Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Replika nejvzácnější oběžné mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Replika nejvzácnější oběžné mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Za nejvzácnější oběžnou minci našeho státu je považován 5 haléř z roku 1924. Jednou z replik je CuZn90 pětihaléř vydaný v roce 2000 mincovnou Kremnica v nákladu jen 1000 ks. Jaká je ale jeho dnešní hodnota, v katalogu jsem ho nenašel a nemám ponětí. O druhé replice jsem zmínky a cenu našel. Může někdo poradit, ocenit? Sám ho nemám, ale je možné ho koupit na aukcích.
Registrovaný uživatel
asi 2000 kc ;) podla aukcii
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Prodava se sice za 4mistne castky, ale uprimne receno, radeji bych si koupil nejakou pravou minci nez repliku.
Kdyby to nebyl 5 hal 24, dal by za podobnou razbu nekdo 1000 korun ???
Registrovaný uživatel
já bych repliky tedy nekupoval vůbec, protože k čemu to je? jenom snad k tomu, aby zmátly nakupující a oni (prodávající) vydělali pěknej balík.
Jinak pokud bych se specializoval na padělky, tak proč ne? (ale to už není ta pravá numismatika, kdy si člověk představí, kolik lidí mělo tuto minci v rukou...)
_______________
na té fotce nejsem já
Moderátor
NumJenik: 100procentni souhlas, kdyz se podivas, kolik replik razi v posledni dobe mincovna v Jablonci, sbirali bychom jen repliky a na mince by nam nezbyly penize ...
Ale rozlisuj repliky a padelky, to je neco uplne jineho.
Registrovaný uživatel
pokial sa jedna o repliky ktore su normalnemu cloveku nedostupne a maju svoj limit. naklad maly, tak som za repliky .... ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Replika nejvzácnější oběžné mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1