Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Realna cena

Vykupminci.cz
Numisargo

Realna cena

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim, pozna niekto tuto stranku? http://maloobchod.svetkamenov.sk/mineraly/mineraly-prirodne/by,product_price/dirAsc.html?keyword=
Len by ma ako amatera zaujimalo, ci tie ceny za minerly su adekvatne k nim. Mne sa zdaju tie ceny prilis nizke. Od 0,60eur za mineral? Ake su podla vas tie mineraly? Odpad, ci nie? dakujem za vase nazory :)
Registrovaný uživatel
Vlastník stránky je OK. Geológiu ovláda , ohľadne gemológie sa neviem vyjadriť.

Cena adekvátna ponukanému materiálu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dakujem, tak v klude ich zopar mozem kupit len tak pre radost a ako dekoraciu do bytu
Registrovaný uživatel
Myslím áno , nakoniec tie vzorky po 0.60 € sú adekvátne cene .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Este by som prosil o radu, kde by sa na nete dali kupit brusene mineraly a kamene? Hladam hladam a nemozem nic prijatelne najst....
Registrovaný uživatel
Definuj prijateľné ???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
okmak napsal
Este by som prosil o radu, kde by sa na nete dali kupit brusene mineraly a kamene? Hladam hladam a nemozem nic prijatelne najst....


presne čo hladáš?? facetové výbrusy? alebo kabošony,acháty?
svet kamenov má na stránkach s prepáčením odpad. ale ked sa zastaviš priamo na predajni tak sa dajú kúpiť pekne zberatelské kúsky. samozrejme nie vždy. trebárs aj teraz mal veliké ametystové kryštále z Bolívie,ale bola to len jednorázová zásielka,ináč väčšinou je na predajni samí šmuk.vyleštené kamienky na "liečenie"

ak hladáš pekné vzorky tak na facebooku a burzách predáva pán Tecl -K2ROCKS chodí mu to v bednách z afganistanu,pakistanu a podobne a ceny sú velmi prijatelné. občas sa najde niečo aj na facetovanie
Registrovaný uživatel
A odkial si? v Košiciach na burze zvykne jeden -dvaja ponukat mineraly...
Registrovaný uživatel
Svet kameňov má na stránkach len ozaj informačnú ponuku, majiteľ nestíha fotiť všetok tovar, takže určite doporučujem osobnú návštevu obchodu:-) Dá sa tam vybrať, pokročilejší zberateľ si vyberie ťažšie, ale sem tam sa niečo nájde. Ceny sú adekvátne, v Brazílii je takýchto úlomkov na tony:-)
ideálne navštíviť zberateľskú burzu - sú skoro v každom väčšom meste. Kamienky sú tam podstatne lacnejšie ako v kamennej predajni alebo na nete.
Registrovaný uživatel
Ja som od Myjavy-Piestan, takze do Kosic to mam dost daleko. Ja niesom nejaky odbornik na mineraly a kamene a nehladam ani nejake kamienky na "liecenie". Zbieral som investicne mince strieborne a teraz sa mi zapacili mineraly. Poviem pravdu, videl som to v televizii na nejakom Discovery, ci Viasat, ako chodia dvaja chlapy a jedna zena do cudziny a tam kupuju mineraly, daju ich vybrusit a potom predaju. Odvtedy sa mi tie mineraly zapacili a chcel by som nejake zatial len tak pre radost, aby som ich mohol skumat a obdivovat. Nechcem ale nejaky odpad, preto som sa pytal na tu stranku. Nie ze si kupim nejaky mineral, bude to odpad, nebude mi nanic a nic sa z neho nedozviem. Urcite pozriem na facebooku na toho pana K2ROCKS a po zberatelskych burzach sa tiez neviem dopatrat kde sa konaju. Zacal som co-to citat o mineralogii a gemologii a celkom ma to zaujima. Vela toho este neviem, teraz som len v zaciatkoch. Keby som mal rozum za mlada ako teraz, tak idem studovat toto:-)
Hladam prirodne mineraly a facetove vybrusy v cene zatial tak do 100e. Pre zaciatok to hadam staci.:-)
Registrovaný uživatel
Videl som to v televizii na nejakom Discovery, ci Viasat, ako chodia dvaja chlapy a jedna zena do cudziny a tam kupuju mineraly, daju ich vybrusit a potom predaju.
Viděl něco podobného, ale v té televizi bylo jasně řečeno, že prodejci kamenů si Tě napřed vyzkouší. Máme globalizaci a i do nějakého Zapadákova v pralese se dá objednat syntetika.
Registrovaný uživatel
okmak napsal
Ja som od Myjavy-Piestan, takze do Kosic to mam dost daleko. Ja niesom nejaky odbornik na mineraly a kamene a nehladam ani nejake kamienky na "liecenie". Zbieral som investicne mince strieborne a teraz sa mi zapacili mineraly. Poviem pravdu, videl som to v televizii na nejakom Discovery, ci Viasat, ako chodia dvaja chlapy a jedna zena do cudziny a tam kupuju mineraly, daju ich vybrusit a potom predaju. Odvtedy sa mi tie mineraly zapacili a chcel by som nejake zatial len tak pre radost, aby som ich mohol skumat a obdivovat. Nechcem ale nejaky odpad, preto som sa pytal na tu stranku. Nie ze si kupim nejaky mineral, bude to odpad, nebude mi nanic a nic sa z neho nedozviem. Urcite pozriem na facebooku na toho pana K2ROCKS a po zberatelskych burzach sa tiez neviem dopatrat kde sa konaju. Zacal som co-to citat o mineralogii a gemologii a celkom ma to zaujima. Vela toho este neviem, teraz som len v zaciatkoch. Keby som mal rozum za mlada ako teraz, tak idem studovat toto:-)
Hladam prirodne mineraly a facetove vybrusy v cene zatial tak do 100e. Pre zaciatok to hadam staci.:-)


