Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » ROYAL DUX SIGN-KONIGOVA

Vykupminci.cz
Numisargo

ROYAL DUX SIGN-KONIGOVA

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den prosim muze me nekdo pomoci se neco dovedet o teto prekrasne sosce po babicce.Ze zadni strany vyrazeno konigova jedna se o sosku royal dux
ze spodu cisla 22G P1 2. a jeste 41 cervene.Nikde se me to nepodarilo dohledat.Budu rad za kazdou pomoc dekuji Patrik Plzen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Můžu se zeptat co je na tom notebooku?

Aneb:

Lidi, proč se nepokoušíte trochu myslet? Nakonec, můžeme být vlatně rádi, že v pozadí není hovno nebo zdechlý a nafouknutý jezevec.
Registrovaný uživatel
PatriK:Elly Strobach Konigová nar.Kvasničková r.1908-2002,studovala keramickou školu v Teplicích po absolvování spolupracovala s duchcovskou porcelánkou.Tvoje sousoší je velice vyhledavané na aukcích toto sousoší už se dneska nedělají mezi sběrately vyhledávaná a ceněná.Zdravím Plzeň krajane.
Registrovaný uživatel
patrik2031 napsal
Dobry den prosim muze me nekdo pomoci se neco dovedet o teto prekrasne sosce po babicce.Ze zadni strany vyrazeno konigova jedna se o sosku royal dux
ze spodu cisla 22G P1 2. a jeste 41 cervene.Nikde se me to nepodarilo dohledat.Budu rad za kazdou pomoc dekuji Patrik Plzen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Že je to opravdu vyjímečný kousek vidím i s počítačem v pozadí! Konigová má pár návrhú právě s mouřenínkem, jsou to velmi cenné sošky
Běžné a notoricky známé jsou její sošky dětí, např:

http://www.starozitnostijanickova.cz/index.php?s=product&id=174
Registrovaný uživatel
Dekuji vsem za odpoved.Muzete me prosim nastinit alespon pribliznou cenu?Dekuji.Pardon za ten notebook...
Registrovaný uživatel
Vzhledem,že sousoší je ojedinělé cena od 25.000czk i více,pokud je v kvalitní podobě.tj.žádné otluky,setření barev.Můj názor:určitě v této době bych neprodávala,je to dobře uložená investice,lepší než nějaké spoření do fondu atd.Cena sousoší bude v budocnosti zvyšovat.
Registrovaný uživatel
Mnohokrat dekuji.Je to v top stavu nikde zadna prasklinka ani otluk dochovalo se to opravdu top!
Registrovaný uživatel
Tak si uživej krásy a obdivuj jak byli naši předkové zruční,jak uměli modelovat sousoší,protože jenom ta dívka,se skládá s několika dílu,než vznikne její podoba.
Registrovaný uživatel
Jeste prosim neda se nejak zjistit rok kdy byla soska vyrobena??Popripade kolik ks.Prohledal jsem celej google ale nic podobneho jsem neobjevil.Vsechno jsou to uplne jine sosky.Jeste jednou mnohokrat dekuji.Patrik
Registrovaný uživatel
Patriku pokud nejsi pohodlní člověk,udělej si výlet do Duchcova,všechno máš napsané na dně sousoší,dozvíš se tam více,hlavně se neptej jakou mají cenu,nemají to rádi.Já osobně taky jezdím po sklárnách čech,když hledám něco...Nedávno jsem koupila taveninu sklo udajně Smrčková na Bazaru ale vím dobře .že to není Smrčková,zajímavé je na sběratelství dohledávat informace,přeji hodně štěstí,je to hezká památka od babičky-stojí za trochu námahy.udělej pěkné fotky,hlavně dávej pozor at ji nepoškodíš a dej vědět .
Registrovaný uživatel
Ludko dekuji mnohokrat za vse urcite tam zajedeme.Potom 100%dam vedet jak jsme dopadli.Preji krasny den. :D
Registrovaný uživatel
Na spodní straně není značení RD, ale II. Neznamená to, že se jedná o výrobek druhé kategorie, tedy takový, který má již z výroby nějakou drobnou vadu? (Nejčastěji to bývají drobné lokální prasklinky, černé tečky, nesprávně rozlitá glazura.)
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Zdravim nechapu kde jste videl RD??Ani rimska 2.tam neni.
Registrovaný uživatel
nikde nevidím,žadnou římskou II.nic takového,vidím pouze po dlouhé době na tomto com.krásný vyhledávaní sběratelský kousek.
Registrovaný uživatel
jj Ludko dekuji :P :P :P :P
Registrovaný uživatel
patrik2031 napsal
Zdravim nechapu kde jste videl RD??Ani rimska 2.tam neni.


