Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » RADA ZKUŠENÝCH pro začínající a tápající

Vykupminci.cz
Numisargo

RADA ZKUŠENÝCH pro začínající a tápající

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
10rubl1895 napsal
Patrně jsem nebyl pochopen, neboť jsem se asi špatně vyjádřil. Proto takové odpovědi od sběratelů. Zapomeňte na to. Kdybych byl investor, tak nebudu žádat o názor tady na fóru profesionálů. Dobrou noc.

Tady vlastne jste to sam rekl.
Na rozdil od vetsiny tady si prave myslim, ze profesionalni sberatel MUSI na mincich neco vydelat, jinak sesbirat sbirku jen z restituci nebo jineho prijmu skoro ani nejde. zadna sbirka nema financni omezeni.
A aby si clovek mohl poridit minci lepsi kvality, tak nejakou tu horsi musi pustit, a kvalita je relativni pojem i pro jineho ta horsi kvalita bude naprosto spickova.
Kdyz se naskytne nejaka moznost koupit levne minci z pribuzne tematiky, tak toho vyuziji.
Ale jelikoz me znalosti jsou jeste dost rudimentarni, tak povetsinou prodam levneji, nez koupim :-( A prave tady se pozna jestli o dane minci neco vite nebo ne.
pro mne v idealu sbirka ma byt zadarmo.
Je to jako u sbirani akvarijnich rybicek, v jistem case na tom budete vydelavat i kdyz to nebylo puvadne v planu.
IMHO
Registrovaný uživatel
10rubl1895 napsal
Patrně jsem nebyl pochopen, neboť jsem se asi špatně vyjádřil. Proto takové odpovědi od sběratelů. Zapomeňte na to. Kdybych byl investor, tak nebudu žádat o názor tady na fóru profesionálů. Dobrou noc.


Pán kolega po ukončení pôstu zrejme trochu viac nasával .

Dnes položí lepšie otázky. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pánové, hezké ráno. Protože to je "Pokec" tak se ještě zapojuji. Místo, abyste poradili, tak slovíčkaříte. Profesionál, chtěl jsem říci profik. Je mi jasné, že opravdový sběratel, ať mincí, medailí, známek je zapálený "fanatik" - v tom dobrém slova smyslu, že nekouká na to, co na sbírce vydělá. Že je ochoten chodit v trenkách, jen aby si tu či onu věc mohl do sbírky sehnat. Já chtěl jenom poradit na co je dobré se v tak rozsáhlé oblasti pro začátečníka zaměřit, aby člověk nenaletěl a také si tam nějakou korunku uložil pro budoucnost. Jako kluk jsem sbíral všechno. Od nálepek, po chladné zbraně, hrnečky i mince a nikdy jsem neuvažoval o tom, co na tom vydělám. S klukama jsme si věci vyměňovali a bylo to pro nás něco úžasného. Pravý sběratel má totiž srdce dítěte. To vím. Pak přišlo dospívání, byly jiné starosti atd, atd. Sbírky se rozdaly a když jsem zestárnul, tak jsem zjistil, že nemám nic. Dnešní podmínky jsou úplně jiné. Tak asi takto.
Registrovaný uživatel
Pokud tedy na numismatice nechcete vydělávat, sbírejte období, které je Vám nejbližší a nominál, který si můžete finančně dovolit ... Nehledal bych v tom žádnou vědu :D Inspirací zde na fóru najdete jistě dost ...
Registrovaný uživatel
Asi máte pravdu. V této oblasti radit je asi velice složité. Musí se každý rozhodnout sám. Důležité je, že jsou zde zase odborníci, na které se člověk může kdykoliv obrátit, tak jako u mého předchozího vlákna. Přeji hezké a klidné Velikonoce.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Pokud tedy na numismatice nechcete vydělávat, sbírejte období, které je Vám nejbližší a nominál, který si můžete finančně dovolit ... Nehledal bych v tom žádnou vědu :D Inspirací zde na fóru najdete jistě dost ...


to 10rubl1895 , v odpovedi kolegu Kacura máte obsiahnuté všetko.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
zdravím chtěl jsem se zeptat je tu někdo z Jihlavi že by mi poradil kde nakoupit mince a tak děkuji
Registrovaný uživatel
z vlastnej skusenosti, ked som zacinal,
urcite treba pravidelne navstevovat numizmaticke burzy.
ono spociatku clovek len tak bludi, sem tam s niekym prehodi par slov, ale ono tie mince zacnu postupom casu vyliezat spod pultov same ..
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
z vlastnej skusenosti, ked som zacinal,
urcite treba pravidelne navstevovat numizmaticke burzy.
ono spociatku clovek len tak bludi, sem tam s niekym prehodi par slov, ale ono tie mince zacnu postupom casu vyliezat spod pultov same ..

tak tady neni ani obchod pro sběratele mincí, takže všechno musím objednavat a navíc musím bejt samouk a nějak mi to nejde boužel
Registrovaný uživatel
Citovat
tak tady neni ani obchod pro sběratele mincí, takže všechno musím objednavat a navíc musím bejt samouk a nějak mi to nejde boužel


Trpezlivosť pán kolega , tá ruže prináša.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Samouk je každý, ale zde se můžete poradit.
Dobrá inspirace vč. cen a můžete si tam najít i pobočku ČNS:
http://www.numismatika.cz/
Registrovaný uživatel
V Jihlave bych to zkousel pristi aukci 12.5.2013 zrejme na stejne adrese, jak byla ta predchozi.

http://numismatika.cz/CNS-Jihlava/J081_Katalog/J081_Katalog.pdf

Jestli budete mit uspech tak si tam i neco koupite, ale pro zacatek bych doporucil spise koukat se, ucit se a seznamovat se.
Registrovaný uživatel
Zacatecnici maji tu vyhodu, ze maji financni prostredky :-)
Registrovaný uživatel
zdravím ještě otázka je možná že existuje tato variata ještě jsem na to nikde nenarazil ani ne na googlu http://mince.chytry.cz/components/com_virtuemart/shop_image/product/50h_1978_variant_4f5e08af5528a.jpg
děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
V Jihlave bych to zkousel pristi aukci 12.5.2013 zrejme na stejne adrese, jak byla ta predchozi.

http://numismatika.cz/CNS-Jihlava/J081_Katalog/J081_Katalog.pdf

Jestli budete mit uspech tak si tam i neco koupite, ale pro zacatek bych doporucil spise koukat se, ucit se a seznamovat se.
to nevím jestly pujdu to mám zrovna narozky takže aukce pujde asi stranou :'(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pokec o mincích » RADA ZKUŠENÝCH pro začínající a tápající

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1