Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Radimsky na aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

Radimsky na aukru

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemohu opravit hrubku "pozaviraly":
"K této akci nemáte potřebná oprávnění. Pochybujete-li o tom, kontaktujte administrátora."
Registrovaný uživatel
Já nevím, já si tedy myslím, že ten Jíra je pravý, ale byl jsem za něj ochoten dát tak max 25.000,- Kč, současná přihozená cena je již nad můj strop.

Co se týká ceny v znaleckém posudku, tak ta je přemrštěná. Otázkou je, kdy se ten posudek dělal.

Pokud to bylo třeba před deseti lety, tak teď už jsou ceny jinde.
Registrovaný uživatel
Tak beru zpět.

Po větším nastudování díla mistra Jíry říkám, že se jedná o falzum.

Někdo prodělal padesátitisícový kalhoty.

Je to jednoznačně na žalobu. Je neskutečné co se v tomto státě děje. Trh s uměním je zaplevelený padělky,
tzv "znalci" si mohou beztrestně psát posudky jaký chtějí aniž by za to nesli odpovědnost.

Existuje jen asi dvacet až třicet znalců, kteří mají kredibilitu. Před ostatními je třeba mít se na pozoru
a pokud napíšou na něco posudek, tak od nich nic nebrat.

Případně nejlépe jak zde někdo psal, tak chodit po galeriích a vtloukat si do paměti styly mistrů a rozhodovat
se následně na základě sama sebe.

Havel s kumpánama nejdřív republiku rozkradou a pořádný zákony udělat neumějí.

S těmito zákony se nemůže srovnávat s nějakou civilizovanou zemí. Fuj Hanba !

Pokud někdo šáhne omylem ženský na kozy, tak už je to znásilnění, ale
podpora podvodníků a ve velkém okrádání běžných občanů, tak to je v pořádku.
« Poslední úpravu provedl(a) PetrPal v 7. 2. 2016, 10:41. »
Registrovaný uživatel
Jestli někdo něco rozkradl, tak v roce 1948 Vaši komunisti...zbytek potom při měnové reformě. Ale to je debata jinam. Asi patříte ke ztracené degeneraci, takže debata by byla stejně zbytečná.
Registrovaný uživatel
PetrPal - znáš britský seriál "Hustle"? ČT ho dávala pod názvem "Podfukáři". Je to spíše o lidech, kteří chtějí být podvedeni.
Registrovaný uživatel
Tak mně jde akorát o to, že když si kupuji obraz se znaleckým posudkem, tak očekávám, že obraz bude
pravý a ne že si tady 25 let po revoluci budou psát beztrestně "posudky" "znalci" typu Pospíšilové a pod.

Špatné zákony. Nic jiného dle mého názoru za tím není.

To je to samé, jako když by mi posudek na bolestné na zlomenou nohu mohl napsat zubař.
Registrovaný uživatel
Čemu se divíš ? Mě to přijde normální,jsi v ČR. A ten,kdo to koupil,tak mu gratuluju.
Moderátor
Proč chodit k zubari pro posudek na nohu? Kdyz máš sikovnýho chirurga dokaze posudek na zlomenou nohu napsat taky moc hezky :)))))

Takze to, ze je znalec z oboru neznamena ze posudek musi byt v poradku a dle skutecnosti.

