Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ražné a neražené marky ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražné a neražené marky ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Někdy kolem roku +/- 1925 byly v Německu uváděny na jednom zboží dvojí ceny : v "geprägt Goldmark" (ta bývala vyšší) a v "ungeprägt Goldmark" (ta bývala nižší, asi o 20% oproti "geprägt"). Můžete mi prosím někdo objasnit, co byly zač tato "ražené" a "neražené" (nebo tištěné, či přetištěné?) Goldmark ?

Taky by mě zajímalo, kdy v předválečném Německu (od začátku 20. století) platily Marky, Goldmark a pak Reichsmark - dají se tyto roky definovat ? Pro Vás lidi tady to snad bude hračka :-)

Díky moc - jde mi o časové určení starších etiket od vín, které sbírám - viz přiložený obrázek.
Mimochodem, máte-li nějaké zbytečné etikety, sem s nima :-)
Petr pitris@ovine.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Právě jsem dostal zprávu, že označení, na které se v textu ptám, se vztahuje k (ne-)raženému zlatému reliéfu na ETIKETÁCH a nemá to tedy s Goldmark nic společného... Zní to logicky a pokud je to tak, omlouvám se za zbytečnou otázku. Pomůžete mi teda aspoň s druhou částí mého dotazu ?
Díky !! Pitris

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ražné a neražené marky ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1