No vždyť píšu že značení RD (Royal Dux) chybí. Ale tu II na spodku by neviděl snad jen slepý. A právě takto, bez značky RD a namísto ní II tato porcelánka značila své výrobky 2. kategorie, tedy s mírnou vadou.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Kdyz se kouknete na jakokoliv jinou sosku royal dux tak zadna tam nema RD ale pouze vytisteno royal dux stejne jako tato.
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
patrik2031 napsal
Zdravim nechapu kde jste videl RD??Ani rimska 2.tam neni.


No vždyť píšu že značení RD (Royal Dux) chybí. Ale tu II na spodku by neviděl snad jen slepý. A právě takto, bez značky RD a namísto ní II tato porcelánka značila své výrobky 2. kategorie, tedy s mírnou vadou.



???
Značka Royal Dux nechybí!
Vidím jasně napsáno,

Royal Dux
Czechosllovakia


tak, jak se Royal Dux na vývoz v té době značil.


Toto je ukázka stejného značení, jako na patrikově sousoší.
Obrázek vložený uživatelem


Ovšem římskou dvě nevidím vůbec nikde...
Kde se podle vás nachází?
Registrovaný uživatel
http://katalog.royaldux.cz/ochranne-znamky/1912-2003/spodni-znacka-22/
Registrovaný uživatel
jj dekuji ja to taky porad nechapu kde je ta II???
Registrovaný uživatel
Pane Cap koukam ze se vyznate.Ja se nikdy o takove to veci nezajimal az do tedka.Vite co me udivuje?Prohledal jsem cely google a veskere obrazky na e-bay atd...A nenasel jsem ani naznakempodobne sousosi,coz me hodne udivilo.Kdyz se koukam na obrazky jinych soch od royal dux tak me prijdou jako stylem uplne jine nez ta moje soska.Jak kdyby ji delal nekdo uplne jiny.Nevim mozna je to jen muj pocit.Nemate nejakou fotku neceho podobneho jako mam ja?Nejde me o to prodat.Zdedi to jednou muj syn,snad mu to udela radost.Dekuji Patrik
Moderátor
Nemyslí tou II ty dvě hnědé čárky?
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás všechny ,přeji krásný den,tady se dohadujeme jestli je to první jakost nebo druhá jakost,to přeče není duležité.Patrik začíná mít dojem jestli opravdu jeho sousoší je od Konigové,že nenašel podobný styl,tyto sousoší se vyskytují ojedinělé.Patriku jseš z Plzně,zavolej do plzenského muzea,domluv si schůzku u paní PhDr.Dagmar Braunové-je to velká znalkyně porcelánu a keramiky,ta ti nejlépe poradí.Dej vědět jak si dopadl v muzeum,v září mám domluvenou schuzku z plzenskýma restauratorama,budou mě restaurovat nějaký předmět.
Registrovaný uživatel
No asi jsem vás trošku mystifikoval, ale nebylo to úmyslně, nýbrž vinou velmi neostré a navíc do nesprávné polohy přetočené fotografie, kdy jsem tuto značku zaměnil za II.
Obrázek vložený uživatelem

Ale že se na výrobky druhé jakosti od RD nedávalo značení a namísto něho se používala II, to jsem si nevymyslel. Ta vaše je však první jakost.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Nemyslí tou II ty dvě hnědé čárky?

Myslel a vysvětlení máš výše :)
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » ROYAL DUX SIGN-KONIGOVA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1