Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Rubíny - ocenění

Vykupminci.cz
Numisargo

Rubíny - ocenění

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny sběratele,
mam několik broušených rubínů z Madagaskaru a potřeboval bych od někoho znalého přibližné ohodnocení těchto drahokamů. Všechny jsou bez úprav (nezahřívané) a mají váhy do 1ct a jsou v čistotě Si. Barvy na fotkách mohou být trošku jiné,než ve skutečnosti (ve skutečnosti se mi zdají barvy světlejší). Případně nevíte kde takové kameny vykupují, třeba do šperků?? Chci je poslat do světa. Děkuji za případné rady !!

1. 0,60 ct (5,6x4,3x2,2mm)
2. 0,64 ct (5,7x4,3x2,4mm)
3. 0,82 ct (5,8x5,0x2,5mm)
4. 0,86 ct (6,8x5,1x2,1mm)
5. 0,86 ct (6,8x5,5x2,0mm)
6. 0,86 ct (5,8x4,6x3,1mm)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Gonzales v 8. 12. 2015, 19:56. »
Registrovaný uživatel
Podľa fotky ,obrázok č.2 mi pripadá ako po tepelnej úprave prípadne nedokonalá syntetika, ale môže to byť špatná fotka... a č.5 určite nie je SI ale ešte nižšia trieda- P.

Farba tiež nič moc...

Záverečné hodnotenie , nič na zbohatnutie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik,

nic v zlom, respekt,
ale neda mi, nerypnut si..

ak nedokazes rozoznat obsidian od drevneho opalu podla relativne dobrych fotiek,

ako rozoznas jednotlive rubiny podla tychto katastrofalnych ''fotiek'' ?
_______________
Registrovaný uživatel
Rád si prečítam Tvoj hodnotiaci komentár a nie starosť o moju osobu. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Z týchto fotiek nikto nemôže reálne oceniť rubíny, nieto ešte konštatovať, či je to syntetika alebo ich kvalitu. Jednoznačne ich treba prehliadnuť znalcom z oblasti gemológie osobne.
Registrovaný uživatel
Podla fotiek hoci nie su v extra kvalite urcite moze ten kto trochu tusi napisat nazor o farbe , cistote a dokonca aj o lumiscencii kamena. Nakolko lokalita je Madagaskar a vlastnik nie je doma v danej problematike neda sa podla fotiek povedat ano je to rubin kludne sa moze jednat o zafiry tzv. Fantazijnej farby???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Z týchto fotiek nikto nemôže reálne oceniť rubíny, nieto ešte konštatovať, či je to syntetika alebo ich kvalitu. Jednoznačne ich treba prehliadnuť znalcom z oblasti gemológie osobne.


Naprosty souhlas. K tomu netřeba nic dodávat.

Pouze soudní znalec s přístrojovým vybavením a dostatečnou praxí v posuzování a oceňování drahých kamenů, je schopen cenu odhadnout.

S pozdravem všem.
Registrovaný uživatel
Napíšem to jasnejšie ; cena jednotlivých kameňov pri tej kvalite je od 40 do 90 € max a to pre firmy , medzi súkromnou osobou od 20 do 30 € ks. pri tej váhe, kvalite a bruse.

Zbytočne vyhodené peniaze za cestu a znalca .

Nakoniec je to len rada , každý môže skúsiť . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Podla fotiek hoci nie su v extra kvalite urcite moze ten kto trochu tusi napisat nazor o farbe , cistote a dokonca aj o lumiscencii kamena. Nakolko lokalita je Madagaskar a vlastnik nie je doma v danej problematike neda sa podla fotiek povedat ano je to rubin kludne sa moze jednat o zafiry tzv. Fantazijnej farby???


a v tomto ma Grofik naprostou pravdu, nemusí se vůbec jednat o rubín (Cr zbarvený korund), "kludne sa moze jednat o zafiry" - ty mohou mít jakoukoli barvu, včetně červené
Registrovaný uživatel
Písal som to z vlastnej skúsenosti z Madagaskarskou surovinou.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem velice za názory a rady, myslel jsem že bude cena o něco vyšší.
Ve skutečnosti jsou světlejší než na fotkách a krásně se třpytí na světle..
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Podľa fotky ,obrázok č.2 mi pripadá ako po tepelnej úprave prípadne nedokonalá syntetika, ale môže to byť špatná fotka... a č.5 určite nie je SI ale ešte nižšia trieda- P.

Farba tiež nič moc...

Záverečné hodnotenie , nič na zbohatnutie.

skôr tá tepelná úprava,syntetika býva v lepšej kvalite a za šušen :D
Registrovaný uživatel
Nie , nie , dovolím si nesúhlasiť , že pri tepelnej úprave cena pri rubínoch je za sušeň.
Netreba zamieňať berýliovú a hydrotermálnu úpravu tam je to lacné.

Pokiaľ je farba a kvalitu sú pekne drahé.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mal som na mysli cenu za syntetiku,cca. 0,25 dolára za ct. jasne že tepelne upravené kamene majú cenu nižšiu cca.20% oproti prírodným a tá nie je určite za šušen :D :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Rubíny - ocenění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1