Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Rady ako začať so zbieraním minerálov

Vykupminci.cz
Numisargo

Rady ako začať so zbieraním minerálov

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, rád by som sa poradil so skúsenejšími zberateľmi, ako začať so zbieraním minerálov, vzhľadom na to že žijem v banskom meste a k minerálom a baníctvu mám blízko, chcel by som začať zbierať do vlastnej zbierky všetky minerály, je mi jasné že ich je mnoho, ale zaujímalo by ma koľko druhov je na slovensku možné nájsť v prírode a aký postup zvoliť pri nakupovaní minerálov cez internet, na ktoré stránky a kontakty sa zamerať. ďakujem s pozdravom Jerguš :)
Registrovaný uživatel
Ja zbieram spolu s dcerou (piatacka) take co sa nam pacia. Najradsej kupujem na burzach. Tam mozem obzerat,omakat. Niekedy cez net na bazosi. Moznosti je vela.
Registrovaný uživatel
tomi napsal
Ja zbieram spolu s dcerou (piatacka) take co sa nam pacia. Najradsej kupujem na burzach. Tam mozem obzerat,omakat. Niekedy cez net na bazosi. Moznosti je vela.

vedel by si mi uviesť aj príklady druhov a cien a zbieraš aj v teréne? ;)
Registrovaný uživatel
Na Slovensku je veľmi veľa nálezísk i vzácnych minerálov. Neviem, v ktorom banskom meste žiješ. Na začiatok treba začať štúdiom literatúry, hlavne knihy od Pauliša či Marcela Vaněka môžem len doporučiť. Tiež máme viacero mineralogických búrz prakticky vo všetkých kútov SR. Tam sa dá dobre aj podiskutovať so zberateľmi, zistiť, čo nové sa za ten ktorý rok našlo. Ale nečakaj, že niekto bude prezrádzať svoje tajné miestečká, dnes sú šutre už biznis a s tým spojený zisk. Radšej ako cez internet by som sa sústredila na nákup na burzách, kde si človek môže kameň reálne obzrieť. Na Mindate sa rovnako dajú nájsť lokality v blízkosti tvojho obydlia, niekedy aj s mapkami.
Registrovaný uživatel
Na začátek určitě doporučuju navštěvovat lokality a sbírat tak vlastní zkušenosti v terénu-poněvadž můžeš si načíst cokoli ale až přijdeš na místo tak většina z toho ti bude k ničemu,současně s tím třeba studovat literaturu,diskusní fórum zde,..atd:)
« Poslední úpravu provedl(a) Araukarit v 2. 10. 2014, 18:54. »
Registrovaný uživatel
trebars treba zajst http://www.citylife.sk/ina-akcia/bratislavske-mineralogicke-dni
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Na Slovensku je veľmi veľa nálezísk i vzácnych minerálov. Neviem, v ktorom banskom meste žiješ. Na začiatok treba začať štúdiom literatúry, hlavne knihy od Pauliša či Marcela Vaněka môžem len doporučiť. Tiež máme viacero mineralogických búrz prakticky vo všetkých kútov SR. Tam sa dá dobre aj podiskutovať so zberateľmi, zistiť, čo nové sa za ten ktorý rok našlo. Ale nečakaj, že niekto bude prezrádzať svoje tajné miestečká, dnes sú šutre už biznis a s tým spojený zisk. Radšej ako cez internet by som sa sústredila na nákup na burzách, kde si človek môže kameň reálne obzrieť. Na Mindate sa rovnako dajú nájsť lokality v blízkosti tvojho obydlia, niekedy aj s mapkami.


Chtěl bych po návratu zacit se sbeem mineralu. Opravdu me to ted chytlo. Rad bych koupil tu knižku od Marcely Vaněka, ale našel jsem jen videa od jejiho brachy/otce Marcela Vaněka. A popravde sem z toho takovrj rozpačitej - on mluví tak zvláštně afektovaně a někdy no nekdy spis vic mi to přijde az uchylne. To je normální pro sběratelé, ze do toho tak vklouznete a stanou se z vás blazni? Protoze jestliva jo, tak nevim jestli chci sbirat. Kukal jsem na video o železacixh, ale popravdě bych to asi našel, ale vypada to jak maso. Rezat nemám čím. Ale možná by sla predelat motorov pila

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Rady ako začať so zbieraním minerálov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1