Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » rada

Vykupminci.cz
Numisargo

rada

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Z tych ktore som ukazal vo vlakne Columbus ma vyznam certifikat tak max na 4 z nich.Maš niečo podobne ,daj par obrazkov ,podla toho uvidim.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/columbus_post_-414707#post414707

Nebuď prehnane skromný ;)
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Z tych ktore som ukazal vo vlakne Columbus ma vyznam certifikat tak max na 4 z nich.Maš niečo podobne ,daj par obrazkov ,podla toho uvidim.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/columbus_post_-414707#post414707


moc hezke kousky!.jeste chvilku potrva ,nezli se dostanu na tento level.
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Jedna věc je katalogový záznam a druhá, jak ty tvoje známky vypadají. To, že je v katalogu 400 dolarů, platí pro naprosto perfektní a centrovaný kus. EMko sem dával ukázky ze své sbírky, kde je teprve vidět kvalita. U jedné známky se cena může lišit od 20-ti dolarů po 4 tisíce. V Americe běžná věc. Jinak dle mého skromného názoru (a u vědění složitosti cesty s atestem z USA) je atestování 400 dolarových známek asi zbytečné. Můj názor, ale neber moc vážně. Víc ti poradí eMko.


Pavlinko ;) zakladni vec jak ma znamka/v dobrem stavu/ vypadat to vim,vim i jaky je rozdil mezi katalogovou cenou a trzni hodnotou :) a taky ze amici maji radi centrovane znamky :) pilne jsem studoval :mrgreen: ne vazne zaklady mam zmakly diky tomuto foru myslim dostatecne,jsou to mraky hodin cteni.ale stejne porad nevim dost,z tohodle by klidne mohl byt i nekolikalety ucebni obor :mrgreen: a vazim si kazdeho nazoru,kdyby zde byli lide bez nazoru a nereagovali-forum by zaniklo,coz by byla velka skoda mam jeste spoooousty otazek :mrgreen: a to jsem jeste z obalky nevyndal hradcany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Alebo niečo podobne ako tu.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prosim-o-oceneni-znamek_post_-424438#post424438

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Koldrex- určitě jsem to nemyslela tak, že by jsi nevěděl o co se jedná. V tom se asi shodnem. Tvůj nedávný příspěvek pro mě vyzněl tak, že se chceš zabývat spíše investiční filatelií. Existují v těchto dvou republikách lidé, kteří kupují Maurítie pro své malé dcerky a potom je tu třeba takový eMko, který to dělá taky, ale jeho znalosti dané problematiky jsou učebnicové, encyklopedické a je vždy radost to číst a bavit se o tom s ním. Účinkuje na různých forech po Evropě a tyto zkušenosti přetavuje v nákup nádherných věcí, které věkem na hodnotě neztrácí. K tvé poslední větě o Hradčanech- to je vyšší dívčí a já bych si třeba hodně rozmyslela to rozjet na více frontách. Dobře si pamatuju když můj guru zjistil, že jsem si udělala druhý výstavní exponát, jak mě zdrbal za to, že rozmělňuju své znalosti a nesoustředím se na to hlavní. Ano. Je to o létech studování a zde je možnost se ptát těch nejlepších na své otázky (ne nejsem to samozřejmě já amatér).
« Poslední úpravu provedl(a) pavlinka v 24. 2. 2017, 7:22. »
Registrovaný uživatel
pavlinko ne to ne vylozene investicni filatelii,mam radost i kdyz dam dokupy 20 korunovou serii :) jen nechci dosahnout toho aby jak zde je casto receno :D cena zasobniku presahla cenu obsahu :) je to beh na dlouhou trat. a je potreba mit obrovske vedomosti,ktere zatim nemam.
Moderátor
koldrex napsal
pavlinko ne to ne vylozene investicni filatelii,mam radost i kdyz dam dokupy 20 korunovou serii :) jen nechci dosahnout toho aby jak zde je casto receno :D cena zasobniku presahla cenu obsahu :) je to beh na dlouhou trat. a je potreba mit obrovske vedomosti,ktere zatim nemam.


