Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Souhlasím, to úzké mezikruží je, doufám, "slepá vývojová větev".
Snad dostanou brzo rozum a učiní kroky k lepší čitelnosti razítek, tohle je šílenost..
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Razitka Reiner v teto uprave (prumer 24 mm) jsou peklo. Tady se ani neda mluvit o spatne citelnosti, protoze citelnost neni vubec zadna. Suchy polstarek - nic neni videt, nabarveny polstarek - jenom cerne fleky. Razitko je celkove tezke, rukojet se spatne drzi a zrejme jsou to nejhorsi razitka, jake posta pouzivala. Ze zacatku se gravirovaly s originalnim prumerem 30 mm. Pokud se mi podari ziskat otisk, urcite pridam fotku. Tam byla citelnost naprosto uzasna, poste ale prekazelo, ze razitka maji velky prumer. Reseni ale nebylo uplne spravne... Radeji necitelne razitka nez o 5-6 mm vetsi prumer?
Registrovaný uživatel
Ahoj, dnes jsem měl štěstí a dostal jsem se k razítku
pošty 190 09 Praha 900. Jedna věc mě ale překvapila.
Neví náhodou někdo, proč se místo čtyřlístků začaly gravírovat
obyčejné "X"?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Daňový doklad vystavený 01.10.2023 o 10:48.
V mostíku je uvedená 17-ta hodina?
Registrovaný uživatel
Columbo napsal
Daňový doklad vystavený 01.10.2023 o 10:48.
V mostíku je uvedená 17-ta hodina?


Standardní údaj, který udává dobu výpravy zásilek (v tomto případě spíše dobu uzávěrky u příslušné poštovní přepážky).
Určitou zajímavostí je tečka mezi údajem roku "23" a hodinou "17" - měla by tam správně být pomlčka, ale na to si již na poštách příliš nehrají.
Každopádně dobrý doklad poštovního provozu.
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
Columbo napsal
Daňový doklad vystavený 01.10.2023 o 10:48.
V mostíku je uvedená 17-ta hodina?


Standardní údaj, který udává dobu výpravy zásilek (v tomto případě spíše dobu uzávěrky u příslušné poštovní přepážky).
Určitou zajímavostí je tečka mezi údajem roku "23" a hodinou "17" - měla by tam správně být pomlčka, ale na to si již na poštách příliš nehrají.
Každopádně dobrý doklad poštovního provozu.


Záleží od typu razítka. Existují dva typy datumovek. První typ má kolečka ve tvaru 1, 2, .9., 1, 2, -, 1, 2... Druhý typ, modernější, má datumovky ve tvaru 1, 2, ., 1, 2, ., 1, 2, ., 1, 2
Takže ve zkratce, razítko, které má měsíc vygravírovaný na 1 kolečku (. 1. - .12.) má mezi rokem a hodinou pomlčku. Novější typ, který má měsíc vygravírovaný jako dvě kolečka, nemá dostatek prostoru pro další kolečko s pomlčkou. Tvar datumu je tedy -1.-9.23.12 (nový typ) nebo -1.9.23-12 (starý typ).
« Poslední úpravu provedl(a) martin2611 v 1. 10. 2023, 18:14. »
Registrovaný uživatel
OK, OK, díky za info.
Registrovaný uživatel
Neumann + martin2611 - vďaka. Stále sa učíme ;)
Registrovaný uživatel
Tady posílám rozdíl v datumovkách. Našel jsem fotky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, lidi. Mám dotaz. V minulosti občas někdo prodával na portálech jako je Aukro, Bazoš, atd, stará poštovní razítka. Dlouho jsem ale nic podobného neviděl. Myslíte si, že je ještě možné takovou věc sehnat? Rád bych trošku rozšířil a zpestřil svou sbírku poštovních předmětů. Měli byste nějaké rady nebo tipy? Předem moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Ahoj, vsichni. Nasel jsem otisk jednoho unikatniho razitka ze Slovenska. Tohle se tak casto nevidi. 😊

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V Kroměříži stále používají, ale najít ho, to je teda náhoda:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kladívkové razítko? ;)
Potěší mě pokaždé, když objevím jeho použití na firemní korespondenci. Za letošní rok jsem našel max. dvě obálky, z toho jedna (jako na potvoru!) silně poškozená při otevírání. Naštěstí mám v exponátu několik bezvadných kousků...
Jsem teď mimo domov, ale až se vrátím, bude na mně čekat korespondence za dva měsíce a to by v tom byl čert, aby se v tom množství předvánočních objednávek ještě nějaká neobjevila.. :mrgreen:
Krásné a úspěšné dny přeje Miki 🖐😊
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Pavel III: len skromne sa pýtam, zásielka došla?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Jo, jo, jo! Zásilka došla ... ale ještě se mi nepodařilo ju otevřít. Ále podařilo se mi dnes obzvonit 180 rekomand. Brutální ... vzhledem k faktu, že management se dušuje, že klesá počet všeho a rekomand snad nejvíc. Po takových dnech se mi doma už nechce ani sundat bundu.
Registrovaný uživatel
Přeji hezký den,

našel jsem zajímavou informaci. Poštovny prý používají okresní razítko
nadřízené pošty s tím, že první trojice čísel je od druhé oddělena
čárou. Je tato informace pravdivá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

našel jsem zajímavý otisk razítka. Nevíte někdo náhodou, o jakou provozovnu se jednalo? PSČ 222 22 v současnosti používá mobilní pošta 21.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;) Mám tady nějaké nové otisky.
251 00 Dodejna I Říčany u Prahy
288 00 Nymburk (Dodejna)
294 07 Depo Mladá Boleslav 70
.

Zajímavé je, že Dodejna v Nymburce nemá na razítku
vyryté označení “Dodejna”, ale pouze text 288 00 Nymburk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trošku netradiční razítko a to kulaté razítko bez časových údajů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A denní razítko samostatné dodejny Břeclav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj. Posledně se tady řešilo úzké mezikruží u denních razítek Slovenské pošty. Já jsem pátral, protože jsem byl zvědavý, zda se stále vyrábí ten nepovedený typ razítek. Dovoluji si s radostí oznámit, že razítka s úzkým mezikružím se už na Slovensku nevyrábí. Máme tady ale novinku. Slovenská pošta začala používat razítka s průměrem 2,9 cm. Přikládám fotku + srovnání s klasickým DR.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sada razítek s názvem pošty "... u Mladé Boleslavě".

294 24 Březovice u Mladé Boleslavě
294 43 Čachovice u Mladé Boleslavě
293 07 Josefův Důl u Mladé Boleslavě
294 06 Březno u Mladé Boleslavě

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1