená, aby byly vidět všechny rysky a detaily.myslím, že zobrazené mince minimálně vystihují žádaný stav 0/0 , dokonce bych se je nebál označit stavem RL. /nádherné hrany ! /
Registrovaný uživatel
suhlas, velmi pekne kusy, urcite 0/0
Registrovaný uživatel
Este jednu prosbu by som mal. Mate niekto k dispozicii kopie zakonov, na zaklade ktorych boli mince dane do obehu? Neviem to nikde na webe najst, vsade su zakony od roku 1945, pripadne nejake z obdobia 1918-1938), ale ziadne z obdobia Protektoratu. Ide o tieto zakony: č. 405/1940, 219/1940, 255/1940, 422/1940.
Registrovaný uživatel
zajdi do slušné knihovny, tam je budou asi mít...(možná i archivy)
Registrovaný uživatel
U nas som uz v kniznici bol, ale protektoratne zakony nehrozia ....
Registrovaný uživatel
velká knihovna v ČR!!! na Slovensku najdeš max. zákony SŠ
Registrovaný uživatel
to je mi jasne ze v CR to asi vo velkych knizniciach maju, ale je tu otazka, ci sa vobec mozem zaragistrovat v ceskej kniznici ked som obcan SR a tiez kolko by ma to cele stalo ...
Moderátor
Myslím si, že aj dnes funguje výpožíčka medzi veľkými knižnicami aj cez hranice. Treba sa registrovať v SR napr. v nejakej univerzitnej knižnici, a oni už by ti vedeli pomôcť s výpožičkou z čr knižníc.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
v ČR se tuším půjčuje ke studiu do studovny bez rozdílu občanství a zda Ti to za to stojí za návštěvu je již jiná úvaha
spousta věcí je finančně ztrátová, nikdo Tě to ale nenutí dělat a získané vědomosti jsou někdy k nezaplacení...
(sakra skoro jako reklama na platební kartu)
Registrovaný uživatel
Vidis, to som nevedel, dakujem za radu. Skoda len, ze sa taketo veci nedaju zohnat online, a este si to vsetko budem musiet nechat aj nascanovat. Dufal som, ze snad to niekto ma aj doma .... anpr. nejaky pravnik
« Poslední úpravu provedl(a) pinocchio v 4. 2. 2011, 15:10. »
Registrovaný uživatel
nezlob se, ale pokud Ti na to záleží, tak si někam zajdi...(nebo doprav)
A pokud se Ti zdá toto moc náročné, pak potřeba informací je asi zanedbatelná.
dneska jsou lidé líní a zhýčkaní internetem tak, že vytvořit nějakou vlastní aktivitu když něco chtějí se jim zdá moc
Když jsem si sestavoval před pár lety rodokmen, také jsem byl ochotem vzít si nejednou den volna a vyrazit autem nebo několik hodin vlakem do potřebného archivu abych tam byl už v 8 hodin ráno a do odpoledne si vyhledal co nejvíce věcí co mohu a potřebuji.
Dnešní pohodlností mnoha lidí, jejich nespokojeností a přístupem vůbec, jsem celkem často znechucen!
Zda je to tento případ či nikoliv, nehodlám soudit, ale...
Prostě kdo informace chce, dokáže si je sehnat...!
Registrovaný uživatel
Netvrdil som, ze nie som ochotny niekam zajst, ale v dnesnej dobe, ked sa da vacsina informacii ziskat jednoduchsou cestou a aj preto, ze existuje takato stranka, kde si bezne ludia informacie medzi sebou vymienaju (mam pocit, ze to bol aj hlavny ciel jej vzniku), tak som si myslel ze skusim zistit, ci to nejde aj jednoduchsie. A hlavne ide o informacie, ktore su vo svojej podstate verejne, nechcem predsa od nikoho, aby mi poslal nascanovanu knihu, na ktoru ma jej autor autorske pravo ... a to sa tu pritom celkom bezne deje. Dokonca by som bol v pripade, ze niekto to ma, ale nechce to poskytnut zdarma (enoval voj cas nepr. scanovaniu dokumentov), dohodnut aj na rozumnej cene. Nepotrebujem originaly, ide mi iba o ciste znenie zakonov.
Registrovaný uživatel
pinocchio: najdi si někoho kdo studuje např. v Brně. Zdarma to vypůjčí a oskenuje nebobo za pár korun okopíruje.
Já to ale dělat nebudu :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Protektoratne mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1