Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Riman

Vykupminci.cz
Numisargo

Riman

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohli by ste mi poradit s panovnikom prosim. Revers som nefotil lebo je necitatelny.

https://picasaweb.google.com/100913735286973670577/January72014#5966218725473804114

https://picasaweb.google.com/100913735286973670577/January72014#5966218728840552562
Moderátor
Chtelo by to dodat vahu, rozmer (prepocitavat to z velikosti padesaticentu se mi vazne nechce).. jinak ten revers je opravdu uplne po smrti, neni tam videt vubec nic?
Podle portretu jsem myslel ze by to mohl byt Delmatius, ale opis naprosto neodpovida.. a vubec moc nedava smysl, ale mozna je tam neco jineho nez vidim..
Registrovaný uživatel
ked dojdem domov tak to premeriam a odvazim...nemal som moc casu naposledy. odfotim aj ten revers aj ked si myslim ze moc nepomoze, je fakt necitatelny....
Registrovaný uživatel
tak pridavam par foto reversu. Priemer tohoto drobca je 150 mm. Vahu dodam zajtra, akosi mi nefunguje vaha.

https://picasaweb.google.com/100913735286973670577/January72014#5971058534152577474

https://picasaweb.google.com/100913735286973670577/January72014#5971059246653892498

https://picasaweb.google.com/100913735286973670577/January72014#5971058445568937426
Registrovaný uživatel
to je nejaky vtip ?
cela ta namaha kolo toho neni hodna casu ktory sa na to minie.
prvykrat od svojej registracie som za zmazanie nejakeho prispevku..
_______________
Registrovaný uživatel
sry....15 mm. Preco vtip? mna len zaujima panovnik, pisal som ze revers je necitatelny, nie som ziadny profesional. Dostala sa ku mne tato minca tak ma zaujima kto je to, je to moja prva rimska minca. Predpokladam ze to vies, tak si mohol rovno napisat odpoved a nie sa tu do mna navazovat. Nie kazdy spadol uceny z neba. Rad by som sa zaoberal tymto hobby ale odpovede takehoto typu ma fakt vedia znechutit, ak chcete tak si to zmazte....dakujem za pomoc.
Registrovaný uživatel
No...je to nejspíš římský císař ze 4. stol. n.l. hádám na některého ze synů Konstantina Velikého (napr. Constans či Constantius II.), nebo možná i někdo pozdější, avšak stále z tohoto století. Problém je, že mince je v tak mizerném stavu, že z ní nejde nic určit (tady tomu říkají šrot) přitom podobné mince z této doby lze i velmi pěkné až krásné sehnat za 100-300,- Kč. Čili tahle má "hodnotu" jen historickou, jinak je to pár korun a zde by za ni nido nedal asi ani dvacku, proto ta ztráta času, kterou myslí kolega výše ;-) Pokud se ti přesto líbí, pak stačí trocha strpení a jak píšu, podobné z této doby ve velmi pěkných stavech můžeš (i zde) sehnat za velmi příznivé ceny ;-)
Moderátor
tocomabyt: nejak se z tebe stava radikal :D Neni proc mazat, i kdyz ta mince ma uplne minimalni hodnotu, tak je tu slusny dotaz bez poruseni pravidel (leda to mohlo jit do vlakna Identifikace a urceni antickych minci, ale u noveho clena to jde pochopit).
Mimochodem je to dobre na procvicovani si urcovani techto minci, i kdyz mam obavu, ze zrovna tady s tim reversem skoro po smrti se mozna pravdy nedobereme..
Moderátor
Mimochodem, sberatele PG urcuji (a vetsinou jsou schopni urcit) typ grose Vaclava IV z tlapy a zlomku dvou pismen na jinak necitelne placicce.. a nevsiml jsem si ze by to nekdo z nich proklamoval jako ztratu casu :)

A kdybych vam poslal fotku sve prvni rimske mince (mimochodem bezne a koupene v prepoctu za vic jak 200 Kc), tak bychom se asi hodne nasmali...
Registrovaný uživatel
nechal som sa uniest,
dotaz je samozrejme v pohode,
len tie fotky mi nicia moj beztak miznuci orli zrak :mrgreen:

tenzor:
som rad ze uznavas pravo na existenciu aj prispevkom ktore su ocividne zakladane mimo uz jestvujucich temat.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 20. 1. 2014, 23:57. »
Registrovaný uživatel
To ze ta minca ma minimalnu hodnotu mi je jasne uz od zaciatku, preto som sa na to ani nepytal. Je mi jasne ze je po smrti. Ja som ju ani nekupoval, ani neplanoval predavat, len som bol jednoducho zvedavy. Odlozit si ju odlozim pretoze tak stara minca si zasluzi byt odlozena, aj ked je to srot, popripade ju niekomu darujem. Fotky reversu som daval hore len kvoli tomu ze si ho pytali. Pisal som ze je necitatelny. Strata casu, nuz ano, ja by som to asi hladal hodne dlho na internete, presne preto som ju daval sem a ak som zobral niekomu minutu zo zivota s tym ze sa pozrel na obrazok a napisal, popripade nenapisal svoj typ tak sa ospravedlnujem. Len s takymto pristupom sa da odradit zacinajuci amater. A tiez sorry ak som prispevok dal do zleho vlakna.
Moderátor
Osobne tipuju Constantia II (337-361), ale nesedi mi par veci..
Na aversu zacina opis nejspis CON... to neni moc obvykle u techto minci (cekal bych na zacatku D N). A jinak nejsem schopny rozlustit ani konec, kde by melo byt na 99.9% bud ..NOBC nebo ..PFAVG a z fotek to nevypada ani na jedno.
Na reversu nahore pro zmenu vidim EPA, coz by mohla byt cast opisu FEL TEMP REPARATIO (obnoveni stastnych casu), coz je caste pro ruzne typy kolem poloviny 4. stoleti, ale mince s nim jsou vetsinou trochu vetsi velikosti a uz vubec neni typicke, aby byly v kombinaci s tim CON.. bohuzel krome tech par pismen neni videt z mincovniho obrazu na reversu nic, takze patrani po panovnikovi asi konci ve slepe ulicce.
Registrovaný uživatel
Dik moc za nazor. Aspon mam teraz aku taku predstavu o minci. Skusim este na internete popatrat ked sa uz teraz mam coho chytit a aspon sa nieco priucim :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Riman

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1