Sympatický prístup, páči sa mi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
koldrex-nech sa nebavime iba hypoteticky,daj kvalitne foto tych najlepšich /2-3/znamok USA,nech vieme o čom sa bavime a poviem či treba certifikat a aky.
pavlinka---neviem čim som si zaslužil tu pochvalu ale dik.Vidim to tak že na buducej vystave ta musim pozvat aspon na kavu.
_______________
Moderátor
Já jsem tě nechválila. To bylo konstatování skutečnosti ;) A kamaráde další výstava a setkání je zatím v nedohlednu. Ale nějak to dopadne.
No doufám, že Koldrex snad vybere něco hezkého a postne to sem.
Registrovaný uživatel
tak zatim moje prvni dve vlastovky:) vim ze to neni top a ani to nejsou nejak drahe polozky/pro me ano/ ale tak kazdy nejak zacina :) tak me neukamenujte.:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Klidně pokračuj..... ;) Proč by tě měl někdo kamenovat?
Jsme přesně u těch nároků na US známku. Velmi pěkné známky, kde ale centrování bude tvořit 75% ceny známky.
Registrovaný uživatel
koldrex-zbavim ta tvojich starosti - pri takychto znamkach je nezmysel nejake overenie a o certifikate ani nerozmyšlaj.Treba raz a navždy zabudnut na neprofesionalne praktiky Československych znalcov ktorí overovali aj bezcenne veci.
_______________
Registrovaný uživatel
nejsou posledni dalsi pribudou.no ja vim ze je u te druhe spatny centr,ale tak zas snad obe uplne bezcenne nejsou ?
Moderátor
Bezcenné určitě nejsou! To by jsi špatně pochopil. EMko jen podotkl, že takto centrované (obě dvě) jsou běžné a atest by u nich naprosto nic neřešil. K nějaké představě ceny pomůže i brouzdání na E-bay. Podívej se na tu spodní a zjistíš, že je tam i ta tvoje i za 5 (někdy i míň) stovek kč. Výborně centrovaná stoupne i více jak desetkrát. Tam už by atest měl jakš-takš cenu. Zkus sem hodit další věci a nezoufej- bude líp :D
Registrovaný uživatel
U té první to zoubkování ani lep nevypadá moc původní.
Registrovaný uživatel
ja nezoufam .)je to hobby pro zabavu .) porad lepsi znamka za petibabu,nez kopa štefaniku po peti halirich za 1 kg.:) me se to centrovani u te prvni nezda az tak moc katastrofalni.no az bude cas tak treba postnu nejake hradcany nebo modreho štefanika slovensky štát- at jsem spravny cech :)
Registrovaný uživatel
otavel napsal
U té první to zoubkování ani lep nevypadá moc původní.


jako ,ze by ji nekdo preperforoval jo? ;) nejsem odbornik ,ale to se mi nezda.
ale rad si necham poradit pokud se zda byt zoubkovani neoriginalni.
Registrovaný uživatel
Premeraj zubkovanie u tej ultramarinovej pri hornom okraji.To vypada že lava polovica ma ine zubkovanie ako prava /horný okraj/,navyše nie je ani v linii.
_______________
Registrovaný uživatel
ted jste mi nasadily brouka do hlavy,nemam u sebe ted zoubkomer,ale cim vic se na to divam tim vic mi taky pripadne ze ma leva strana posunutou perforaci/jinou/ neni v presne linii to urcite ne. tzn,ze to nekdo poupravil?
Moderátor
To je filatelie kamaráde ;)
Registrovaný uživatel
jo to chapu uz taky jedu pretisky na tiskarne :D ne ted vazne,ta znamka neni prave vyjimecna zoubkovanim,tak mi nejde do hlavy ta uprava.chapu to u znamek,kde je napr cenovy skok diky jinemu zoubkovani .ale tady mi to smysl nedava no.
Registrovaný uživatel
zmyslom bolo skoro určite opraviť poškodené pôvodné zúbkovanie prípadne tam žiadne nebolo - okraj archu
Registrovaný uživatel
Ano, buď tam chyběly nějaké zoubky nebo tam žádné nebyly. Podle mě tam spíš nějaké chyběly. Někdo prohloubil mezery mezi jednotlivými zoubky, tím vytvořil nové zoubky za ty chybějící či moc krátké. Pak všechny zoubky na celé straně zastřihnul, aby aby ty původní dobré nevyčuhovaly. Spodní perforace je určitě nějak dodělaná, jednak je nakřivo, zoubky jsou zastřihlé a mezera mezi zoubky zasahuje do různých hloubek, pravá strana je na tom podobně, akorát není tak nakřivo. Ale nepatrně zastřihlé jsou nejspíš všechny strany, i ty dvě, které asi měly perforaci v pořádku, aby vypadaly podobně. Podle mě asi nejlepší první vodítko je koukat se na to, jak jsou zakončené zoubky, takhle úplně do roviny a ještě tak široké na konci, žádné roztřepení..., to je většinou podezřelé. Ovšem ta známka vypadá takhle líp než s chybějící perforací a řekl bych, že na ceně jí to spíše přidá dokonce i s vědomím nové perforace :-)
Registrovaný uživatel
Nějaké obrázky z ebay, snad se mi to povede nahrát. Poškozená a ta poslední na ukázku, že některé mají dostatečně široké okraje na novou perforaci. Akorát s tou hloubkou mezi zoubky jsem napsal blbost, jiné známky to mají taky různé, špatné by asi bylo jen, kdyby to bylo přehnaně nepravidelné, sorry :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jo taky jsem jukal na ebay,ale tak zas me potesilo,ze ta ma je jeste v dobre kondici oproti tomu co tam nabizeji.vyjma jedne co jsem nasel a za tu chce peknej batoh.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » rada

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1