Je dobré pozerať televíziu , cestopisy , históriu atď... , viem išiel seriál o kameňoch , dovolím si podotknúť jednu maličkosť , tí ľudia boli gemologický profesionáli a pokiaľ som počul od známych čo to pozerali chodili najviac po lokalitách a nie po burzách , to je podstatný rozdiel.
Neviem korektne poradiť kde na SK , prípadne v ČR. nájsť dobrú surovinu ńa bežnej burze v máji snáď Tišnov tam je dosť predajcov... a skúsiť dohodnúť spoluprácu do budúcna ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Apropo medzi Myjavou a Piešťanmi je cca 35 km rozdiel... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dakujem za rady a tipy. A Tisnov ani neviem kde je, musim to pozriet:-)
Myslel som to tak, ze mam blizko aj na Myjavu, aj do Piestan, dokonca aj do Senice
Registrovaný uživatel
Tišnov od Vašej polohy nie je viac ako 150 km. smer od Brna na Svitavy pokiaľ po dialnici , prípadne od Slavkova skratkami možno bližšie , časove náročnejšie... išiel som skratkou od Nového Mesta nad. Váhom cez Prostejov turisticky pekná trasa .

http://www.mineraltisnov.cz/
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dik moc, podla fotiek to tam vyzera uzasne
Registrovaný uživatel
;) Dobrá atmosféra , tam je možnosť sa s niekým dohodnúť...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tu máš zoznam búrz minerálov na rok 2018 SR a ČR
samozrejme ich je o niečo viac . v B.B., B.Š., TT a podobne,stačí si to dať vyhladať


https://www.malachit-obchod.cz/cz-clanky-37.html
« Poslední úpravu provedl(a) caco v 31. 1. 2018, 19:56. »
Registrovaný uživatel
Dakujem, vidim ze aj v Bratislave byvaju burzy a az tusim 4 za rok. Keby bola nejaka v tej TT,to by bolo najlepsie. Idem to skusit pohladat. Este raz diik

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Realna cena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1