Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Rodokmen - genealogie - Prosím pomozte mi

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodokmen - genealogie - Prosím pomozte mi

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já tam vidím Lašči ale to Ty asi taky. Je to například obec ve Slovinsku. ;)
Moderátor
Pravděpodobně to bude Lacy.. feldmaršálek Marie Terezie a Josefa II (BTW viděl jsem dopis Josefa II, kde ho oslovoval "Mein lieber Feldmarschall Lascy") - nezdálo se mi to nejen kvůli té gramatické chybě (+ proč tam vypadá a jako normální místo toho, co se v kurentu v té době používalo), ale i díky informaci, že Lacy ten pluk vlastnil od roku 1785, jenže to byl asi překlep někde, zjistil jsem že ho měl pod sebou od roku 1758, takže záhada vyřešena, praprapraprapradědeček byl vokák 22. pěšího regimentu "Graf von Lacy" za Josefa II :)
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Asi to nebude moc vecne, ale v soucasnosti existuji i profesionalni "genealogove", kteri patraji ve svem volnem case po vsemoznych matrikach a za ne zrovna malou uplatu Vam vypatraji x generaci, zde v Cechach vetsinou do poloviny 17. stoleti.

Já jsem si najal tohoto člověka, odvedl úžasný kus práce, rychle a bylo to mnohem levnější než jsem čekal.
http://www.progenies.info/kseft_geneal.htm
Registrovaný uživatel
A co jsi zjistil? ;)
Registrovaný uživatel
Moji předkové byli sedláci z Klíčan u Prahy . Nejstarší záznam našel z roku 1693 kdy zemřel Jan a jeho syn Ondřej statek zdědil.
Byl jsem se tam loni podívat, číslo 9 stále existuje i když asi několikrát přestavěné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
Když už tu bylo založeno toto téma, tak se zeptám. Můj děděček byl slovák a tudíž jeho linie mi zcela chybí, neboť jaksi nemám čas jet na slovesko a brouzdat v archivech. Netušíte tedy zdali i na slovensku začali digitalizovat své matriky?

Neviem, asi som hodne neskoro, ale slovenské matriky (veľá časť) je zdigitalizovaná dostupná cez mormónov na https://familysearch.org/search/collection/1554443 časť je aj indexované (cca 12 miliónov osôb). Je dobré hľadať aj v indexe, lebo pre niektoré matriky je dostupný len index a nie je digitalizovaný obrázok, alebo obrázok je dostupný len cez index.

Laco
Registrovaný uživatel
a Turtle,tu listinu jsi si mohl vzit sebou?jenom asi ofotit...
Moderátor
laco: diky, rozhodne dobra informace, muj dedecek z maminy strany je taky Slovak, takze az si potvrdim propojeni nejstarsiho predka s jednim pravdepodobnym, co zemrel roku 1682, tak se, protoze dal uz se rozhodne nedostanu, zamerim na tuhle vetev :)

turtle: ja nevim, nechat si ujit to vzruseni z badani a znicene oci ze stovek hodin hledani v matrikach? :D Jinak takove listiny se nachazeji zridka, vetsine lidi musi stacit zapis v matrice.
Registrovaný uživatel
Jasně že jen ofotit, je to v pozemkové knize. :'(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Rodokmen - genealogie - Prosím pomozte mi

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1