PetrPal napsal
To je to samé, jako když by mi posudek na bolestné na zlomenou nohu mohl napsat zubař.
Registrovaný uživatel
Ja porad nerozumim te glorifikaci posudku. Je pro vas opravdu pri koupi obrazu rozhodujici, jestli k nemu je posudek nebo neni? Nemelo by byt spise rozhodujici, kde obraz kupuji? Pokud bude v pripade aukcni sine pravdepodobnost falza 10%, tak na prodejnich portalech typu Aukro to bude presne obracene a bude to 90% a více. Prijde mi, ze posudkem se vzdy zastituji dila, u kterych je ta pravost tak nejak na hrane, nebo za. A proto, pokud je poptavka, tak budou vzdy existovat falesne posudky, stejne tak jako falesne obrazy. To je jedna spojita nadoba. Nikdy jsem zadny obraz s posudkem nekoupil a po pravde receno, tam kde obcas neco nakoupim, tak tam by pro mne posudek byl naopak varovanim, ze neco neni v poradku. Proc by se jinak veci, ktere se daji prodat v aukci sini za desetitisice vyvolavaly na Aukru od koruny. Ano toto neni normalni, ale v CR bohuzel ano. A dokud bude pro vetsinu kupujicich rozhodujici cena a ne kvalita, tak se situace nezmeni. A kdyz si mohou nekteri pochutnavat na parku bez masa, tak naprosto stejne chapu jejich blazeny vyraz pri pohledu na falsum doma na zdi a falesny posudek v supliku. No nekup to za tu cenu.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Ja porad nerozumim te glorifikaci posudku. Je pro vas opravdu pri koupi obrazu rozhodujici, jestli k nemu je posudek nebo neni? Nemelo by byt spise rozhodujici, kde obraz kupuji? Pokud bude v pripade aukcni sine pravdepodobnost falza 10%, tak na prodejnich portalech typu Aukro to bude presne obracene a bude to 90% a více. Prijde mi, ze posudkem se vzdy zastituji dila, u kterych je ta pravost tak nejak na hrane, nebo za. A proto, pokud je poptavka, tak budou vzdy existovat falesne posudky, stejne tak jako falesne obrazy. To je jedna spojita nadoba. Nikdy jsem zadny obraz s posudkem nekoupil a po pravde receno, tam kde obcas neco nakoupim, tak tam by pro mne posudek byl naopak varovanim, ze neco neni v poradku. Proc by se jinak veci, ktere se daji prodat v aukci sini za desetitisice vyvolavaly na Aukru od koruny. Ano toto neni normalni, ale v CR bohuzel ano. A dokud bude pro vetsinu kupujicich rozhodujici cena a ne kvalita, tak se situace nezmeni. A kdyz si mohou nekteri pochutnavat na parku bez masa, tak naprosto stejne chapu jejich blazeny vyraz pri pohledu na falsum doma na zdi a falesny posudek v supliku. No nekup to za tu cenu.


Významné obrazy posudky mívají. Ovšem nikoliv nic neříkající bláboly soudních znalců, nýbrž restaurátorské zprávy, výsledky technologických průzkumů, umělecko historické posouzení díla, dohledání historie, zařazení časové i tématické... prostě odborné zhodnocení obrazu po všech stranách.

Pochopitelně nemluvím o obrazech, které se motají po Aukrech a "aukčních galeriích" ze stejného patra ;) .
Registrovaný uživatel
floodland napsal
.. Proc by se jinak veci, ktere se daji prodat v aukci sini za desetitisice vyvolavaly na Aukru od koruny.


Protože se ušetří za aukční provizi a sledovanost je řádově vyšší. Myslím, že se to dá srovnat s filatelií - pro položky v řádu tisíců až desítek tisíců je aukro fajn. Ale za podmínek, že vím od koho kupuju a co kupuju. Tedy vidí, kdo ví. Neboť riziko nákupu falza či nekvalitního materiálu je podstatně vyšší - holt , něco za něco
Registrovaný uživatel
Podotýkám, že nejsem žádný odborník, ale nemyslím si, že 90% obrazů na Aukro. cz jsou padělky. Jasně že přes Aukro nebude nikdo prodávat Ladu nebo tak něco. Ale co třeba průměrní malíři krajináři, jejichž obrazy se prodávají spíše v řádů tisíců korun (Otakar Hůrka, František Cína Jelínek, Oldřich Hlavsa...) tam si vážně myslíte, že se vždy musí nutně jednat o padělky? A vyplatilo by se to vůbec? Ono prodávat něco přes Aukro nebo Bazoš se mi zdá mnohem jednodušší (pokud se vyloženě nejedná o malíře za statisíce nebo miliony). Já jsem si před pár dny založil účet na GN 25 a dost se mi nelíbí, že tam musím posílat nějakou zálohu 20 tisíc. Pokud se mi líbí nějaký obrázek jehož hodnota je cca 5 tisíc korun a dá se předpokládat, že bude vydražen za tuto částku, proč tam posílat čtyřnásobek? Navíc před Vánoci kdy ty peníze člověk potřebuje na něco jiného. Tyhle podmínky s posíláním přemrštěných záloh a další s tím spojená byrokracie a sdělování citlivých osobních údajů (nutno zaslat oskenovaný občanský průkaz nebo pas atd.) jistě mnoho lidí odrazí. Když mám k prodeji obraz od toho či onoho malíře a vím, že se prodává za tu či onu hodnotu, tak prostě dám inzerát a domluvím se se sběratelem na konkrétní částce. Oba dva na tom vydělají, protože nemusí platit provize nějaké galerii. Pokud budu mít na prodej nějakou krajinku například od Otaka Hůrky a vím, že cena je asi deset tisíc, tak to někomu prodám přes Aukro nebo Bazoš. Kdybych to prodal za 10 tisíc přes GN nebo Platýz tak jak kupující a prodávající zaplatí provizi. Kupující ve výsledku zaplatí více a prodávající dostane méně. Navíc nedávno tu někdo psal o tom, jak GN navyšuje ceny a přihazuje.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Radimsky na aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1