Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Rozlišovací odznak výsadkáře

Vykupminci.cz
Numisargo

Rozlišovací odznak výsadkáře

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
měl bych dotaz na první typ rozlišovacího odznaku výsadkářů.
V jakých povrchových úpravách se vyráběli a jaké verze upevnění měli?
Setkal jsem se s dvěma druhy povrchů (1. přírodní mosazný a 2. pokovený stříbrný) a dvěma druhy upevnění. Druhý typ upevnění na červeném podkladu (obrázek převzat ze stránek www.uton.cz) se mi zdá nějak moderní.
děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten druhý typ upevnění je z konce výroby a používání těchto prvních rozlišovacích odznaků. Přechod z těch dvou na sobě nezávislých k té ohlé, připájené ve středu je i u jiných druhů. Ty dvě nezávislé se strašně lámou.

Jinak jsou ve třech barvách: mosazný přírodní- vojíni a poddůstojníci základní služby, stříbřitý - poddůstojníci z povolání a důstojníci zbraní, generálové, zlatavý - poddůstojníci z povolání a důstojníci služeb.

Ty, co cjou na obrázcích bych já zařadil mezi zlatavé.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

zajímalo by mě jestli někdo ví od jakého roku se postupně nosily tyto rozlišovací odznaky.
(obrázky převzaty z WWW.uton.cz)

děkuji za odpověď. MiSe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten první byl zaveden stejnokrojovým předpisem z roku 1950, ten druhý předpisem z roku 1959 a ten třetí je porevoluční záležitost AČR.
Moderátor
Snad pro pochopení, porevoluční, to je po roce 1989. My jsme samá revoluce a žádná sranda! :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Rozlišovací odznak výsadkáře

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1