Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Rada

Vykupminci.cz
Numisargo

Rada

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Našel jsem asi tři albumy starších známek snad celé Evropy i Ameriky.
Vkládám sem pár fotografii jen na úkázku a určení. Chci vědět, zda má cenu, je všechny vzít do nějaké filatelie k určení, nebo je to zbytečné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Milióny v tom nejsou; vše běžné známky max. korunových hodnot.
Registrovaný uživatel
;) tak milióny ani nečekám, ani nečekám žádné zázraky, je to pro mě tzv. španělská vesnice, ale každá rada je dobrá. Některé už mám vyhledané, ale zajímal by třeba ten Columbus 1. foto,2. řádek ta vpravo?
Moderátor
Nejnižší hodnota ze série, prodejná tak za 3-5 Kč.
Registrovaný uživatel
tak taky něco z Ruska , tu v pravo důle jsem nenašel a nebo přehlídl v katalogu , víte o ní něco ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak to mělo jít úplně jinam -- moc se nesmějte :mrgreen:
Moderátor
Kolumbus 2. řada vpravo - rok vydání 1893, Mi.73 - 0,65MiM, tržní cena v této kvalitě cca 1,-Kč.
Jinak 2.řada vlevo-rok 1948 - Mi.571, katalog 0,20MiM, tržní cena cca 20 haléřů,
3.řada vlevo - rok 1939 - Mi.450, katalog 4 MiM - tržní cena cca 8,-Kč.
Na tomto případě chci ukázat, že hledání v katalogu je dražší než hodnota známek. Proto zde moderátoři uvádějí odhad jako celek s poukazem nechat si známky na památku, dát je dětem na hraní, aby se v nich vzbudili zájem o filatelii, ale zabývat se jimi jednotlivě a hledat každou z nich v katalogu nelze z důvodů, že čas má též svoji cenu. Význam hledat v katalogu takto levné známky má v případě, že se sběratel chce pocvičit v práci z katalogem.
Moderátor
Když se podíváte třeba na e-bay, tak zjistíte, že ten Kolumbus tam visí hodně dlouho za necelý dolar a v lepším stavu a je neprodejný.Jinak se mně líbí jak Jarda zachraňuje výroky dráčka rozpisem katalogu.Vždycky samozřejmě dojde ke stejnému názoru ohledně ceny, protože jak jeden, tak druhý jsou výborní znalci.Ale to píšu jen pro ty, co sem posílají tyto scany a myslí si, že dráček-po vyslovení ceny známek, je vyvrhel co jim chce znepříjemnit zbytek dne.
Registrovaný uživatel
Ok, já Vám rozumím, jak to tu sleduji, tak kdyby jste měli hodnotit každou známku, tak tu můžete sedět celý den, mě konkrétně zajímal ten Columbus, toho jsem nemohl najít, většinu zdárně dohledávám a já, jako laik začínám vidět, že filatelie je velmi rozmanitá,každá drobnost hraje roli a pokud už si nevím rady,jsem rád za každou pomoc.
Registrovaný uživatel
Co tyto, také dětem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jdou k dětem!
Moderátor
Je zde "všehochuť" známek z několika zemí: Osmanské říše (nyní Turecko), Turecko, Tasmánie, Persie (dnešní Írán, Siam (dnešní Thajsko), Čína, Ceylon (dnešní Srí Lanka), Hong Kong a poslední zase Osmanská říše - nahoře typický znak pro Osmanskou říši - Tughra.
Nedíval jsem se do katalogu, ale jsou to korunové, maximálně desetikorunové položky. Takže rozhodnutí je na Vás: nechat si je na památku, nebo dětem na hraní - ne, aby je zničily, ale vzbudily v nich zájem o filatelii.
Známky vidím jako těžko prodejné.
Moderátor
Na takových věcech se mládežníci učí poznávat státy ve kterých vycházely známky a zjisťují, které ještě existují a které ne.Pokud by myšlenka -děckám-byla myšlena vážně, tak to má smysl.Naučí se je chytat do pinzety a vůbec se k nim chovat tak jak se má.Jinak leda Aukro, kde jaksi víme, že se dá prodat opravdu i úplná pitomost, aniž by měl prodejce výčitky svědomí.
Registrovaný uživatel
Ok, děkuji za odpověd, každopádně zítra přidám něco z Evropy a uvidím co s toho vzejde, pokud nic zůstanou jako památka. Jestli můžete, řekněte nějáké státy, které by stálo za to vyfotit (i když v každém může být něco), které jsou zajímavější, jak říkam je tam skoro celá Evropa, tak abych nefotil něco bezvýznamného.
Registrovaný uživatel
určitě naše česko
Registrovaný uživatel
Ok, Česko nafotím, jen se informativně zeptám, zda jsou běžné nedotisknuté kruhové spirálky na hradčanech?
Registrovaný uživatel
jak kde , ale tady jsou na to frajeři -- určitě to hravě zmáknou - takže pohoda

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Rada

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1