Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Půlkrejcar

Vykupminci.cz
Numisargo

Půlkrejcar

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak teď o svátcích dodělávám letošní resty a mám další problém. Kolegové, pokud máte chuť a čas podívat se na tento 1/2 krejcar, tak vám budu vděčný.
http://img238.imagevenue.com/img.php?image=01136_Pulkrejcar_122_250lo.JPG
Je to Karel VI, r.1728, mincovna Praha, o tom není pochyb. Halačka uvádí v MKČ pro tento ročník typ 1847, ale ten můj má odlišný obraz:
1. V koruně je 5 teček
2. Lev má odlišný tvar ocasu
3. Ornamenty kolem oválu se lvem jsou odlišné, spodní část oválu má ornament zasahující do letopočtu
Obraz neodpovídá žádnému jinému typu z publikace včetně dodatků.
Domníváte se jako já že se může jednat o nový, neuvedený typ?
Díky moc.
Registrovaný uživatel
a co tak falzum?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dobové určitě ne, byl to v Čechách druhý nejnižší nominál po 1/4 krejcaru a moderní spíš ne, zas taková supervzácnost to není.
Registrovaný uživatel
To Denarius: nemám bohužel literaturu na zahraniční drobáky, ale lev vypadá na Graz a co jsem se díval, tak 1/4 krejcary, které má Janovský jako Prahu, jsou na coinarchives jako Graz, takže možná byl velmi podobný ráz i 1/2 krejcarů z Prahy a Grazu - oba lvi jsou si velmi podobní, ale přecijen ten tvůj vypadá na Graz.
Registrovaný uživatel
Graz mě také napadnul a díval jsem se do Novotného ale vyobrazené 1/2 krejcary (5 typů) jsou jiného druhu - dva s trojznakem a další tři s dvojhlavým orlem který nese v prsním štítku znak Grazu.
Registrovaný uživatel
Budu muset sehnat knihu od Miller zu Aichholz: Österreichische Münzprägungen 1519-1918, tam to možná bude. Nemáte ji prosím náhodou někdo?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Půlkrejcar

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1