Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Registrácia u Raucha

Vykupminci.cz
Numisargo

Registrácia u Raucha

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Chcem sa zúčastniť aukcie u Raucha ktorá sa bude konať v decembri. Chcem sa zaregistrovať cez systém Coretech, len neviem čo znamenajú referencie ? Prvý krát budem takto dražiť mince, som úplne nový.
Ďakujem za pomoc
Registrovaný uživatel
referencie=doporučení od jiných renomovaných aukčních numismatických firem a obchodníků
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
aha, a keď som takto ešte nenakupoval ? niekde predsa musím začať :)
Registrovaný uživatel
Ja myslim, ze by to byt problem nemel byt, ale mozna ti mohou nejak omezit limity. Ale nevim, jak je to na Coretechu.
Registrovaný uživatel
sú aj nejaké iné stránky cez ktoré sa dá prihadzovať?
Moderátor
A v českých nebo slovenských aukcích jste osobně nebo na písemné limity nedražil? Pokud ano tak tam uveďte tyto aukční společnosti.
Pokud ne tak bych tam po pravdě uvedl že jste se dosud aukce nezúčastnil, s největší pravděpodobností Vás přijmou ale povolí Vám pro začátek nízký celkový limit do kterého budete moci dražit.
Registrovaný uživatel
Nie nikdy som nebol osobne na žiadnej aukcii, ani som nikde neprihadzoval, len na ebayi.
Registrovaný uživatel
I ebay staci, pokud jsi jeco koupil od Lanze ci nejakeho vetsiho prodejce, ja to tam ze zacatku psal a vzdy to bylo v pohode
Moderátor
U Raucha muzete drazit i primo pres jejich stranky (pokud posilate limit pred zacatkem aukce), CoreTech neni potreba, pokud z nejakeho duvodu nechcete prihazovat primo v prubehu aukce.
V kazdem pripade si myslim, ze je pro ziskani zkusenosti lepsi zacit tady a az pak si rozsirovat obzory na zahranicnich aukcich.
Registrovaný uživatel
Denar - pokiaľ nie si z východného Slovenska, tak tam choď osobne. Viedeň je za rohom. Nasaješ atmosféru, spoznáš protivníkov, dáš si pár chlebíčkov a hlavne môžeš prihadzovať aj milión ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Přesně tak a jak tam jednou něco vydražíš,tak Tě budou mít podchyceného a příště zadáš do reference Rauch.
Registrovaný uživatel
Máte prosím někdo zkušenosti s fungováním aukčního domu Rauch? Někdy na přelomu roku jsem se zaregistroval na jejich stránkách a zkusmo přihodil na pár mincí v aukci. Nic z toho nebylo, ale tento týden jsem k mému překvapení od nich našel ve schránce katalog na dubnovou aukci, aniž bych si ho objednal. Je to obvyklé? Děkuji
Moderátor
To tedy není, mně od nich katalogy nechodí přestože jsem u nich v dost aukcích nějaké mince získal. :)
Registrovaný uživatel
Ak Tenzor prihadzoval na nejaký denár a Mithridates na zlatú medailu vo váhe 10 dukátu, tak je to jasné :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Je to úplne normálne, robia to aj niektoré iné aukčné spoločnosti. Niektoré maju kritérium pre zasielanie určitú sumu za už u nich vydražené mince, niektoré posielajú ked ste sa zúčastnili aukcie a niektoré /rakúske, nemecké aukčné domy/ posielajú aj pred aukciou zadarmo na požiadanie.
Moderátor
Např. Künker katalogy zdarma posílá, ale Rauch ne. Je tedy možné že někomu, kdo jim vydraží při každé aukci mince za 10 000 EUR, ano, ale Mithridates psal, že z příhozů nic nebylo, takže to zjevně tento případ není... tj. normální to (u Raucha) prostě není.
Registrovaný uživatel
Ja som u Raucha /cez svoj účet/ ešte nič úspešne nevydražil a chodia mi....
Registrovaný uživatel
Ak prídeš k Rauchovi osobne, tak si môžeš zobrať katalógov koľko unesieš. A k tomu nejaký chlebíček a pohárik vínka...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Dobře, jdu mu napsat, proč mi nic neposílá :D
Je fakt, že u Raucha je ten katalog spíš nadbytečný, protože se dá stáhnout v PDF, fotky položek přímo na stránkách Raucha jsou kvalitní a prohlížení je snadné a bez registrace.
Registrovaný uživatel
Díky za reakce. Ona s tím katalogem přišla i cedulka, že katalog spolu s přehledem dosažených cen stojí 12 EUR a předplatné na rok 20 EUR, tak mne napadlo, jestli to není propagační akce pro nováčky. Popravdě, nic se mi platit nechce, když jsem si katalog nevyžádal, ale na druhou stranu, nerad bych si případným nezaplacením udělal "škraloup - nespolehlivý", nebo si dokonce znemožnil přihazování při příštích aukcích.

NumismatSR: Chodí Ti i bez zaplacení?
Registrovaný uživatel
Mi Rauch katalogy posila a ani nevim, jestli jsem si o ne psal. Prisel mi ve stredu. Ale ja stejne skoro radsi mam online fotky, ty jsou hezky velke, vidite tam skrabance a detaily, co v katalogu nejdou videt.
Registrovaný uživatel
Zdravim, mne tiež od Raucha katalogy chodia a neplatil som za ne ani som ich nepožadoval. Sú tam velmi pekne nafotené mince a sú v skutočnej velikosti čo sa mi dosť páči.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Registrácia u Raucha

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1