Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » ručně psaná kniha

Vykupminci.cz
Numisargo

ručně psaná kniha

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je to ručně psaná a malovaná kniha z roku 1917, jako poděkování štábnímu očnímu lékaři a nevíme kam se obrátit o pomoc s ohodnocením a zda by to vůbec mělo cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hlavně a především to bude mít cenu pro potomky onoho lékaře, pokud mezi ně patříte, NEPRODÁVAT.
Registrovaný uživatel
byl to strýc mého zesnulého otce, jen jsem chtěla vědět, jakou skutečnou hodnotu to má.....prodírám se pozůstalostí a zdá se že občas narazím i na pár zajímavých kousků, jako jsou skleněné negativy i fotky zachycující oční operaci či vojáky jak RU, tak carevského ruska atd.....o prodeji neuvažuju, to jsou drobnosti,které se vejdou do kufru,ale jinak je toho půl garáže a auto pláče před barákem
Registrovaný uživatel
už jsem se polepšila?
Registrovaný uživatel
Jojo polepšila, tady je za odměnu včelička ;)
Nevíš kdo je autorem toho spisku? Nějak se mi nedaří rozluštit to jméno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 11. 12. 2014, 3:29. »
Registrovaný uživatel
Auto to bez garáže vydrží, hlavně ať tyhle věci budou v pořádku. Jelikož jsou to unikáty, tak skutečnou hodnotu byste zjistila až při jejich prodeji, je to těžké odhadnout. Jméno bych rozluštil jako Jan Pik. Zajímavé, můj praděda byl taky válečný pacient v Itálii a jmenoval se Pikous. Zbyly nám po něm taky různé zápisky, ale už ne tak krásně vyvedené. Tyhle věci je třeba opatrovat.
Registrovaný uživatel
Tak že on to možná nakonec byl Tvůj praděda? :D ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejdem zakladať novú tému , ale môj úlovok z poslednej doby .
Ručne písaná učebnica v Latinčine pre Samuella Kollára v roku 1797 -1798profesora Gymnázia v Oždanoch.

Ježiško prišiel o niečo skôr v tomto roku. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
S okem pradědeček neměl nic, měl jiný podpis i písmo. Ale byla by to hezká náhoda ;)
Grofik - to byla nějaká významná osobnost? Pěkné.
Registrovaný uživatel
Rodina Kolárovcov patrila ku osvietencom Horného Uhorska a Gymnázium v Ožďanoch bola mimoriadne kvalitná škola až do čias tvrdej "maďarizácie" kde sa zakázalo používať jazyk slovenský ako jeden z vyučujúcich jazykov preto koncom osemnácteho storočia hodne učiteľov odišlo učiť do Revúcej ,Mikuláša , Bavorska atd...
Latinčina patrila v tom období na gymnáziách ku povinným jazykom .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nedalo mi dohľadal som životopis Samuela Kollára (1769-1831), najagilnejšieho člena Učenej spoločnosti Malohontskej, rektor Gymnázia v Ožďanoch evanjelického kňaza a historika, rodáka z Hrnčiarskej Vsi – Pondelka. Samuel Kollár od roku 1803 až do svojej smrti pôsobil v Čerenčanoch ako evanjelický kňaz. Zaslúžil sa o postavenie obecného kostola, fary i školy. Kostol je v súčasnosti kultúrnou pamiatkou, fara a škola si však už svoju pôvodnú podobu nezachovali. Samuel Kollár je pochovaný na miestnom cintoríne.Pri vchode do cintorína stojí dobový empírový liatinový pilón, štvorsten, na stranách ktorého sú latinské nápisy o jeho živote a diele. Aj hlavná ulica obce nesie jeho meno. Samuel Kollár je autorom niekoľkých historických a geografických prác. Jeho pýchou bola 800 zväzková knižnica. Po smrti S. Kollára zostala uložená v obecnom kostole, neskôr sa stala súčasťou Literárneho a hudobného múzea v Banskej Bystrici.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 11. 12. 2014, 12:16. »
Registrovaný uživatel
Grofiku....a prectes to vubec? co jsem rozlustil tak je to latinsky..... :roll:
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
Grofiku....a prectes to vubec? co jsem rozlustil tak je to latinsky..... :roll:


Správne celá učebnica je v latinčine . :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tohle je ještě psáno krásně latinkou, o něco horší by byl pro neznalého kurent nebo švabach. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » ručně psaná kniha

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1