Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » safír

Vykupminci.cz
Numisargo

safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
grofik---diki
Registrovaný uživatel
libethenit---už je predaní ale ostal tu na Slovensku a bude aj publikovaní je v správnich rukách.
Registrovaný uživatel
už predaný :'(
Registrovaný uživatel
dneskaší 3.x4mm farba je krásna modrá a mám ešte menšie ale to zvyknem dávat ako grátis.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ZAFíR bude publikovaní v časopise minerál so mnou a prof.dr.danielom Ozdínom.Tam sa dočítate viac.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Grofík ---diki za podporu ;)
Registrovaný uživatel
ja mám záujem o hociaky
Registrovaný uživatel
o.k ;)
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
Grofík ---diki za podporu ;)


Mám už pre Teba aj ihlice príležitostne keď pôjdem do Lučenca prinesiem Laco. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ budete mať záujem, môžem poskytnúť aj foto zafírov zo zbierky:-) Do Minerálu tiež prispievam.
Registrovaný uživatel
hod sem nejake foto budeme len radi
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
ZAFíR bude publikovaní v časopise minerál so mnou a prof.dr.danielom Ozdínom.Tam sa dočítate viac.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

predpokladám že v tom českom časopise.ešte taká otázka.sedí tvoje nálezisko s náleziskom ktoré popísal Ozdín a spol./vrch Guda/ či si objavil inú lokalitu? ale asi to bude tá istá kedže vzorky vyzerajú rovnako v alkalickom čadiči xenolite.už sa teším na článok :lol:
Registrovaný uživatel
včerajší princ 8x7mm krásna farba-forma ;) ;) :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lacko super kúsok, zadarilo sa:-)
Registrovaný uživatel
;) dakujem pekne --Dargor6.--ked budete mat tadeto cestu tak sa stavte.
Registrovaný uživatel
neskúšal si ich presvietiť že či sú transparentné,na fotke sa to nedá rozoznať
Registrovaný uživatel
toto sú v hornine tak ako ich chces presvietit ?alebo ich zobrat do černobilu?
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
toto sú v hornine tak ako ich chces presvietit ?alebo ich zobrat do černobilu?

to je mi jasné :lol: ,ale ked posvietiš či nevidíš v pozadí tú skalu
Registrovaný uživatel
:D caco vieš čo tak podla mna a ako som svietil do zafíru podla mna by bola kvalita aj klenotnícka a keby že ho vybereš tak by sa dal krásne presvietit.
Registrovaný uživatel
keby sa raz našiel kúsok vhodný na brus, určite by som mala záujem:-) mám v ČR vynikajúceho brusiča, ktorý by to skúsil. farba je pekná a keď ich presvietim, kvalita je veľmi slušná:-)
Registrovaný uživatel
Tepelne opracovať a bude docielená aj transparentnosť.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
:D caco vieš čo tak podla mna a ako som svietil do zafíru podla mna by bola kvalita aj klenotnícka a keby že ho vybereš tak by sa dal krásne presvietit.

to som chcel počuť.skvele a gratulujem
o 2 mesiace už hádam bude facetovací stroj doma a zabehnutý :mrgreen: ,tak pouvažujem na slovenským zafírom ;)
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
:D caco vieš čo tak podla mna a ako som svietil do zafíru podla mna by bola kvalita aj klenotnícka a keby že ho vybereš tak by sa dal krásne presvietit.


Nevadí pokiaľ je aj v hornine, určite poznáš či je vhodný na brúsenie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
;) ano
Registrovaný uživatel
caco napsal
nj ale aj nepriehladné sa vybrúsia do muglí/kabochon/ a pokial sú astérické tak cena býva riadna,najmä pri krásnej modrej ako nachádza laco. už pri priemere okolo 1cm bola cena od 1000€/ct
Pokojovice-
Pokojovice je velice známá a často navštěvovaná lokalita korundů v pegmatitu.Korund je zde modrošedý.
a na tejto stránke sú zafíry z čiech a musím povedať že niektoré moc pekné
http://www.rockhound.cz/vyhledat-mineraly.php?mineral=Korund&stat=&lokalita=&uco=&posledni=&odkud=15


Modrošedá barva korundu ještě nevyvrací, že by se mohlo jednat o safíry... jnak jak jsem psal výše, safíry mají daleko větší škálu barev, než rubíny. To by ti snad i napsal "expert" na drahokamy Grofik. Jiná věc je otázkou kvality, kde se jedná o nedrahokamový kus a co je už drahokam. Protože i drahokamy mohou obsahovat kazy "nedrahokamových" kvalit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Minerály » safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1