Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » řazení známek v albu

Vykupminci.cz
Numisargo

řazení známek v albu

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj,
známky v albu si řadím podle zemí v abecedním pořadí.za určitou zemi zařazuji příslušné známky a takhle se album pomalu plní,ale dnes jsem objevil známky nové země kterou v albu nemám zavedenou.jenže tahle země je abecedně až někde uprostřed alba.to musím celé album předělávat nebo je nějaký jiný postup?..jak třeba řádíte vy?
děkuji
Moderátor
Pokud sbíráte "známkové země" = všechny existující/bývalé, které vydaly známku - je dobré si pořídít publikaci B.Hlinky a L.Muchy Filatelistický atlas známkových zemí a/nebo kouknout se SEM.
_______________
Moderátor
lower: nejsem sice filatelista ale pripada mi vhodnejsi radit v albech znamkove zeme ne dle abecedy ale dle data vydani prve znamky a v albech pocitat s urcitou rezervou pro zatim chybejici zeme. Budou totiz stale pribyvat nove znamkove zeme a tak kdyz budou razene chronologicky budete pripadne prerovnavat urcite mene casto nez pri abecednim poradi.
Moderátor
Lépe využívat volné listy - tam žádný problém s "doplňováním doprostřed" nehrozí :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Díky za odpovědi.
Ale mám ještě jeden dotaz.Díval jsem se na ty volné listy.Jdou nějak vložit do šanonů nebo do něčeho podobného nebo je musím nechat jenom tak na volno?
Moderátor
Např. ZDE... nebo zde
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Akir v 26. 7. 2010, 20:27. »
Registrovaný uživatel
Moc Vám děkuju : )
Registrovaný uživatel
Zdravím,

mám dotaz k řazení známek, nebo spíš prosím o radu. NEchtěla jsem zakládat další téma, tak jsem to přidala sem. Sbírám známky z ČR a zatím mi leží jen v obálkách na stole. Album je na cestě. A tak mi přišla na mysl věc, jak známky řadit. Zda podle ročníku, nebo podle jednotlivých skupin, jako jsou třeba svátky, dětem, technika, umění, .... zvěrokruh a tak. Děkuju :)
Moderátor
Oba způsoby jsou možné. Buď sbíráš známky generálně nebo námětově. Generální sbírka je řazená podle data vydání jednotlivých známek, námětová sbírka podle námětů jednotlivých známek. Každý způsob má své výhody a nevýhody; záleží na každém sběrateli, pro který se rozhodne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » řazení známek v albu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1