Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Půdní nález I. Machek - Štramberk

Vykupminci.cz
Numisargo

Půdní nález I. Machek - Štramberk

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Příbuzná při generálním úklidu půdy nalezla pár obrazů. Prosím o pomoc s určením autorů a případným oceněním.

Machek- Štramberk, namalována na pytlovině, anebo něčem podobném.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím to jistě, ale malíř je Ivan Machek nar. 19.2.1941 a zemřel 7.1.2006 Zde je několik obrazů. Berte to s rezervou. Třeba ještě někdo něco poradí jiného http://antee.cz/galerie-kolin/index.php?nid=3284&lid=CZ&oid=380176
Registrovaný uživatel
Děkuji za nasměrování, ale zaráží mne, že by někdo v druhé polovině 20-tého století maloval na pytlovinu.
Registrovaný uživatel
prd pytlovina, velebnosti. To je úplně normální režné plátno. Malíři ho využívají kvůli jeho struktuře. Ne vždy se maluje na to nejjemnější pláténko, co se najde. Tohle bych tipoval na lněné režné plátno a to se opravdu používalo celkem běžně.

Sám mám několik kousků na stejném druhu plátna.
Registrovaný uživatel
Díky za vysvětlení , ale v tom případě jsem hrubší plátno v životě neviděl. Na fotkách to není zřejmé, ale kdybych fotil obraz proti světlu, tak není díky průsvitu světla malba vůbec viditelná.
Registrovaný uživatel
jen pro zajímavost přidávám foto na kterém je vidět "kvalita plátna"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to není kvalitou plátna ale šepsu, barva podle mě špatně přilnula na plátno...jak jsem říkal, na stejném plátně pár kousků mám ale tohle se na žádném neděje.
Registrovaný uživatel
Možná je to způsobem uskladněním - jak píšu "půdní nález".
Registrovaný uživatel
I to je možné, všimněte si, že tam kde je za malbou blindrám se to nestalo...možná bych se i podíval, jestli ta malba pak nemá tendenci v místech, kde je průsvitná opadávat :/ to by jste s tím musel něco provést (máte-li zájem obraz zachovat)
Registrovaný uživatel
Kvalita obrazu (plátna) je po celé ploše stejná, to že to někde není vidět je způsobeno stínem. Malba nikde neodpadává, z toho také pramenil můj názor, že je to na pytlovině (opravdu to tak vypadá). Jak jsem psal, obrazy jsou mé příbuzné a ta jistě nic restaurovat nenechá, zajímá ji, jestli mají obrazy nějakou hodnotu (finanční) . Obrazy jejichž autora jsem nedokázal identifikovat jsem zde vložil s žádostí o pomoc při jejich ztotožnění. Ještě tam jsou 2, které jsem sem ani nevkládal, protože o autorech není nikde ani zmínka (F. Vojkůvka a Špurek).
« Poslední úpravu provedl(a) solarys v 27. 6. 2012, 20:59. »
Registrovaný uživatel
Našel jsem jen tento obraz který se prodává od Františka Vojkůvka. Pokud to nejste vy,jinak také jsem nic nenašel. http://www.odklepnuto.cz/aukce/5701692/obraz-frantisek-vojkuvka-zilina-u-noveho-jicina.html U toho druhého malíře jsem našel jen malíře Dušan Špurek http://kulturnidenik.pise.cz/vystavy/052012/
Registrovaný uživatel
Ten Vojkůvka na odklepnuto vypadá o moc líp než většina těch půdnich nálezů :)
Registrovaný uživatel
Obávám se, že jde o jiného F.Vojkůvku. :'( , oblast působení by ale odpovídala, jelikož obrazy pocházejí z Valašska a Novojičínska. Toho Špurka jsem ani nefotil, při další příležitosti jej sem dám, ale obávám se, že valnou hodnotu nemá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) solarys v 28. 6. 2012, 15:59. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Půdní nález I. Machek - Štramberk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1