Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » R.U. šavle

Vykupminci.cz
Numisargo

R.U. šavle

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím , mohu poprosit o ocenění ? Délka 80 cm s pochvou 84 cm délka čepele 66 cm , šířka 3 cm , značená W-n orlice 94 , HOLEČEK a SPOL. PRAHA , šavle je po rekonstrukci , není na prodej , díky .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"po rekonstrukci" bych si to do sbírky nedal ani zdarma, ale je zcela jasné (a také podle toho ty sbírky vypadají), že někdo by to klidně bral a vysolil by třeba i pár tisíc ;)
Registrovaný uživatel
Johnny : já bych si zas nedal do sbírky rezavou šavli s polorozpadlou dřevěnou rukojetí ale to je každého věc na co se ve své sbírce dívá ale jinak díky za názor , ptal jsem se jen ze zajímavosti na něco jiného , teď mě začíná štvát že jsem to sem dal .
Registrovaný uživatel
Asi šavle RU vzor 1861, vycházková. Cena se pohybuje do 5 000 Kč bez znehodnocujících neodborných zásahů. Dá se občas koupit i od 2500 Kč.
Registrovaný uživatel
To máme stejné, ani tu bych si do sbírky nedal. Samozřejmě, každého věc. Záleží, jestli chce mít sbírku kvalitních věcí nebo šrotů. Ptal jste se na cenu, odpověděl jsem. Nebo jste se ptal ještě na něco jiného a napsal to neviditelným písmem? :D
Registrovaný uživatel
kmotr : díky za odpověď , šavli jsem dostal a trochu poopravil , hodně pro mne znamená .
Registrovaný uživatel
samo napsal
kmotr : díky za odpověď , šavli jsem dostal a trochu poopravil , hodně pro mne znamená .
Za málo. Víš já si myslím, že každá sběratelská věc když se odborně zrestauruje, tak na ceně neztrácí a pokud ji zrestauruje odborník na zbraně a dobře, tak na první pohled by to nemělo být znát. Ale při podrobnějším pohledu by to znát být mělo, já nevím jak to napsat ....prostě správný restaurátor to přizná,aby ty dobové opravy bylo možno identifikovat spolehlivě v pozdější době. Samozřejmě, že takové to amatérské šmirglování rzi z kovových částí šavli znehodnotí a je to pak brak možná tak pro nesběratele na krb ... to má Johny pravdu.
Registrovaný uživatel
kmotr , je to jak píšeš , jsem nesběratel a nad krbem parádu ještě udělá .
Registrovaný uživatel
samo napsal
kmotr , je to jak píšeš , jsem nesběratel a nad krbem parádu ještě udělá .
Jasně a za 50 let budou tví potomci rádi, že dědek tu šavli jen ošmirgloval, ale zachoval pro ně a neprodal, protože to je památka po pradědkovi a budou s tím machrovat :D Co se dnes považuje ze sběratelského hlediska za znehodnocené bude za 50 let bráno, jako malá kosmetická vada a považováno za super věc. Já si vzpomínám na kamaráda, který zkoumal každou šavli , jestli nebyla rozdělávána a pokud byla nekoupil ji, to je tak 15 let zpět. Dnes říká zaplať pán bůh za každou i dobově opravovanou , protože už jich nebude přibývat naopak ubývat (myslím 19 té století). Tenkrát nekoupil šavli z roku 1866 , která byla zkrácena (délka čepele i pochva) v 1.svět. válce do zákopu a byla to dobová zkrácenka , tedy odborná zkrácenka od zbrojíře a doklad doby kolem r.1915. No a dnes koupí i tu , protože jich tedy už moc není. Asi tak to je ....
Registrovaný uživatel
Johnny napsal
"po rekonstrukci" bych si to do sbírky nedal ani zdarma, ale je zcela jasné (a také podle toho ty sbírky vypadají), že někdo by to klidně bral a vysolil by třeba i pár tisíc ;)

Musím přiznat že toto kategorické co do sbírky patří či nepatří mi připadá trochu snobské.
Soukromá sbírka má jedno hlavní poslání a to je dělat svému majiteli radost. Pokud toto splňuje, je vše v pořádku. ;)
Registrovaný uživatel
Každá stará věc má svojí historickou hodnotu, která se odvíjí z jejího původního stavu. Pokud je historická věc poškozena, lze spíše respektovat poškození, které vzniklo v čase, než novodobé opravy všeho druhu. Z této skutečnosti by měl každý sběratel (pokud okruhu svého sběratelského zájmu rozumí) tuto logiku ctít. Viděl jsem mnoho starožitností, které právě novodobými opravamy byly z pohledu historické hodnoty neodvratně zničeny. O toto barbarství se většinou snaží "obchodníci," kteří chtějí zpeněžit dané věci s největším ziskem a to i bez ohledu na historickou stránku věci. Podle mého názoru snad každý, kdo své zálibě rozumí a má cit pro historii, musí tyto neodborné zásahy odmítat.
Pak by asi mělo platit, že šetrné odborné čištění ano, ale hrubé neodborné zásahy nikoli!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já tu v žádném případě nechci obhajovat kutilské vylepšování starožitností, pouze jsem se vyjádřil k výroku co do sbírky patří či ne. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já tu v žádném případě nechci obhajovat kutilské vylepšování starožitností, pouze jsem se vyjádřil k výroku co do sbírky patří či ne. ;)


Já to tak beru, ale na druhé straně, pokud jsem brán jako sběratel, neměl bych ctít vyšší hodnoty?
Je ještě sbírkou soubor zničených a znehodnocených věcí? Zaslouží si budovatel takového pomníku, aby na něj bylo pohlíženo jako na sběratele?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Vezměme to z jiného pohledu, máš doma starožitnou židli a ulomí se jí noha, necháš si jí opravit nebo ji vyhodíš? ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Vezměme to z jiného pohledu, máš doma starožitnou židli a ulomí se jí noha, necháš si jí opravit nebo ji vyhodíš? ;)


Samozřejmě, že si jí nechám opravit. Stejně tak starou písemnost, které bude chybět část listu atd., ale podmínkou je, že se tak stane odborným zásahem, podle původních postupů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
.....jojo, to se týká i našich manželek, také je necháváme vylepšit i když mnohé splňuji svým věkem termín "STAROŽITNOST" :roll: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
.....jojo, to se týká i našich manželek, také je necháváme vylepšit i když mnohé splňuji svým věkem termín "STAROŽITNOST" :roll: :mrgreen:


V případě manželek jsem zastánce teorie kolegy Evropy, vyřadit a nahradit zachovalejším exemplářem :D ;)
Registrovaný uživatel
já nejsem snob, jen děsný puntičkář....štve mě to také :( :D
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
.....jojo, to se týká i našich manželek, také je necháváme vylepšit i když mnohé splňuji svým věkem termín "STAROŽITNOST" :roll: :mrgreen:


V případě manželek jsem zastánce teorie kolegy Evropy, vyřadit a nahradit zachovalejším exemplářem :D ;)
Turtle a Altmanne vy tak, ale tak dostanete přes ty papuly až si to Vaše paňmámy přečtou, že jste to neviděli. Bude to facek, jak potlesku v Národním divadle :D Jo a nemachrujte, taky ty Vaše šavle a potažmo i moje už zdaleka nejsou tak ostré, jak bejvávaly a tak bacha, aby zase nás ty naše polovičky nevyměnily za nějakého mladšího husara s šavlí, jako břitva :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » R.U. šavle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1